Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kozaq00

Maurycy z Etą 2897

Recommended Posts

9 godzin temu, Smurf napisał(-a):

W czym przesadzam?

Pisząc o oszustwie.

9 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Przeprosinami????

"Pogięło" Cię???

Wystawiając przedmiot na aukcji Allegro zawierasz  z portalem umowę opartą na zaakceptowanym regulaminie, po czym oszukujesz kontrahenta sprzedając towar z pominięciem należnej kontrahentowi prowizji - co to niby jest jak nie oszustwo???

Jeżeli jesteś kupującym i wychodzisz z propozycją transakcji z pominięciem zawartej umowy to zwyczajnie namawiasz do oszustwa!!!

Kupujący próbuje kupić jak najtaniej i dlatego pyta, negocjuje - takie jego prawo. 

7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Kupujący próbuje kupić jak najtaniej i dlatego pyta, negocjuje - takie jego prawo. 

Jeżeli będzie pytał, negocjował na platformie aukcyjnej, to ok.

Ale tu chyba nie chodzi o takie negocjacje, tylko o "wydymanie" pośrednika, z którego usług się korzysta.

Kolega to  chyba preferuje  moralność Kalego.... :) 

Posted (edited)
15 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Jeżeli będzie pytał, negocjował na platformie aukcyjnej, to ok.

Ale tu chyba nie chodzi o takie negocjacje, tylko o "wydymanie" pośrednika, z którego usług się korzysta.

Kolega to  chyba preferuje  moralność Kalego.... :) 

No, Ty wiesz wszystko najlepiej :lol:

Edited by mario1971

Koledzy , kłócicie sie o słowa !

Kolega Zeno postulował żeby w treściach pojawiających sie na forum nie było "porad"

prawnie niedozwolonych ( unikanie cła i podatków ) oraz  moralnie wątpliwych ( jak uniknąć opłat wynikających z regulaminów portali aukcyjnych lub innych ).

Niezależnie od tego czy te opłaty, podatki , cła nam się podobaja czy nie.

Tyle i tylko tyle.

Czy takie zapisy powinny sie znaleźć w regulaminie Forum ?

Uważam , że tak - chociaż jestem przekonany, że to niewiele pomoże .

Ale warto spróbować.

Szczerze powiedziawszy nie śledziłem do tej pory dalej tego wątku ( chociaż jestem autorem zapytania tego tematu ). Nie jestem na tym forum jakoś specjalnie długo i może nie mam prawa tutaj wygłaszać swoich opinii. Stąd też powiem krótko, że bez sensu są takie "sprzeczki". Może nie sama istota sprzeczki jest bez sensu ale wynikające z tej sprzeczki obraźliwości ( te mniejsze i te większe). I każda strona barykady jakieś obraźliwe słowo w kierunku drugiego użytkownika napisała (każdemu coś w nerwach się wypsnęło) :D. Myślę, że każdy miał po trochę racji i zostawmy już ten temat w spokoju, aby nie robić zamieszania na forum, proszę 😌 

Kończąc temat może jakimś pozytywem dla wszystkich, zegarek (z Waszą pomocą) został zakupiony :D I to chyba całkowicie na "legalu" bo z OLX'a 😜. W każdym razie czekam jutro na paczkę i mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje :D Stąd też dziękuje Wszystkim za pomoc, nawet tą w kwestii moralności :D Mówię tu całkiem poważnie, jeszcze raz wielkie dzięki. Postaram się wrzucić fotkę jak dojdzie cały i zdrowy :D  

Obiecałem to i wrzucam kilka fotek Maurycego :D.Po skrócenie bransolety wylądował od razu na nadgarstku 😜. Jestem zadowolony z zakupu. Brakowało mi takiego w miarę prostego i czytelnego zegarka. Mój Airman będzie miał teraz konkurenta :D

maurycy1.jpg

maurycy2.jpg

maurycy3.jpg