Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kodkod3

Pytanie dotyczące nastawienia zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z nastawianiem zegara. Dołączam zdjęcia. Czy istnieje jakiś inny nastawienia go, niż przyciągnięcie kluczyka do siebie? Otóż nie mogę do przyciągnąć, a próbuję to zrobić z całej siły. Dodatkowe pytanie - co oznacza plus i minus, które mogę zmienić? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam.

IMG_20210406_120149.jpg

IMG_20210406_120249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję więcej delikatności..

Kluczyk o którym piszesz służy tylko i wyłącznie do nakręcenia sprężyny głównej zegara. 

Do zmiany położenia wskazówek na tarczy służy pokrętło którego u Ciebie brakuje. 

Masz w obudowie otwór po prawej stronie na wysokości szczeliny (+   -)  w którym powinno być zainstalowane pokrętło.

Nie wiem co za zegarek, pokrętło może być nasunięte na trzpień w mechaniźmie, może też być chyba na gwint..

Nie wiem jak powinno być w Twoim przypadku...

Szczelina +- służy do precyzyjnej regulacji chodu zegarka. 

Jeśli zegarek śpieszy np ze 3min na dobę to regulujesz w kierunku minus, jeśli spóźnia to w przeciwnym.

Przy obudowie najprawdopodobniej masz "zasłonkę" a sama regulacja znajduje się w głębi obudowy dostępna np wykałaczką,  ale jeśli nigdy nie robiłeś, to nie ruszaj, bo popsujesz..

 

Najpierw poszukaj, dopasuj pokrętło regulacji wskazówek lub uruchom zegar w południe , to nie będziesz musiał kręcić wskazówkami, a dalej zobaczysz czy działa oraz jak chodzi..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

 

Gdyby temat przeglądał zegarmistrz z okolic Warszawy, to proszę o kontakt. Chodzi o dopasowanie i chyba wyregulowanie go. Nakręcany był dwa razy z ustawieniem maksymalnym na plus i spóźnia się ok. 1-1,5 na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie i smarowanie mechanizmu powinno pomóc.

Być może wyjdzie coś dodatkowo, ale to już zegaro-mechanizator gdy oddasz mu zegarek do warsztatu musi ocenić co i jak zadziałać i w którym kierunku pójść..

Poszukaj kogoś w okolicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.