Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
abir

Tanie formy płatności walutowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu gdzie można by w jednym miejscu mieć informacje o różnych alternatywnych do kart kredytowych formach płatności walutowych  za zegarki. A przed zakupem każdy zastanawia się jak najkorzystniej zapłacić walutami. Temat tym bardziej może być ciekawy bo w połowie marca Revolut stracił polskie nr rachunków. Obecnie operuje na litewskich co wiąże się z niemałymi kosztami zasilania konta Revolut przy pomocy przelewów transgranicznych. Dla mnie w tej sytuacji Revolut stał się mało atrakcyjny. Więc może coś innego .....

Ja mogę podzielić się moim ostatnim zakupem klasycznym PayPal, który pokaże że ta forma płatności jest droższa od Revolut (gdy jeszcze miał polski IBAN).

Dwa dni temu kupowałem zegarek za 296$. Mój bank za przelew transgraniczny pobiera 130pln lub 170pln opłaty. Więc odpuściłem transakcję Revolutem bo koszty zasłaniają zyski.

Postanowiłem zapłacić PP. Wpłaciłem pieniądze na konto PP i zapłaciłem za transakcję pieniędzmi z konta PP. Kosztowało mnie to 1222 pln. Na Revolut transakcja kosztowałaby mnie około 1144pln. Od razu napiszę, że płatność PP podpiętą kartą kredytową kosztowałaby najwięcej (choć niewiele więcej od PP). Tu jest kurs przeliczeniowy waluty Visa lub Mastercard oraz prowizja banku karty. W moim przypadku to 6,8% 

Jak widać przy transakcji stosunkowo taniej różnica między Revolut a PP jest rzędu 80 pln.  Obecnie przy dużych opłatach mojego banku za przelewy zagraniczne Revolut zaczyna się opłacać przy droższych transakcjach. Przy tych najpopularniejszych około kilkaset $ Revolut jest  nieopłacalny (może to się zmieni). Więc może coś innego ........... zapraszam do dzielenia się alternatywą 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej otworzyć sobie konto wielowalutowe?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych dodatkowych opłat za doładowanie konta Revolut. Zasilam przez Google Pay gdzie mam podpiętą kartę z banku. Kartę z Revolut mam podpiętą do PayPal.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

A nie łatwiej otworzyć sobie konto wielowalutowe?

Być może. Po to ten temat. warto napisać coś więcej


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem kilka przelewów SEPA przez Revolut do UK na konto euro. Koszt przelewu równy 0. Revoluta doładowałem złotówkami kartą kredytową mBank, koszt różnież 0. Pieniądze docierały w kilkadziesiąt sekund do adresata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rikimaru75 napisał(-a):

Nie zauważyłem żadnych dodatkowych opłat za doładowanie konta Revolut. Zasilam przez Google Pay gdzie mam podpiętą kartę z banku. Kartę z Revolut mam podpiętą do PayPal.  

też mam revolut na PP. jednak zasilenie go obecnie przelewem z konta osobistego wiąże się z opłatą transgraniczną. Google pay nie używam, więc się powtórzę  ... po to ten temat 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, abir napisał(-a):

też mam revolut na PP. jednak zasilenie go obecnie przelewem z konta osobistego wiąże się z opłatą transgraniczną. Google pay nie używam, więc się powtórzę  ... po to ten temat 

Tzn robisz normalny przelew z konta bankowego na Revolut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, abir napisał(-a):

też mam revolut na PP. jednak zasilenie go obecnie przelewem z konta osobistego wiąże się z opłatą transgraniczną. Google pay nie używam, więc się powtórzę  ... po to ten temat 

Jesteś pewien? Sprawdziłem swoje przelewy od początku roku i nie ma zadnych dodatkowych pobrań poza kwotą zasilenia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rikimaru75 napisał(-a):

Tzn robisz normalny przelew z konta bankowego na Revolut?

tak robię

1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Jesteś pewien? Sprawdziłem swoje przelewy od początku roku i nie ma zadnych dodatkowych pobrań poza kwotą zasilenia. 

iban revolut zmienił się w połowie marca. Mój bank powiedziałe mi że przelewy na rachunek inny niż PL kosztują 130 pln


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nigdy nie robi i nie robiło. 

W revolucie musisz sobie ustawić swoje konto i zasilasz jedynym klikiem i revolut pobiera z konta i masz to jako normalną płatność. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie testowałem. po tej informacji odpuściłem sobie na razie Revolut

1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Tak się nigdy nie robi i nie robiło. 

W revolucie musisz sobie ustawić swoje konto i zasilasz jedynym klikiem i revolut pobiera z konta i masz to jako normalną płatność. 

robiłeś to w ostatnich dniach ? wszystko jest tak samo jak wcześniej, przed zmianą nr rachunków?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście non stop korzystam. Po prostu nieprawidłowo korzystałeś z Revoluta i tyle;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

Oczywiście non stop korzystam. Po prostu nieprawidłowo korzystałeś z Revoluta i tyle;) 

dopóki miał polski IBAN to było bez znaczenia. ale obecnie to rzeczywiście zmienia postać rzeczy.

zastanawia mnie tylko jak "zassanie" gotówki na konto litewskie z polskiego może być bezkosztowe. ale jak tak jest to dobrze


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zasilałem żadnych dodatkowych opłat nie było.  Podepnij kartę z banku i po problemie.  Przelewałem też z Revoluta na swoje konto bankowe również bez opłat. 

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, abir napisał(-a):

Być może. Po to ten temat. warto napisać coś więcej

W zeszłym roku płaciłem SEPA za zegarek kupiony w Szwecji - wartość transakcji ok. 10 000 PLN. Zakupiłem w kantorze internetowym mBanku odpowiednią ilość SEK (całkiem przyzwoity kurs), prowizja za przelew wyniosła mnie dokładnie 33PLN. Konto wielowalutowe jest bezpłatne, płatności karta debetową także, wypłaty gotówkowe z bankomatów również. Zdarza się, że przy przelewach zagranicznych bank odbiorcy pobiera jakąś prowizję, na ogół, jeśli jest to konto firmowe, prowizja jest dzielona na pół na odbiorcę i sprzedawcę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje konto revolut zasilam w złotówkach z konta w ING. Mam powiązaną z revolutem kartę debetową w ING. Zasilenie jest bezkosztowe. Potem wymieniam już w revolut złotówki na dowolną walutę po dobrym kursie. Przy większej kwocie jest prowizja, ale minimalna. Następnie za zakupy w walucie obcej płacę z karty revolut. Tańszej opcji nie znalazłem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszecie jest różnica w jaki sposób zasila się Revoluta. jeśli robię to przelewem z konta osobistego będzie opłata. jeśli zrobię to poprzez "zassanie" z aplikacji Revolut z podpiętego rachunku będzie jak dawniej - bez opłat.

pozostałe kwestie płacenia Revolutem, przewalutowania na Revolut są jasne.

ale bądźmy czujni. Banki obecnie mają różne pomysły na nowe opłaty


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoje konto revolut zasilam w złotówkach z konta w ING. Mam powiązaną z revolutem kartę debetową w ING. Zasilenie jest bezkosztowe. Potem wymieniam już w revolut złotówki na dowolną walutę po dobrym kursie. Przy większej kwocie jest prowizja, ale minimalna. Następnie za zakupy w walucie obcej płacę z karty revolut. Tańszej opcji nie znalazłem.
Zgadza się, zasilenie kartą debetową z PKOBP i potem ewentualne przewalutowanie. Szybko i bez opłat:)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 21:48, abir napisał(-a):

jeśli robię to przelewem z konta osobistego będzie opłata. jeśli zrobię to poprzez "zassanie" z aplikacji Revolut z podpiętego rachunku będzie jak dawniej - bez opłat.

 

W zeszłym tygodniu zasilałem Revoluta przez telefon z karty kredytowej podpiętej do ApplePay. Żadnych opłat. Do tego jest to bardzo szybkie i bardzo wygodne. Kliknięcie w ikonkę w telefonie, wpisanie kwoty, dwa kliknięcia w przycisk w telefonie i weryfikacja twarzy i gotowe. Całe doładowanie trwa jakieś 10-20 sekund. Revolut nadal jest najwygodniejszy i chyba wciąż najtańszy.

A jak chcesz mieć przy zakupach dodatkowo ochronę jaką oferuje PayPal, to podpinasz kartę Revolut pod Pay Pala i płacisz PayPalem z tej karty, korzystając z dobrych kursów walutowych Revoluta.

 

P.S. Myślę, że "zassanie" musi być z karty, nie z rachunku. Nie musi być kredytowa. Wystarczy zwykła debetowa.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłębiłem temat. wszyscy macie rację. wszystko zależy w jaki sposób zasilam konto revolut. jeśli robię to przelewem zwykłym z banku jest opłata jak za przelew międzynarodowy. jednak gdy zasilam konto revolut z aplikacji to jest bezkosztowo.

jednak mam obawy co do kart kredytowych. tu może nie od razu przy transakcji, ale na wyciągu miesięcznym może się pojawić opłata. wiem na pewno że mój bank od kredytówki citi wpłaty na revolut traktuje jak wypłatę gotówki i nalicza opłaty zgodnie z tabelą jak za wypłatę gotówki w bankomacie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kogoś zainteresuje info, że revolut nie działa w Rosji. 

kilka dni temu kupowałem zegarek z Rosji. rozchodziły się bardzo szybko, więc na zakup miałem mało czasu. wcześniej przygotowałem sobie kasę na revolucie żeby wszystko poszło gładko. w momencie płatności okazało się, że revolut nie obsłuży mi tej płatności ze względu na miejsce sklepu - Rosja. akurat nie miałem przy sobie kredytówki więc kłopot.  czasem takie zaskoczenie może zaważyć czy zdążysz kliknąć zakup czy przejdzie koło nosa  :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abir napisał(-a):

może kogoś zainteresuje info, że revolut nie działa w Rosji.

 

Z tego co się orientuję, to w Rosji uchwalono przepisy, które nakazują dostawcom usług internetowych trzymać serwery na terenie Rosji, udostępniać kody źródłowe aplikacji oraz udostępniać dane użytkowników na żądanie rosyjskich służb. Dla wielu firm to nie do przyjęcia. I dlatego Rosjanie, coraz bardziej żyją w swojej internetowej bańce z VKontakte, Yandeksem itp...

Plus dla Revoluta, że się na takie warunki nie zgodził.

 

https://pclab.pl/news58511.html

 

I tutaj też o tym jest wspomniane:

 

obraz.png.c7756384349c928f5c025f3da8b37edb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym. Ciekawe. Pewnie z tego samego powodu nie mogłem przepuścić transakcji przez PayPal, mimo że sklep ma ich logo w formach płatności.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2021 o 07:51, abir napisał(-a):

zgłębiłem temat. wszyscy macie rację. wszystko zależy w jaki sposób zasilam konto revolut. jeśli robię to przelewem zwykłym z banku jest opłata jak za przelew międzynarodowy. jednak gdy zasilam konto revolut z aplikacji to jest bezkosztowo.

jednak mam obawy co do kart kredytowych. tu może nie od razu przy transakcji, ale na wyciągu miesięcznym może się pojawić opłata. wiem na pewno że mój bank od kredytówki citi wpłaty na revolut traktuje jak wypłatę gotówki i nalicza opłaty zgodnie z tabelą jak za wypłatę gotówki w bankomacie

Niektóre banki pobierają opłatę za zasilenie Revoluta nawet z karty kredytowej i chyba Citi jest takim przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.