Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomekr89

Jadę do Szwajcarii - zwiedzanie manufaktur

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się do Szwajcarii w czerwcu. Jeśli chodzi o Alpy i piękno natury - rozeznanie mam dobre. Zastanawiam się natomiast, jakie manufaktury zegarkowe warto odwiedzić. Nie chodzi mi o nudne muzea z kilkoma gablotami za szybą. Chodzi mi o miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, w których można niemal dotknąć procesu produkcyjnego, zobaczyć z bliska, obejrzeć wyjątkowe zegarki, porozmawiać, wiecie o co mi chodzi. Chciałbym być „bliżej” tego niż oglądając filmiki na YouTube.

Najbardziej marzy mi się Kari Voutilainen oraz F.P. Journe, choć jeszcze nie orientowałem się, jakie są możliwości zwiedzania.

Czy możecie polecić jakieś konkretne marki?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto będzie zobaczyć niedawno otwarte muzeum Audemars Piguet. Nie tylko ze względu na eksponaty, lecz także ze względu na wspaniałą architekturę tego budynku autorstwa Bjarke Ingels.

 

 

AP museum.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, moim zdaniem bardzo ciekawy temat. 

Chętnie sam bym zwiedził chociaż z jedną albo dwie fabryki zegarków lub zegarów, ale wydaje mi się że jest niemożliwe wejście tak od sobie z ulicy i zwiedzanie ciągu produkcyjnego bez wcześniejszych wszelkiego typu zgód kierownictwa tych fabryk.

Bardzo dużo informacji w tym temacie ma nasz Kol. Darek Chlastawa, jeżeli tu zajrzy to może coś napisze, a jak nie zajrzy to spróbuj na PW. 

Jak przetrzesz szlak, to opisz jak poszło, chętnie byśmy zorganizowali taki wyjazd w szerszym gronie. 

U nas w dziale ZEGARY jest kilka osób chętnych na taki wyjazd.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,  że bez zorganizowanej grupy nie uda Ci się wejść i zwiedzić jakiejkolwiek manufaktury. Klub miał i ma w planach wizyty u producentów zegarków, ale sytuacja pandemiczna unicestwiła nasze wyjazdowe plany.

W tym roku, jest mało prawdopodobne abyśmy mogli się gdzieś dalej ruszyć.  Jeszcze jedna istotna uwaga - Szwajcaria dla przeciętnego turysty z Polski, tania nie jest !

 

Jeśli natomiast już będziesz w Szwajcarii, to bardzo namawiam (jeśli będzie otwarte) do odwiedzenia: 

International Museum of Watches   w  La Chaux-de-Fonds

 
To jest muzeum niezwykłe ! Byłem w wielu, ale pobyt w tym jest przeżyciem wyjątkowym. https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g652160-d3595586-Reviews-International_Museum_of_Watches-La_Chaux_de_Fonds.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega otworzyła w Bienne nowe interaktywne muzeum. Jeszcze nie miałem okazji go zwiedzić (byłem tam w 2019 na kiedy jeszcze funkcjonowało stare muzeum). Miałem tez przyjemność zwiedzić samą manufakturę i zobaczyć proces produkcyjny, ale to było w ramach spotkania speedytuesday, wątpię by w dobie covid było to możliwe, nawet dla zorganizowanych grup ze względu na ryzyko zakażenia pracowników, itp. 
 

ponizej kilka fotek ze starego muzeum: 

 

61C5FD86-1C7C-4332-980B-EBB8391CB07E.thumb.jpeg.a656dfb48b854fa645573d916c9c68c3.jpeg9933D2B3-682B-4000-BA7E-4E9E5B768CA3.thumb.jpeg.f499618d5f2f1536ad298fff9122334d.jpeg257E1EC3-C5A1-4932-AFF7-F223A48922BC.thumb.jpeg.806b0741b841a3de206d302aa44ad44b.jpeg9C66B1FF-435E-4709-AD2F-56AEECC7B2CC.thumb.jpeg.533d9161b34a0f8ca703d9a188fd3267.jpegA5085251-245B-4ACB-98C1-A48A701FDCE0.thumb.jpeg.754acb4040db47a4aff0682057eb7594.jpeg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac z Creux du van zahaczyłem o Le Locle, toaleta na stacji SOCAR przypomniała mi gdzie jestem
d264c80bdfc1ecdc0ffc7004be34469a.jpg5e59ada43144d24f091118e14df275a7.jpg0034b845db14f953702fa8fd30e4b96a.jpg
Napewno pobliskie muzeum w Le Chaux de Fonds warte odwiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzeum Omegi w Biel/Bienne wita nas lądownikiem księżycowym. Później jest już tylko ciekawiej 😁

20210904_112529.jpg

20210904_120257.jpg

20210904_120320.jpg

20210904_121133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście jest całkiem za free. Wspaniała ekspozycja. Ciekawa nie tylko dla fanów zegarków, ale myślę, że dla wszystkich z dziećmi włącznie. Każdy spędzi kilkanaście minut choćby nad symulatorem lądowania

Dodam jeszcze, że piętro wyżej jest dodatkowo muzeum swatcha, gdzie od ilości zegarków rozjeżdżają się oczy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.