Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Puchaty13

Mój - J.F. Weule Bockenem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę forumowiczów o pomoc. 

Już tlumacze:

Dom z w/w zegarem, na lato planujemy robić elewacje (ocieplenie +tynk) chcielibyśmy aby tarcza zegara nadal licowala się z fasada. Rozumiem, że trzeba wymienić na dłuższą os trzymająca wskazówki. Czy może da się przesunąć szafę z mechanizmem. 

 

Kto pomoże, podpowie, wykona. Wszelkie info nt przyjmuje. 

 

DSC_0211.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm można zobaczyć? I jakąś jego historię przeczytać? Zegar jest zamontowany od początku w tym budynku, jaką funkcję on pełnił?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością pomogę... zajmuję się zawodowo remontami zabytkowych zegarów wieżowych... ;)

 

2019_06_14_19_31_IMG_2560.thumb.JPG.48a4bf5100d63fcc3ea8b4df88170f8f.JPG

J.F.Weule z kościoła W Bytomiu...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tarant napisał(-a):

A mechanizm można zobaczyć? I jakąś jego historię przeczytać? Zegar jest zamontowany od początku w tym budynku, jaką funkcję on pełnił?

 

IMG_20201207_114323.jpg

IMG_20201207_114357.jpg

Skrzynia wraz z mechanizmem, na dzień dzisiejszy jest zabezpieczona i nie dotykam jej do puki nie będzie skończony dach. 

Później zrobię chętnie szczegółowe fotki i pokaże. 

Jeżeli chodzi o historie i funkcje zegara to ciężko jest uzyskać jakiekolwiek informacje. Z tego co do tej pory udało się mi dowiedzieć był to budynek zarządcy nieistniejącego już dziś dworu. Do domu przylegał potężny budynek najprawdopodobniej była tam kuźnia. Od byłej właścicielki nie dowiedziałem się niestety nic. 

Jest niedaleko w Ścinawie jakieś koło historyczne niestety na razie cały mój czas poświęcam na uratowanie i remont domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, kiniol napisał(-a):

Z przyjemnością pomogę... zajmuję się zawodowo remontami zabytkowych zegarów wieżowych... ;)

 

2019_06_14_19_31_IMG_2560.thumb.JPG.48a4bf5100d63fcc3ea8b4df88170f8f.JPG

J.F.Weule z kościoła W Bytomiu...

Piękny! 

Oczywiście w jakimś odległym czasie rozważam remont/renowacje. Niestety na dziś jest to finansowo dla mnie nie osiągalne. Zegar 100% nie zginie, a co ważniejsze poprzedni właściciel twierdzi, że jeszcze parę lat temu, po nakręceniu działał. Nie znam się zupełnie na tym i z obawy przed uszkodzeniem próbował nie będę. 

Odnośnie pomocy, chętnie skorzystam. 

Jak można się z Panem skontaktować poza forum lub w najwygodniejszy dla Pana sposób? 

Lokalizacja zegara 59-330 Ścinawa/Lasowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to niedaleko Rudnej... Remontowałem tam zegar na cerkwi... Ja jestem z Puszczykowa, więc niedaleko... ;) Będę jechał zrobić serwis do Rudnej, to mogę podjechać i zerknąć... Na p.w. namiary wyślę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Puchaty13 napisał(-a):

 

IMG_20201207_114323.jpg

IMG_20201207_114357.jpg

Skrzynia wraz z mechanizmem, na dzień dzisiejszy jest zabezpieczona i nie dotykam jej do puki nie będzie skończony dach. 

Później zrobię chętnie szczegółowe fotki i pokaże. 

Jeżeli chodzi o historie i funkcje zegara to ciężko jest uzyskać jakiekolwiek informacje. Z tego co do tej pory udało się mi dowiedzieć był to budynek zarządcy nieistniejącego już dziś dworu. Do domu przylegał potężny budynek najprawdopodobniej była tam kuźnia. Od byłej właścicielki nie dowiedziałem się niestety nic. 

Jest niedaleko w Ścinawie jakieś koło historyczne niestety na razie cały mój czas poświęcam na uratowanie i remont domu

Myśmy chyba byli w tym domu i oglądaliśmy ten zegar w ramach warsztatów i spotkania z okazji upamiętnienia Hardera. 

 

Na tym spotkaniu był przewodnikiem po okolicach Ścinawy był Pan Andrzej Sitarski ze Ścinawy. 

 

Edit. Czyli dom ma obecnie nowego właściciela?

Jak myśmy tam byli to właścicielką była chyba taka starsza Pani lub starsze małżeństwo. 

Jeżeli to ten dom, to wielu kolegów ma sporo zdjęć tego zegara, ja też mam kilka tylko muszę je poszukać.:)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcia: Andrzej Sitarski.10982604_428022854031816_2553929879856228756_n.jpg.d9cc7f238f8cd3124f54c32a3799612d.jpg11021977_428022840698484_6548277587111006263_n.jpg.b67addace93e1805cbd8da66766c0e50.jpg11008542_428022830698485_2459173297550646877_n.jpg.8280bb9026aad4563c06cd4c75c32fb2.jpg11052037_428022727365162_670273585491315730_n.jpg.bbe7c8f31ff117e1b9ee39a0fdf92c91.jpg11167967_428022774031824_3930579485651541397_n.thumb.jpg.c6430329f2079c60e814c978280a0475.jpg11174850_428022744031827_5120698157714539186_n.jpg.4b6056324699737ae4ec7d98a3876e36.jpg11204438_428022747365160_3089291701854463387_n.thumb.jpg.879f3ca8f2ab8677ddd96409c3a8245f.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dziadek napisał(-a):

Myśmy chyba byli w tym domu i oglądaliśmy ten zegar w ramach warsztatów i spotkania z okazji upamiętnienia Hardera. 

 

Na tym spotkaniu był przewodnikiem po okolicach Ścinawy był Pan Andrzej Sitarski ze Ścinawy. 

 

Edit. Czyli dom ma obecnie nowego właściciela?

Jak myśmy tam byli to właścicielką była chyba taka starsza Pani lub starsze małżeństwo. 

Jeżeli to ten dom, to wielu kolegów ma sporo zdjęć tego zegara, ja też mam kilka tylko muszę je poszukać.:)

Zgadza się, to ten sam dom i zegar. Od 4/5 miesięcy jestem jego właścicielem.

Pan Janek (poprzedni wł.) widoczny na jednym ze zdjęć, wspominał, że była kiedyś "wycieczka" pasjonatow😀

Obecnie wraz z małżonką podejmujemy próbę uratowania tego co zostało. 

Świat jest mały-gratuluję pamieci👍

1 godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Aaa... to niedaleko Rudnej... Remontowałem tam zegar na cerkwi... Ja jestem z Puszczykowa, więc niedaleko... ;) Będę jechał zrobić serwis do Rudnej, to mogę podjechać i zerknąć... Na p.w. namiary wyślę...

Zapraszamy serdecznie

Edytowane przez Puchaty13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na zdjęciach, że zegar jest komplety, z tygodniowym naciągiem... będzie dobrze... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 23:23, Puchaty13 napisał(-a):

Zgadza się, to ten sam dom i zegar. Od 4/5 miesięcy jestem jego właścicielem.

Pan Janek (poprzedni wł.) widoczny na jednym ze zdjęć, wspominał, że była kiedyś "wycieczka" pasjonatow😀

Obecnie wraz z małżonką podejmujemy próbę uratowania tego co zostało. 

Świat jest mały-gratuluję pamieci👍

Zapraszamy serdecznie

Minął ponad rok. 

Jaka jest dalsza historia tego zegara? 

Może jakieś zdjęcia... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie cisza... zegar oglądałem... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślałem, że po takim czasie wszystko jest po remoncie. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie

Cisza jest i jeszcze, niestety potrwa. 

Nadal wszystkie środki i siły rzucone są na remont domu, który tak naprawde nie jest ani prosty ani możliwy do wykonania w tak krótkim czasie. Dodatkowo wyszło kilka technicznych spraw, których się nie spodziewaliśmy. A mocno nas spowolniły.

Z przykrością dla nas, muszę napisać, że renowacja zegara mocno się opóźni. 

Zegar doczeka się swojego czasu z pewnością, a wtedy będzie potrzebny człowiek z wiedzą i umiejętnościami. Póki co wraz z małżonką serdecznie pozdrawiamy Wszystkich. Kasia i Paweł

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że coś się dzieje...wiem, że remonty bywają mocno upierdliwe i kosztowne... Powodzenia w realizacji...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.