Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zeno

Forum i namawianie do oszustw

Rekomendowane odpowiedzi

Całe grono userów - szczególnie młodych - publicznie doradza na łamach Forum jak nie płacić podatków, jak nie płacić należności platformom aukcyjnym, itd...

 

Nie płacąc podatków kradniemy pieniądze, m.in. okradamy szpitale. Nie płacą należności platformom aukcyjnym okradamy ich twórców.  I jest na to zgoda - tym dziwniejsza, że Ci sami, którzy doradzają jak uniknąć podatków chwalą się wpłatami na WOŚP! Ci, którzy nie chcą płacić 6% za Allegro - potępiają podróbki, bo to kradzież własności intelektualnej.

 

Zegarki są - według wielu Userów - symbolem kultury. Może warto - tym, dla których słowo "kultura" ma ograniczone znaczenie  - zapisać w Regulaminie zakaz namawiania do oszukiwania?

 

NP:  Zabronione jest namawianie do oszukiwania Skarbu Państwa , sklepów i platform aukcyjnych

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

jest na to zgoda - tym dziwniejsza

Nie widzę żadnych raportów od Ciebie w tej sprawie w systemie. Dlaczego?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mam podstawy do skarżenia się na to, co jest legalne?

Albo administracja Forum oraz KMZiZ widzi problem i daje temu wyraz - np. w Regulaminie - albo nie widzi problemu i wtedy jest to moja prywatna sprawa.

 

Kilkukrotnie - w różnych wątkach - zwracałem uwagę, że to nie jest eleganckie zachowanie i niemal za każdym razem reakcja jest mniej więcej taka:

1 godzinę temu, PaweelK napisał(-a):

Trafił się jedyny uczciwy na świecie.

 

Jestem jak najbardziej poważny, życzliwy i nie chcę tym postem zaczynać sporu ideowego (szczególnie w Święta).

Chcę zwrócić uwagę na problem uczciwości i jej postrzegania na Forum KMZiZ.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia podobnych spraw zalezy od " punktu siedzenia"

Jezeli prowadzisz firmę a tego typu "sposobiki" klientów obnizające twój zysk przy sprzedaży - to widzisz to jako i oszustwo i sprytne obejście przepisów.

Ale wystarczy  że sam musisz wydać kasę - od razu kombinujesz jakby tu przyoszczedzić pare PLN niewazne jak,  byle "cena w dół"

To nie jest moj sposób myslenia. 

Widzę to codziennie 

Kupując zawsze sie targuje, Ale tylko raz.

Szanuje sprzedajacego, ale wymagam szcunku dla swojej kasy.

39 minut temu, Zeno napisał(-a):

Trafił się jedyny uczciwy na świecie.

 Mysle ze jest nas dwóch 

A może wiecej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatki trzeba płacić. Kropka. Unikanie ich to okradanie Państwa, czyli wszystkich jego obywateli. 
Tak samo jak pirackie filmy czy muzyka - to też jest kradzież. 
Nie zmieni tych faktów zaprzeczanie im!
 

Sugerowane wcześniej „omijanie” allegro nie jest oszustwem jeśli regulamin allegro pozwala wycofać przedmiot z aukcji bez opłaty prowizji. 
Można natomiast dyskutować, czy jest to etyczne skoro strony spotkały się dzięki tej platformie... 
 

A ogólnie @Zeno ma rację w poruszonym temacie. Popieram. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szyszkops napisał(-a):

Nie płacąc podatków okradamy szpitale?
I kogo jeszcze? Zakonnice i sieroty pewnie.
No i tę całą ekipę, która żeruje na publicznych pieniądzach też okradamy.

Z pieniędzy z podatków opłacana jest cała sfera budżetowa.  Niezależnie od opcji politycznej, która rządzi w kraju.  

 

Koledze @Zeno myślę chodzi nie o to, by nie tyle piętnować konkretne osoby, ale sam fakt tolerowania i publikowania sposobów, by ominąć przepisy, czy to prawne (czyli np. jak nie płacić należnego VAT lub PIT), czy to regulaminy firm zajmujących się zawodowo handlem i z niego żyjących.

Forum nie powinno do tego dopuszczać.  Ale nie iść też o krok dalej i bawić się w stróża prawa.

Powyższe oczywiście nie oznacza, że kocham opłaty i podatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZENO - a donosy do skarbówki na kolegów z forum już zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zeno napisał(-a):

A jakie mam podstawy do skarżenia się na to, co jest legalne?

Albo administracja Forum oraz KMZiZ widzi problem i daje temu wyraz - np. w Regulaminie - albo nie widzi problemu i wtedy jest to moja prywatna sprawa.

 

Kilkukrotnie - w różnych wątkach - zwracałem uwagę, że to nie jest eleganckie zachowanie i niemal za każdym razem reakcja jest mniej więcej taka:

 

Jestem jak najbardziej poważny, życzliwy i nie chcę tym postem zaczynać sporu ideowego (szczególnie w Święta).

Chcę zwrócić uwagę na problem uczciwości i jej postrzegania na Forum KMZiZ.

Dlaczego przytoczyłeś tylko jedną linijkę z mojego postu?. Zabrakło odwagi. 

 

 

 

Jeśli allegro nie ma tego zabronionego w regulaminie oraz sprzedający również na tym nie traci to nie rozumiem wątku.

Przykład:

Gdy ktoś zobaczy coś w sklepie stacjonarnym a potem kupi to samo w internetowym bo jest tańsze to również jest oszustwo czy nie? 

 

A co do państwa które dyma mnie codziennie. Które moje ciężko zarobione pieniądze rozdaje nierobom lub swoim kolesiom to jest uczciwe? 

 

Sorry, uczciwy jestem ale nazywanie mnie lub kogoś Januszem tylko za to że ktos chce uczciwie dogadać się ze sprzedającym i pozwolić mu legalnie zarobić (bo sprzedający wystawi fakturę i zapłaci podatek), nawet poza allegro jest żenujące. 

 

 

cala treść mojego postu:

 

Oszustwo kogo bo nie rozumiem. 

 

Allegro? . Nie, bo pobrało prowizję za wystawienie aukcji.

Sprzedającego? Nie, jeśli zaakceptuje cenę na której zarobi. I raczej nie robi mu różnicy jak sprzeda. 

 

Więc kogo? 

 

I nie wyjeżdżaj mi tu z Januszem.

Trafił się jedyny uczciwy na świecie. 

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Admof napisał(-a):

ZENO - a donosy do skarbówki na kolegów z forum już zrobiłeś?

Ja zrozumiałem Zeno, że częste u nas "omijanie systemu", nie powinno być wskazówka na naszym forum. Jasno też napisał, że jeżeli tylko on to widzi, to pozostanie to jego prywatną sprawą. Kolegi wpis miarą obecnych czasów. To forum wymiany poglądów pasjonatów, nie sygnalistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zarejestrowany na Allegro od 2005 roku. W pocie czoła zapracowałem na swoją reputację w postaci kilkuset pozytywnych komentarzy do transakcji. I jednego dnia zostało to mi ukradzione decyzja dyrekcji. Żadnych sentymentów, głupota byłoby kupować przez portal jeżeli mogę kupić w legalnym sklepie z upustem. Ile teraz za zegarek liczą sobie haraczu ? Chyba coś ok. 10% ... Są pytania ?

Tę uczciwość ze strony korporacji każdy z nas odczuwa w marketach. Promocji upusty, cuda na kiju. Tylko jak produkt zeskanujesz, widać jak klienta walą w rogi. Mam rozumieć, ze jak potem w punkcie obsługi klienta odbieram różnicę to też ich okradam ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jestem zarejestrowany na Allegro od 2005 roku. W pocie czoła zapracowałem na swoją reputację w postaci kilkuset pozytywnych komentarzy do transakcji. I jednego dnia zostało to mi ukradzione decyzja dyrekcji. Żadnych sentymentów, głupota byłoby kupować przez portal jeżeli mogę kupić w legalnym sklepie z upustem. Ile teraz za zegarek liczą sobie haraczu ? Chyba coś ok. 10% ... Są pytania ?

Tę uczciwość ze strony korporacji każdy z nas odczuwa w marketach. Promocji upusty, cuda na kiju. Tylko jak produkt zeskanujesz, widać jak klienta walą w rogi. Mam rozumieć, ze jak potem w punkcie obsługi klienta odbieram różnicę to też ich okradam ?

Nie zrozumiałem. Jesteś za, czy przeciw?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie zrozumiałem. Jesteś za, czy przeciw?


Ankietę robisz

Ale odpowiem wymijająco. Wszystko zależy od kontekstu i okoliczności . Pomimo ze zostałem ochrzczony i nawet wybierzmowany, uważam że rzucanie chlebem jak ktoś we mnie kamieniem i nadstawianie drugiego policzka to już archaizm. :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jędrula.wawa napisał(-a):


Ankietę robisz

Ale odpowiem wymijająco. Wszystko zależy od kontekstu i okoliczności . Pomimo ze zostałem ochrzczony i nawet wybierzmowany, uważam że rzucanie chlebem jak ktoś we mnie kamieniem i nadstawianie drugiego policzka to już archaizm. :gecko:

Nie, nie jestem z AC Nielsena, chociaż z nimi czasami współpracuję ;) Byłem tylko ciekaw, czy za tę kradzież podałeś ich do sądu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ktoś zmusza do sprzedawania przez allegro? Można chodzić po starówce i nawoływać „sprzedam zegareczek, sprzedam...” - szansa na klienta pewnie podobna jak na allegro (?!), a prowizji nie będzie 😏

...Ludzie, szanujmy siebie i zdrowy rozum... 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, agremi napisał(-a):

A to ktoś zmusza do sprzedawania przez allegro? Można chodzić po starówce i nawoływać „sprzedam zegareczek, sprzedam...” - szansa na klienta pewnie podobna jak na allegro (?!), a prowizji nie będzie 😏

...Ludzie, szanujmy siebie i zdrowy rozum... 

 

I tu należałoby się zastanowić. Opłata za wystawienie przedmiotu na aukcji ? OK, mają koszty i pracują tam ludzie którzy też chcą żyć :wub:

Ale prowizja od sprzedaży ? Tu bym polemizował. Jeżeli mam do wyboru kupić legalnie z upustem albo przez portal z doliczonym haraczem jest chyba oczywiste co wybiorę :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o allegro to tam płacisz za wystawienie przedmiotu i potem drugi raz prowizje od sprzedaży i tej drugiej opłaty już nie akceptuję - jak wzrasta koszt obsługi przy sprzedaży czegoś za 100zl w porównaniu do czegoś za 900zl? Zdjęć i opisu tyle samo, ten sam formularz do wystawiania ale opłata znacznie wieksza!! 

Z allegro nigdy nie podpisywałem umowy na wyłączność więc sprzedawać mogę gdzie i komu chcę - jak ktoś zadzwoni i nie chce przez allegro to mogę mu sprzedać poza - serwis za wystawienie ogłoszenia dostał. 

Prowizja dla allegro nie jest obowiązkiem a podatki już tak. 

Często na forum użytkownicy wymieniają się radami co napisać na paczce, jakim kurierem zamówić, jak przewieźć zegarek na ręce itp aby nie zapłacić VAT czy cło i choć nie jestem miłośnikiem tych opłat to pisanie i akceptowanie tego no to już że tak powiem nie ten tego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może dla kogoś różnica 230 złotych podczas zakupu Orienta czy Sea-Gulla jest istotna. Nie mnie to oceniać, a raczej: moja prywatna ocena nie musi nikogo interesować.

 

Istotą sprawy jest stanowisko KMZiZ oraz administracji Forum.  KMZiZ promuje - szeroko rozumianą - kulturę zegarkową, ostro występuje przeciwko oszustwom w postaci podrabianych zegarków. Konsekwentnie powinien występować przeciwko innym rodzajom oszustw, a już na pewno KMZiZ nie powinien ich pochwalać i zezwalać na ich propagowanie. Taki zapis powinien znaleźć się w regulaminie.

 

Szczególnie, że artykuł 255 KK brzmi:

 

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Zgodnie z moją wiedzą prawniczą siedzieć pójdzie admin.

 

_________________________

 

Cieszę się z dyskusji, dużo ona mi powiedziała o Userach.

Bardzo proszę jednak proszę, o zachowanie powagi, powstrzymanie się od wyzwisk i nie sugerowanie, żem donosiciel. Jak na razie nikogo nie nazwałem oszustem, tandeciarzem za 230 złotych, ani nawet nie dałem ikonki cebuli 🧅 🤫


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o zachowanie powagi!

 

 

Zmarzłem B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

Prosiłem o zachowanie powagi! Zmarzłem B)


Chcesz być Jak Laokoon ⁉️
Wiesz jak skończył


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nie rozumiem oszustwo stypizowane jest w art. 286 k.k. a jezeli obie strony sie dogaduja, czyli zawieraja pisemną lub nawet ustną umowę, więc wiedzą na co się godzą i to jest wiążące. Nadal nie kumam tego tematu... ZENO.... , chroni nas też ustawa konsumencka, kupiony towar, którego wczesniej nie widziałeś można zwrócić w terminie 14 dni nawet bez argumentowania :) o co tu chodzi w tych wywodach ??? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, aby np. sprzedawanie na boku poza Allegro było przejawem walki z opresyjnym systemem. To mój głos w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2021 o 14:54, Zeno napisał(-a):

Całe grono userów - szczególnie młodych - publicznie doradza na łamach Forum jak nie płacić podatków, jak nie płacić należności platformom aukcyjnym, itd...

 

Nie płacąc podatków kradniemy pieniądze, m.in. okradamy szpitale. Nie płacą należności platformom aukcyjnym okradamy ich twórców.  I jest na to zgoda - tym dziwniejsza, że Ci sami, którzy doradzają jak uniknąć podatków chwalą się wpłatami na WOŚP! Ci, którzy nie chcą płacić 6% za Allegro - potępiają podróbki, bo to kradzież własności intelektualnej.

 

Zegarki są - według wielu Userów - symbolem kultury. Może warto - tym, dla których słowo "kultura" ma ograniczone znaczenie  - zapisać w Regulaminie zakaz namawiania do oszukiwania?

 

NP:  Zabronione jest namawianie do oszukiwania Skarbu Państwa , sklepów i platform aukcyjnych

 

 

Co do zasady Zeno zgadzam się z Tobą ale biorąc pod uwagę na co rząd wydaje pieniądze z moich podatków, a mógłby dać „na szpitale”, to w tym wypadku próba uniknięcia orżnięcia mnie jeszcze na jakiś cłach i watach nie jest przeze mnie odczuwana jako próba oszustwa. Nie zapłacenie vatu za wszystkie importowane przez kolegów zegarki to kropla w morzu nierzetelnie, nieuczciwie a czasami wręcz podle wydawanych pieniędzy publicznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia, to pisanie postów w godzinach pracy przez wszelkiej maści pracobiorców też jest oszustwem i kradzieżą efektywnego czasu pracy za który pracodawca Wam płaci i od waszej pracy odprowadza podatki.  Czyli okradacie pracodawcę i pośrednio pomniejszacie przychód budżetu państwa i jednostek samorządowych.

A z tego co widzę, to większość z Was aktywnie się udziela i pisze posty w godzinach pracy.:P

 

  

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.