Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikas

Demontaż mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów orientuje się czy po wyjęciu wałka z koronką mechanizm już wyjdzie luzem czy jest w jakiś sposób mocowany w kopercie?

Pod słońce widzę że szkło przednie jest troszkę pomazane od wewnątrz i muszę się tam dostać żeby to wyczyścićb3ccc6bf1c5c46646e5de9615980c579.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak montowany jest dekiel? Wciskany?

 

Ja kiedys otworzyłem chinczyka z wciskanym deklem, do dziś go nie zamknąłem. Bez prasy to niemożliwe. Także ostrzegam :D

Jeśli zakrecany to sam mechaniz nie powinien być ciężki do wyciagnięcia. Pewnie pare srubek albo plastik na wcisk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zakręcany. Jeszcze nie próbowałem, póki co zbieram informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość jest dokręcana na blaszkach mocowanych do koperty. Zwykle 3sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto nigdy tego nie robił ma szansę na powodzenie akcji czy lepiej się nie zabierać i oddać do zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikas napisał(-a):

Mam nadzieję że zakręcany. Jeszcze nie próbowałem, póki co zbieram informacje

Na oko wciskany, bo nie ma za co "złapać" żeby odkręcić. Pytanie czy masz czym podważyć? 

 

Szanse są, otwierałem już zegarki z wciskanymi deklami, ten jeden chinczyk niestety nie chciał się zamknąć, ale pozostałe jak najbardziej.

 

Pytanie czy warto bo raz to mozliwe porysowanie koperty i dekla przy zdjemowaniu. Potem samo wyjecie koronki, zakładam że masz odpowiednie narzędzia i wiesz gdzie przycisnąć , żeby ja wyjać wraz z wałkiem? 

 

A czy warto próbować to zależy od kosztu takiej usługi u zegarmistrza, ja bym dla samego czyszczenia nie ryzykował.

 

Edytowane przez tomo_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek wyciągany po delikatnym odkręceniu śrubki, mały płaski śrubokręt. 

Jak dla mnie na pobieżny rzut oka na kiepskie zdjęcie to jest dekiel odkręcany. Imak jak do diamentowych zamknięć, zresztą widać fasety na zdjęciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem dekiel. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale chyba mój tel nie ogarnia makro.
Na czerwono zaznaczyłem miejsca mocowania mechanizmu do koperty, a na żółto śrubę zwalniającą wałek koronki.
Czy mam rację?
Czytałem że tę śrubkę trzeba o 1/4 obrotu wykręcić aby zwolnić wałek.
Bardziej martwię się czy dam radę zamontować te łapki mocujące mechanizm86649d9268d5d277dfab2d636ec87f7d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pęsetkę, dopasowany wkrętak i trochę zdolności manualnych to dasz radę. Nic na siłę, zapamiętaj jak było powkładane i pójdzie bez problemu. Tam nie ma żadnej filozofii


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam czym to najlepiej wyczyścić. Szmatka z mikrofibry i sprężone powietrze będą ok? Czy lepiej czymś na mokro? Głupie pytania, ale nigdy takiego czegoś nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby najpierw wysunąć koronkę do najbardziej zewnętrznej pozycji zanim odkrecisz śrubkę która trzyma wałek. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas wyciągania lub wkładania koronki, to czeka Cię wyjmowanie całego mechanizmu i ściąganie tarczy aby dostać się do mechanizmu nastawczego. Wnętrze dekielka najlepiej oczyść za pomocą alkoholu wysokoprocentowego, czyli spirytusu, benzyny ekstrakcyjnej, płynu do dezynfekcji bez dodatków nawilżających. Mikrofibra też powinna pomóc. I sprawdź czy nie ma żadnych paprochów zanim zamkniesz ponownie, najlepiej przedmuchać na koniec gruszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za porady. Zamówiłem zestaw do czyszczenia obiektywów, jak przyjdzie to zabieram się do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces największy problem sprawiło mi wsunięcie wałka na miejsce. Za drugim podejściem wskoczył poprawnie i wszystko działa.
Dziękuję za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.