Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ferencz89

Tissot le locle niedokładne wskazania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, 

jestem Kamil i prosiłbym uprzejmie o poradę, gdyż nigdzie niemogę znaleźć odpowiedni zarówno tutaj jak i forach anglo i niemieckojęzycznych. Z góry przepraszam jeśli umieściłem post w złym dziale. 

Otóż od kilku miesięy jestem posiadaczem Tissota le locla Powermatic 80. Ogólnie jestemz adowolony ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Gdy wskazówka minutowa znajduje się równo na 12 to godzinowa nie trafia idealnie w indeks, lecz jest lekko przesunięta do przodu. Z początku myślałem, że to krzywo założone wskazóeki lecz nie.

Problem występuje tylko w indeksach pokazujących zakres czasu od godziny  1 do 3. Czasami godzina 6 nie pokrywa się idealnie. Natomiast nie raz sorawdzam na "wyrywki" i okazuje się, że wskazówka godzinowa trafia odealnie w indeks zarówno godzinowy jak i minutowy podczas gdy wskazówka minutowa znajduję się na godzine 12.    Czyżby w mechanizmie znajdowały się jakieś luzy na zębatkach  ?Pragnę zaznaczyć, ze nie tego oczekiwałem w zegarku za 2 tyś złotych. Mam jeszcze kilka bambino i Junkersów na Miyocie i te chodzą idealnie. 
Pozdrawiam serdecznie prosząc o pomoc. 

Tissot.jpg

Edytowane przez Ferencz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna moze byc nierowno nalozenie indeksow minutowych na tarczy.Pozdrawiam.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój rozum, to nie jest wina mechanizmu, ale albo:

tarcza nie jest współosiowo ustawiona względem wskazówek ( nie wiem czy to mozliwe )

albo oś  tarczy jest przesunięta o niewielki kąt obrotu względem pionowej osi zegarka ( to chyba jest możliwe )

Pytanie

Jak sie ustawiaja wskazówki o godzinie 12.00.00 - widac jakies niedokładności wskazań ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 12 jest różnie, czsami jest idealnie, czasami wskazówka godzinowa jest odrobinę przechylona w prawo ale nie wystaje poza wskazówkę minutową. Odnośnie przekręcenia tarczy to indeks godziny 3, środkowa kreseczka cyfry III idealnie pokrywa sie z osią koronki, więc to chyba nie to.  Jest jeszcze jedna rzecz, udało mi sie częściowo zlikwidować problem podczas ustawiania godziny. Gdy wciskałem koronkę przeskakiwała wskazówka minutowa odrobinę do tyłu tak , że pełna minuta była gdy sekundnik znajdował się na minucie 6 a nie 60 (godzinie 12), więc podczas ustawiania godziny ustawiłem minutnik troszeczkę do przodu, wcisnąłem koronkę tak, że odskoczył leciutko do tyłu, trafiając idealnie w indeks. Teraz pełną minutę pokazuje mi, gdy sekundnik jest na 12, czyli jak być powinno. Jakieś luzy są chyba na którymś z trybów. Co do nierówno nałożonych indeksów, szczerze wątpię, oglądałem zegarek ze sto razy i odległości wydają się równe.  Zauważyłem też, podczas ustawiania godziny, że w miarę kręcenia koronką wskazówka przesuwa się rownomiernie po tarczy, natomiast w pełnym momencie jakby "wyrywa się " do przodu, tzn jeśli 1/12 obrotu koronką to 1/12 ruchu wskazówki na tarczy, to takjakbym obrócił koronkę o 1/12  a wskazówka poruszyła się o 2/12. To oczywiście w duzym uproszczeniu, chciałem tylko jakoś to zobrazować. Na poniższym zdjęciu wskazanie jest idealne, więc raczejtarcza nie jest przesunięta, bo inaczej wskazówka godzinowa nie trafiałaby w żaden indeks. 

Tissot 2.jpg

Edytowane przez Ferencz89
Dopisanie do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nowy nabytek, jesteś właścicielem i masz dokumenty zakupu, to ja bym zwrócił do sklepu.

Jakkolwiek to nie wygląda, to tak nie powinno być...

Prosiłbym o wymianę na egzemplaż pozbawiony wad fabrycznych i pełnowartościowy.

Masz na to 2-uetnją rękojmię. 

Zegarek powinien wskazywać prawidłowo godziny, może się trochę spieszyć, spóźnić ale o 4-ej to ja chciałbym widzieć godzinę 4-ą a nie "prawie" albo trochę "po" a tak wynika z opisu problemu..

Tyle to potrafią zegarki 10x tańsze albo zegarki z 50-o letnią historią niekoniecznie prawidłowo serwisowane. 

Nowy zegarek hmmm... wszystkim zdarzają się wpadki produkcyjne..

 

Oddaj go - po co się męczyć..

Co zrobisz, jeśli najdzie Cię ochota za kilka lat go sprzedać?

O ile zejdziesz z ceny poniżej średniej za taki sam używany?

Już dziś jesteś na takiej transakcji stratny. 

Na pewno też komfort noszenia nowego zegarka z jakąkolwiek wadą jest gorszy i może się okazać, że przestaniesz go zakładać,  bo nie spełnił oczekiwań a swoje przecież kosztował..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem ze sklepem. Proponują mi skorzystanie z gwarancji i naprawę zegarka w Swatch Group. 

Co mamy zrobić, aby skorzystać z rękojmi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że decyzja należy do Ciebie. 

sklep może sugerować ale Ty otrzymałeś "popsuty" towar..

Doczytaj trochę w necie, bo ja tylko raz miałem sytuację (nie zegarkową) gdy wadliwy towar został w sklepie zapakowany i wysłany .

Po prostu napisałem maila z odpowiednim żądaniem rekompensaty za wadliwy towar opisując jego wady + zdjęcja w ramach rękojmi i czekałem na decyzję zwrotną. 

 

No i korzystałem z udostępnionej platformy na stronie sklepu na której mogłem wybrać opcję rękojmia czy gwarancja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. problem w tym, że zauważyłem wadę po 3 miesiącach użytkowania zegarka. Jutro spróbuję go rozebrać. Chodzi o to, że w pewnym momencie podczas poruszania koronką obudowę wskazówki godzinowa i minutowa obracają się jakby na jednym wałku nie zmieniając odległości między sobą. Tak jakbym je założył na wykałaczkę i kręcił do okoła. Coś zębatki nie łapią. Myślę wyjąć mechanizm i popchnąć wskazówkę godzinową gdy będzie zbyt wychodziła poza godzinę 1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieranie we własnym zakresie zegarka na gwarancji to raczej słaby pomysł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, peri napisał(-a):

Rozbieranie we własnym zakresie zegarka na gwarancji to raczej słaby pomysł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

o toto właśnie.

Jesli juz, to oddaj na gwarancji, bo inaczej ją stracisz.

21 godzin temu, Ferencz89 napisał(-a):

zauważyłem wadę po 3 miesiącach użytkowania zegarka

Masz 2 lata na skorzystanie z prawa do rękojmi - gdyby była jakaś wada ukryta to nawet w 24 miesiącu możesz zgłaszać i powinni rozpatrzeć Twój wniosek.

 

Zastanów się i podejmij decyzję.

jeśli sam sobie rozbierzesz tracąc gwarancję, to będziesz musiał żyć ze świadomością, że w środku było już grzebane... a fujj 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... wszystko pięknie tylko obawiam się serwisu Swatch Group. Z tego co czytam w internecie to lepiej omijać z daleka. A co jeśli nie naprawią a porysują zegarek  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ferencz89 napisał(-a):

A co jeśli nie naprawią a porysują zegarek  ?

 To oddasz jeszcze raz potem jeszcze raz, apotem możesz wymagac zwrotu kasy


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie bym zobaczył efekty domowej naprawy i popychania wskazówek. Ciekawy jestem jak wyglądają szkody w porównaniu do opcjonalnych rys oficjalnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ferencz89 napisał(-a):

hm... wszystko pięknie tylko obawiam się serwisu Swatch Group. Z tego co czytam w internecie to lepiej omijać z daleka. A co jeśli nie naprawią a porysują zegarek  ?

Słusznie, moim zdaniem najlepiej podejść do tego samemu,  tutoriale są w internecie:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 18:11, Ferencz89 napisał(-a):

Właśnie rozmawiałem ze sklepem. Proponują mi skorzystanie z gwarancji i naprawę zegarka w Swatch Group. 

Co mamy zrobić, aby skorzystać z rękojmi? 

Napisz pismo, ze na podstawie uprawnień wynikających z rękojmi zwracasz niesprawny zegarek (tu opisz co to za niesprawności) i żądasz ( opcjonalnie):

- wymiany na inny sprawny egzemplarz;

- zwrotu pieniędzy;

- naprawy.

Pismo sporządź w 2 egz. i zwracając sprzedawcy towar poproś o potwierdzenie na drugim egz. pisma jego odbioru. 
A w ogóle to poczytaj o uprawnieniach wynikających z rękojmi abyś wiedział o czym mówisz :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaproponowano mi zwrot 150 zł, bo jak stwierdzono wada jest "czysto kosmetyczna" . Odmówiłem. 

W zasadzie to nie wiem, po co chcą wysyłać zegarek do serwisu skoro nie zgadzam się na naprawę a wadę można stwierdzić na miejscu. 

Chyba czeka mnie batalia przed sądem. 

 

Edit: Rozmawiałem ze znajomym zegarmistrzem. Powiedział, że wyłamały się ząbki na kole godzinowym. Wysyłąm do serwisu.

Edytowane przez Ferencz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam się opcji : rękojrękojmia z wymianą na nowy lub zwrotem pieniędzy (dotyczy również kosztów dostawy i odsyłki) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłałem do serwisu. Zobaczymy co powiedzą. 

Edytowane przez Ferencz89
Dopisanie do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis stwierdził, że wskazówki są źle założone i będzie naprawiał. Co za bzdura, przecież nie o to chodziło, no ale cóż czekam na powrót zegarka. Napiszę, jak cała sprawa się skończyła. 

Edytowane przez Ferencz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś więc czego chciałeś, a nie zrobiłeś, jak mądrze radził zadra.  Chyba nie odróżniasz rękojmi od gwarancji.

W rękojmi określasz, czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja została przyjęta z tytułu rękojmi. Art 561 par 3 K.C.   Przeczytaj, potem podyskutujemy o prawach konsumenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ferencz89 napisał(-a):

Reklamacja została przyjęta z tytułu rękojmi. Art 561 par 3 K.C

Tego już nie napisałeś wcześniej :)

 albo przeoczyłem...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słabo to widzę, bo serwis twierdzi, że wskazówki były źle założone. W sumie ich problem, dlatego, że  sklep powiedział, że przy drugiej reklamacji oddadzą mi pieniądze. Co mnie zastanawia, na którymś z forum napisano, że może być problem z ćwiertnikiem, nie wiem jaki, nie znam się z kolei mój zaprzyjaźniony zegarmistrz stwierdził, że ząbki od jednego z trybów się wyłamały. No cóż, trzeci tydzień czekam na zegarek. Na pewno napiszę jak się sprawą zakończyła.  Ogólnie nigdy więcej Swiss Made. 

Edytowane przez Ferencz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ferencz89 napisał(-a):

nigdy więcej Swiss Made.

Chyba lekko przesadzasz.

Nie wszystkie kobyły są łyse, nawet jeśli jedną taką widziałeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu wciągnąłem się w zegarki automatyczne ale po tej przygodzie wracam do kwarca. Zresztą co z tego, że nawet stać mnie na zegarek za parę tysięcy, jeśli w razie awarii nie nam żadnych praw .  Może kiedyś za granicą ... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.