Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kozaq00

Maurycy z Etą 2897

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Ostatnio z Waszą pomocą kupiłem już Glycine airmana i chyba mam na oku kolejnego kandydata do kupienia. Bardzo spodobał mi się ten model od Maurice 

https://allegro.pl/oferta/maurice-lacroix-masterpiece-mp6807-automatic-9467790589

Sprzedawca twierdzi, że siedzi tam Eta 2897. Nie znam tego mechanizmu, czy to coś podobnego pod względem wykonania do Ety 2893-2? Jakie w ogóle macie zdanie na temat tej marki? Warto się tymi zegarkami zainteresować?  Wymagań konkretnych nie mam, zegarek ma mi się podobać i być jak na kwotę którą przeznaczam w miarę dobrze wykonany. Preferuje jaśniejsze barwy tarczy. Chce się zmieścić w 4000 zł. Ta propozycja wynika stąd, że zegarek mi się spodobal i miałbym takiego trochę eleganta do koszuli. Ogólnie dodam, że rozważam też propozycje używanych zegarków w dobrej kondycji, poszanowanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix to dobry krok. Co do mechanizmu to niech jednak się wypowiedzą specjaliści :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie rada. Dogadaj się poza allegro. Będzie taniej bo sprzedawca płaci dużą prowizję. 

A pozatym Świetny wybór. Jeśli oczywiście się podoba. 

 

Z tego co pamiętam ta eta2897 to z linii eta289x w skład której wchodzą 2892 i 2896 tyle że ze wskaźnikiem naciągu.

Dobry mechanizm. 

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PaweelK napisał(-a):

Odemnie rada. Dogadaj się poza allegro. Będzie taniej bo sprzedawca płaci dużą prowizję. 

A pozatym Świetny wybór. Jeśli oczywiście się podoba. 

 

Z tego co pamiętam ta eta2897 to z linii eta289x w skład której wchodzą 2892 i 2896 tyle że ze wskaźnikiem naciągu.

Dobry mechanizm. 

Cenna rada :D tak też uczynię. Ostatnie pytanie. Waham się między dwoma modelami tej marki u wyżej wspomnianego sprzedawcy. Pierwszy to ten z linku wyżej i tutaj nie mam wątpliwości, że siedzi przerobiona Baza ETY 2897. Drugi zegarek (link poniżej) jest na werku, który ma 31 kamieni i jest to ML 158. Szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć na jakiej bazie jest to skonstruowany mechanizm? A może to jest ich własny mechanizm? 

https://allegro.pl/oferta/maurice-lacroix-masterpiece-mp6907-automatic-9990793444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm (ML158) to sellita z rodziny sw200. Może z jakąś małą modyfikacją ML. Ale nie sądzę. Nie jestem znawcą ML więc co do konkretnego modelu sellity nie jestem pewien. Mogą być sw260-1 sw261-1 lub sw461-1. Który z nich to już musiałbyś dopytać gdzieś u źródła lub w dobrym sklepie. 

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PaweelK napisał(-a):

Ten mechanizm (ML158) to sellita z rodziny sw200. Może z jakąś małą modyfikacją ML. Ale nie sądzę. Nie jestem znawcą ML więc co do konkretnego modelu sellity nie jestem pewien. Mogą być sw260-1 sw261-1 lub sw461-1. Który z nich to już musiałbyś dopytać gdzieś u źródła lub w dobrym sklepiesklesklepiesk

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Ktoś kupował moze tą markę u sprzedawcy z linku w pierwszym zapytaniu? Jest to firma BM Watches. Chodzi mi przede wszystkim o oryginalność zegarków. Gwarancja podejrzewam, ze międzynarodowa przez uwzględniana przez sklep, nie przeszkadza mi to. Ktoś wie coś na temat oryginalności tych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kozaq00 napisał(-a):

Ktoś kupował moze tą markę u sprzedawcy z linku w pierwszym zapytaniu? Jest to firma BM Watches. Chodzi mi przede wszystkim o oryginalność zegarków. Gwarancja podejrzewam, ze międzynarodowa przez uwzględniana przez sklep, nie przeszkadza mi to. Ktoś wie coś na temat oryginalności tych zegarków?

Zegarki są oryginalne. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2021 o 10:11, PaweelK napisał(-a):

Odemnie rada. Dogadaj się poza allegro. Będzie taniej bo sprzedawca płaci dużą prowizję. 

 

 

I zmień imię na Janusz.

 

Ja rozumiem, że są ludzie, którzy oszukują - bo jest to oszustwo - ale czy naprawdę trzeba się tym chwalić i na forum namawiać do tego innych?

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

 

I zmień imię na Janusz.

 

Ja rozumiem, że są ludzie, którzy oszukują - bo jest to oszustwo - ale czy naprawdę trzeba się tym chwalić i na forum namawiać do tego innych?

 

 

Oszustwo kogo bo nie rozumiem. 

 

Allegro? . Nie, bo pobrało prowizję za wystawienie aukcji.

Sprzedającego? Nie, jeśli zaakceptuje cenę na której zarobi. I raczej nie robi mu różnicy jak sprzeda. 

 

Więc kogo? 

 

I nie wyjeżdżaj mi tu z Januszem.

Trafił się jedyny uczciwy na świecie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zeno napisał(-a):

 

I zmień imię na Janusz.

 

Ja rozumiem, że są ludzie, którzy oszukują - bo jest to oszustwo - ale czy naprawdę trzeba się tym chwalić i na forum namawiać do tego innych?

 

 

A co ma wspólnego zakup przedmiotu poza allegro z oszustwem? Może mi jeszcze powiesz, że jak zobaczę jakiś przedmiot w sklepie stacjonarnym, to już nie mogę go kupić nigdzie indziej, a tym bardziej w internecie bo to też będzie moralnie złe? 😂

 

Kupując poza allegro tracisz możliwość względnie bezpiecznego i ubezpieczonego zakupu. Jeżeli nie kupujesz z odbiorem osobistym lub przy wysyłce za pobraniem, ryzyko spada na Ciebie. 

 

Sprzedający też musi brać pod uwagę np. nieuczciwego kupującego. 

 

Korzystanie z allegro ma dużo plusów. Ale też swoją cenę. Każdy wybiera to na czym mu bardziej zależy. 

 

Zresztą Allegro szpiegując naszą komunikację z kupującym i tak nas grzecznie poinformuję, żeby uważać na transakcje poza allegro. 

Ale nigdzie tam nie pisze że oszukujemy system i jesteśmy złodziejami. Bo tak nie jest. 

 

A wmawianie innym, że jest oszustem (złodziejem?) to już obelga i znieważanie. 

Wstrzymałbym się z takimi postami...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

A co ma wspólnego zakup przedmiotu poza allegro z oszustwem?

 

 A i owszem ma !!!

Jest to oszustwo portalu Allegro zarówno przez sprzedającego jaki i kupującego.

Sprzedający na portalu Allegro, akceptuje regulamin i cenniki portalu i nie wolno mu wykorzystywać aukcji Allegro do sprzedaży "bezpośredniej".

Allegro ,e-bay, czy amazon nie są darmowymi portalami do nawiązywania kontaktów handlowych.

 

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Ale nigdzie tam nie pisze że oszukujemy system i jesteśmy złodziejami. Bo tak nie jest. 

 

Chyba nie znasz korespondencji Allegro  w przypadku naruszenia regulaminu, typu podawania adresu e-mail. strony internetowej itd czy wręcz zachęty do kontaktu poza serwisem Allegro..

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

A wmawianie innym, że jest oszustem (złodziejem?) to już obelga i znieważanie. 

 

Niestety nie jest to jak piszesz "wmawianie"

Obelgą byłoby ,gdyby to nie była prawda.

 

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Może mi jeszcze powiesz, że jak zobaczę jakiś przedmiot w sklepie stacjonarnym, to już nie mogę go kupić nigdzie indziej, a tym bardziej w internecie bo to też będzie moralnie złe? 😂

 

Możesz kupować gdzie tylko Ci się podoba, ale wykorzystywanie aukcji do kupna  z pominięciem portalu z którego się korzysta jest oszustwem.

7 godzin temu, PaweelK napisał(-a):

Allegro? . Nie, bo pobrało prowizję za wystawienie aukcji.

 

Allegro nie pobiera prowizji za wystawienie aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smurf

Sam sobie przeczysz pisząc że można kupować gdzie się chce, ale jednocześnie mówiąc że trzeba kupować przedmiot koniecznie na allegro.

Regulamin allegro jest napisany tak żeby chronić interesy portalu allegro - nie Twoje.

 

Gdy ktoś pisze do mnie na allegro jedyne o czym mnie informuje portal to żeby uważać na oszustów. Nic tam nie pisze że zgłaszają moją sprawę do prokuratury. 

_20210403_073339.thumb.JPG.01736da2765f80a1746c5df187fb3890.JPG

 

Rozumiem że według Polskiego prawa nie można wystawić tego samego przedmiotu na allegro i olx. Albo wystawić na Allegro a potem sprzedać sąsiadowi? Chętnie poznam szczegóły tych paragrafów. 

 

Dużo Polskich firm miałoby ogromne problemy, bo sprzedają zarówno na allegro jak i na swoich stronach internetowych gdzie mają nizsze ceny. Co w takich sytuacjach? Też oszustwo? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Kozaq00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

@Smurf

Sam sobie przeczysz pisząc że można kupować gdzie się chce, ale jednocześnie mówiąc że trzeba kupować przedmiot koniecznie na allegro.

Regulamin allegro jest napisany tak żeby chronić interesy portalu allegro - nie Twoje.

 

Gdy ktoś pisze do mnie na allegro jedyne o czym mnie informuje portal to żeby uważać na oszustów. Nic tam nie pisze że zgłaszają moją sprawę do prokuratury. 

_20210403_073339.thumb.JPG.01736da2765f80a1746c5df187fb3890.JPG

 

Rozumiem że według Polskiego prawa nie można wystawić tego samego przedmiotu na allegro i olx. Albo wystawić na Allegro a potem sprzedać sąsiadowi? Chętnie poznam szczegóły tych paragrafów. 

 

Dużo Polskich firm miałoby ogromne problemy, bo sprzedają zarówno na allegro jak i na swoich stronach internetowych gdzie mają nizsze ceny. Co w takich sytuacjach? Też oszustwo? 

Możesz kupować gdzie tylko chcesz, wcale nie musisz nawet przeglądać Allegro. ale jeżeli sprzedawca wystawia towar na aukcji Allegro, ma obowiązek sprzeda\ć go właśnie przez portal. Do czasu zakończenia aukcji nie może go sprzedać innaczej a wykorzystywanie aukcji Allegro do sprzedaży poza jest oszustwem. czy Ci się to podoba czy nie.

Przytoczony przez Ciebie tekst z Allegro to standardowa informacja, nie jest to odpowiedź Allegro przy próbie łamania regulaminu - propozycji sprzedaży poza Allegro ,czy formy innego kontaktu.

5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dużo Polskich firm miałoby ogromne problemy, bo sprzedają zarówno na allegro jak i na swoich stronach internetowych gdzie mają nizsze ceny. Co w takich sytuacjach? Też oszustwo? 

 

Każdy z takich sprzedawców ma odrębne sklepy -na Allegro i na własnych stronach internetowych, na żadnym z nich nie ma jakiejkolwiek najmniejszej nawet wzmianki o drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ostatnie posty ( jak zwykle odbiegliśmy od tematu głównego ) taki oto cytat :

Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.
Wł. Bartoszewski
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Do czasu zakończenia aukcji nie może go sprzedać innaczej a wykorzystywanie aukcji Allegro do sprzedaży poza jest oszustwem. czy Ci się to podoba czy nie.

Oszustwem czy łamaniem regulaminu? 

Chyba mylisz te dwie rzeczy. 

 

7 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Każdy z takich sprzedawców ma odrębne sklepy -na Allegro i na własnych stronach internetowych, na żadnym z nich nie ma jakiejkolwiek najmniejszej nawet wzmianki o drugim.

Czyli idąc Twoim tokiem rozumownia, jeżeli w ofercie allegro nie podam informacji że jest możliwość sprzedaży poza portalem... To już można sprzedać poza allegro? :D

 

Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy według polskiego prawa, nie można wystawić dwóch tych samych przedmiotów na sprzedaż, na różnych portalach... albo np. forach jak KMZiZ? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Oszustwem czy łamaniem regulaminu? 

Jest jednym i drugim.

 

2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Czyli idąc Twoim tokiem rozumownia, jeżeli w ofercie allegro nie podam informacji że jest możliwość sprzedaży poza portalem... To już można sprzedać poza allegro?

Zacznij myśleć!

Nie można wykorzystywać portalu aukcyjnego jako darmowego miejsca do znalezienia  nabywców.

2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy według polskiego prawa, nie można wystawić dwóch tych samych przedmiotów na sprzedaż, na różnych portalach... albo np. forach jak KMZiZ? 

Tego samego egzemplarza towaru lub egzemplarzy jeżeli wystawiasz ich więcej nie można.

Każda wystawiona ilość towaru powinna być dostępna kupującym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości- nie jestem zwolennikiem Allegro, uważam ich prowizje za zbójeckie.

Opisuję tylko  stan faktyczny, a wcale nie dziwię się transakcjom "poza Allegro".  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 23:31, Smurf napisał(-a):

Jest jednym i drugim.

Poproszę o dokładny paragraf z Polskiego prawa.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, evilym napisał(-a):

Poproszę o dokładny paragraf z Polskiego prawa.

Jeżeli masz wątpliwości, po poradę prawną możesz zgłosić się do którejś z licznych kancelarii prawnych. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli standardowy koniec dyskusji.

Wyzwać kogoś od oszustów łatwo, gorzej z przeprosinami, gdy się nie ma racji. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, evilym napisał(-a):

Aha, czyli standardowy koniec dyskusji.

Wyzwać kogoś od oszustów łatwo, gorzej z przeprosinami, gdy się nie ma racji. 

 

Przeprosinami????

"Pogięło" Cię???

Wystawiając przedmiot na aukcji Allegro zawierasz  z portalem umowę opartą na zaakceptowanym regulaminie, po czym oszukujesz kontrahenta sprzedając towar z pominięciem należnej kontrahentowi prowizji - co to niby jest jak nie oszustwo???

Jeżeli jesteś kupującym i wychodzisz z propozycją transakcji z pominięciem zawartej umowy to zwyczajnie namawiasz do oszustwa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smurf, nie przesadzasz? Nie zdarzyło się Tobie nigdy przejść na czerwonym świetle? Walczysz o moralne zasady, ale źle dobierasz słowa, a przecież mamy  Święta.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

@Smurf, nie przesadzasz? Nie zdarzyło się Tobie nigdy przejść na czerwonym świetle? Walczysz o moralne zasady, ale źle dobierasz słowa, a przecież mamy  Święta.

W czym przesadzam?

Oczywiście, że zdarzyło mi się i przejść na czerwonym świetle, ale nie twierdzę że miałem do tego prawo.

Nie walczę o zasady moralne, a słowa dobieram prawidłowo.

Nikogo nie oceniam, ale jak mawiał pewien znany zakonnik  "nie nazywajmy szamba perfumerią"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.