Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Darek p

Klub miłośników (lub po prostu użytkowników) zegarków Festina

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2022 o 06:10, rknas napisał(-a):

 W końcu się dałem skusić.

20220624_195844.jpg

 

Elegancki. Niech dobrze służy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2022 o 08:54, Darek p napisał(-a):

 

Elegancki. Niech dobrze służy :)

Elegancki, z szafirem i stop sekudą. Koperta, dekiel, koronka doskonałej jakości. Mam wiele dużo droższych zegarków ale ta festina od nich nie odstaje jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając nieco temat pokażę Festiny, które posiadam. Nie mam takich umiejętności lekkiego i interesującego pisania jak osoby, które we wcześniejszych postach pisały o swoich zegarkach, ale spróbuję.

Dlaczego Festiny? Z trzech powodów:

1. Bo kojarzą się z rowerami, a to jest moja druga pasja.

2. Produkowane są w Barcelonie a właśnie klubowi z tego miasta z tych zagranicznych kibicuję. Dlatego, że starają się opierać skład na wychowankach.

3. W cenie ok 500 wg mnie nie da się kupić nic lepszego.

Jako, że jestem oszczędny a chciałem mieć kilkanaście zegarków to wybrałem kierunek 14x500 zamiast jeden za 7 tys lub 3x2,5. Zegarki kupuję mniej więcej co 1,5 roku. Model mam upatrzony dużo wcześniej i czekam aż będzie taniej o 20-40%. Pierwszą Festinę kupiłem w 2007 za 370, co było równowartością mojej pierwszej miesięcznej podwyżki. Dziś zacznę jednak od innego modelu, a mianowicie jedynego automatu jaki posiadam (przy tylu zegarkach więcej automatów ciężko utrzymać w ruchu - wiem,że rotory ale ile ich można mieć ;-)). Festina Automatic Skeleton F20535/1. Dlaczego taki?

1. Bo Skeleton.

2. Bo ma klasyczny wygląd.

Udało się go kupić za 888PLN.

Plusy to wygląd i to że jest wygodny/lekki.

Minus to rezerwa chodu.

img_20220728_173646.jpg

img_20220812_103047.jpg

Edytowane przez wielgus23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wielgus23 napisał(-a):

Odświeżając nieco temat pokażę Festiny, które posiadam. Nie mam takich umiejętności lekkiego i interesującego pisania jak osoby, które we wcześniejszych postach pisały o swoich zegarkach, ale spróbuję.

Dlaczego Festiny? Z trzech powodów:

1. Bo kojarzą się z rowerami, a to jest moja druga pasja.

2. Produkowane są w Barcelonie a właśnie klubowi z tego miasta z tych zagranicznych kibicuję. Dlatego, że starają się opierać skład na wychowankach.

3. W cenie ok 500 wg mnie nie da się kupić nic lepszego.

Jako, że jestem oszczędny a chciałem mieć kilkanaście zegarków to wybrałem kierunek 14x500 zamiast jeden za 7 tys lub 3x2,5. Zegarki kupuję mniej więcej co 1,5 roku. Model mam upatrzony dużo wcześniej i czekam aż będzie taniej o 20-40%. Pierwszą Festinę kupiłem w 2007 za 370, co było równowartością mojej pierwszej miesięcznej podwyżki. Dziś zacznę jednak od innego modelu, a mianowicie jedynego automatu jaki posiadam (przy tylu zegarkach więcej automatów ciężko utrzymać w ruchu - wiem,że rotory ale ile ich można mieć ;-)). Festina Automatic Skeleton F20535/1. Dlaczego taki?

1. Bo Skeleton.

2. Bo ma klasyczny wygląd.

Udało się go kupić za 888PLN.

Plusy to wygląd i to że jest wygodny/lekki.

Minus to rezerwa chodu.

img_20220728_173646.jpg

 

Akurat od Festiny mam tylko kwarce a skeletona tylko od Invicty i jednego z Ali, ale przyznam, że przeglądając co jakiś czas oferty zegarków nawet nie widziałem, że takowy zrobili.

Tym bardziej dzięki za fotkę i czekam na prezentację kolejnych z kolekcji.

Niech się dobrze nosi.

 

eidt // swoją drogą 888zł  to trochę sporo jak na Festinę, ale jak na pierwszego skeletona to całkiem nieźle.

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś opiszę ten od którego się zaczęło, czyli Festina 16170/1.

Podstawowe parametry

Rozmiar koperty: 40 mm (najmniejszy ze wszystkich które mam)

Wodoszczelność: 10 ATM

Napęd: bateria (quartz)

Materiały: stal, mineralne szkło

Jest już ze mną 15 lat (kupiony we wrześniu 2007) i jak na taki okres używania wygląda całkiem nieźle. Jeden z 3 kupionych w salonie za kosmiczne jak dla mnie na owe czasy 370PLN ale co tam, raz się żyje. Potem przyszła era okazji dzięki zakupom w e-sklepach.

Z czasem polubiłem trochę większe zegarki do max 45mm ale dalej zakładam go na spotkania ze znajomymi poznanymi w tym okresie.

Minus jak we wszystkich Festin'ach to (chyba, że to ja tak niszczę) to bransoleta, która szybko łapie rysy.

img_20220812_105934.jpg

img_20220812_105907.jpg

Edytowane przez wielgus23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 19:20, wielgus23 napisał(-a):

Dziś opiszę ten od którego się zaczęło, czyli Festina 16170/1.

Podstawowe parametry

Rozmiar koperty: 40 mm (najmniejszy ze wszystkich które mam)

Wodoszczelność: 10 ATM

Napęd: bateria (quartz)

Materiały: stal, mineralne szkło

Jest już ze mną 15 lat (kupiony we wrześniu 2007) i jak na taki okres używania wygląda całkiem nieźle. Jeden z 3 kupionych w salonie za kosmiczne jak dla mnie na owe czasy 370PLN ale co tam, raz się żyje. Potem przyszła era okazji dzięki zakupom w e-sklepach.

Z czasem polubiłem trochę większe zegarki do max 45mm ale dalej zakładam go na spotkania ze znajomymi poznanymi w tym okresie.

Minus jak we wszystkich Festin'ach to (chyba, że to ja tak niszczę) to bransoleta, która szybko łapie rysy.

img_20220812_105934.jpg

img_20220812_105907.jpg

 

Mój pierwszy ze stajni Festiny nabyłem w 2006 roku. Służy do dziś. Z ciekawostek ma dekiel na śrubki....

Wszystkie bateryjkowe Festiny mają w środku coś od citka, więc pewnie Twój też.

To dobrze wróży, bo konkurencja w tej cenie potrafi wcisnąć jakieś wynalazki.

 

Większy sentyment mam tylko do Aquatora w wersji "złoto-srebrnej" ze słonecznym szlifem na tarczy. Byłem w technikum jak go kupiłem. Robił wrażenie. Z czasem wytarła się "nierdzewna stal" w niektórych miejscach i podszedł na portalu za 50 zł, ale żałuje.  Na starość człowieka tak nachodzi he, he...   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk, moja Festina nadal działa. Noszę ją co jakiś czas i cieszy oko. Na kopercie i szkiełku zero śladów, mechanizm trzyma czas.

IMG_20240102_024502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna!Taka Tisssotowata.A swoją drogą,to lepiej wyszła Ci faktura skóry jak zegarek😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o zegarku Festina Tour de Pologne 165741. Który może być rok? Jak ogólnie oceniacie te zegarki ? 

 

 

f1aaa.PNG


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taką Festinkę mam, wiele lat temu w czasach młodzieńczych Festiny były pewnym rarytasem, stąd realizacja młodzieńczych marzeń.

Model Titanium Sport, 20529/4

 

Festina.thumb.jpg.608e24acf3153f9f05eab67995fac0ef.jpg

 

Tak czysto subiektywnie - fajny zegar do roboty ale drugi raz bym nie kupił 😉

 

Zalety:

  • super leciutki,
  • ładny (mi się podoba), a jednocześnie bardzo hmmm... ,,,smukły" (delikatny).

 

Wady:

Mechanizm przestał być punktualny i zaczął się zatrzymywać po kilku miesiącach od zakupu, odesłałem do Wrocławia do Chrono CS.

Potrwało to dość długo, coś tam lekko porysowali ale machnąłem ręką - za krótkie życie na wykłócanie się o kilka rys, summa summarum - podobno nic nie stwierdzili, wymienili baterię i tyle.

Wymienili chyba na używaną, bo padła po 4 miesiącach 😂 a sam mechanizm ,,poddał" się ostatecznie po roku - tym razem już się nie bawiłem w wysyłanie tylko u znajomego, porządnego zegarmistrza zmieniłem cały mechanizm na nowy.

Tyle odnośnie ,,wnętrzności", dodatkowo jako wady zaliczam:

  • super szafir ale jednak porysował się nie wiadomo od czego 😂,
  • bransa łapała rysy od patrzenia, w końcu zmatowiłem ją całą w stylu ,,stone wash", teraz jest ok,
  • wg mnie ten ,,szyld" - napis ,,Festina" i literka ,,F" są jakoś nieładnie, jakby na siłę dołożone na tarczy, w każdym razie na żywo tak to wygląda,
  • no i ostatnie a równie ciekawe - całość jest w tytanie, całkiem ładnie zaczął patynować a tu okazało się, że koronka jednak jest chyba stalowa i zaczęła wizualnie ostawać 😆

I to taki mały opis Festinki ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie,

 

Poszukuję ogniwa/ogniw do bransolety do modelu F20531-1, zakładam, że podobne modele mają taką samą bransoletę. Serwis na Polskę rzucił dość zaporową ceną i terminem, a domyślam się, że komuś może po prostu zalegać :) Jeśli ktoś posiada to proszę o wiadomość na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.