Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Awiator

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot na dole, nowe fonty i celownik pierwszy z lewej spośród powyższych trzech. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a co z koronką? Bo widzę, że jest niechęć do diamentu ;)

A może odwrócony diament? Coś na kształt koronki z visa tylko z innymi przetłoczeniami. Symbolizowałaby wtedy osłonę śmigieł samolotu (nie wiem jak to się fachowo nazywa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ralf58 napisał(-a):

OK a co z koronką? Bo widzę, że jest niechęć do diamentu ;)

A może odwrócony diament? Coś na kształt koronki z visa tylko z innymi przetłoczeniami. Symbolizowałaby wtedy osłonę śmigieł samolotu (nie wiem jak to się fachowo nazywa). 

 

diament jest oklepany no i wbija sie w lape. To co piszesz byloby zaś niewygodne takie afunkcjonalne jak na pilota ale nie mówię nie. Mysle ze szersze moletowanie plus likwidacja imbusa i obecna koronka by spelniala funkcje latwego chwytu i funkcjonalnosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ralf58 napisał(-a):

OK a co z koronką? Bo widzę, że jest niechęć do diamentu ;)

A może odwrócony diament? Coś na kształt koronki z visa tylko z innymi przetłoczeniami. Symbolizowałaby wtedy osłonę śmigieł samolotu (nie wiem jak to się fachowo nazywa). 

Diament ryje nadgarstek, lepiej jakąś fajną cebulkę zaprojektować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z taką koronką, tylko czy to stylistycznie nie pogryzie się z naszą kopertą. W Breitlingu mamy dużo więcej płynnych linii.

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

z celownikiem zegarek traci klimat vintage na rzecz wspolczesnego pilota. 

Myślę, że połączenie wewnętrznego okręgu godzinowego z elementami celownika nie wpływa na klimat vintage zegarka a jednocześnie przełamuje oklepany szablon pilotów innych marek. Takie połączenie starego z nowym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli juz można "kaprysić"  :) to może zamiast celownika  ( oklepany trójkąt równoboczny  wierzchołkiem ku górze ) dać trójkąt o węższej podstawie i wierzchołkiem w dół ,

Moim zdaniem  równie dobrze zorientuje tarcze zegarka w kiepskich warunkach widoczności. Alibo zamiast trójkata znak marki VC  biały i dobrze "nasaczony " luma C3 lub BGW9 .

W podobnej "jarkości " lumy wskazówki oraz punkty na wew okręgu godzinowym ( bez cyfr ). Indeksy minutowe na zew okregu z luma o ton słabszą. Napis "Vratslavia Conceptum"

w dwóch wierszach  liniowych symetrycznie w wew kregu , proste wersy nad osia wskazówek  ( lub jeden wers nad a drugi pod osią ) - bez lumy .

Koronka bardzo dobra. Koperta po całości  bez elementów polerowanych. Uszy przewiercone .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wersja po prawej czyli samolocik na 12 bez napisu awiator oraz godziny 00, 01, 02... jest chyba najbardziej do mnie przemawiająca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awiator zostal zlecony do prototypowania.

Myslimy nad koronką. Którą chcecie ? Srednica 7mm czy 7,5mm

0577696D-33D7-4234-A71D-BCC59F8E2752.thumb.jpeg.214f69c93fc55b1bd5e1b73d4d64e93b.jpeg

wybrana wersja tarczy:

 

75B220A9-A5D7-4380-B27C-17D1E29E200B.thumb.jpeg.b5bbfeb6c8d51569fbb5e48c25b89c57.jpeg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co po „dużej” koronce jak zegarek maleńki…
Jak na pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dawko napisał(-a):

Co po „dużej” koronce jak zegarek maleńki…
Jak na pilota emoji57.png

 

Takie czasy..., poza tym to po prostu Pilot do noszenia na nadgarstku a nie kurtce.

Stowa i Laco ( matnie Fliegerów )robią 40mm od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Takie czasy..., poza tym to po prostu Pilot do noszenia na nadgarstku a nie kurtce.
Stowa i Laco ( matnie Fliegerów )robią 40mm od dawna.
39 nawet... Zastanawialem się nad Laco ale w takim razie poczekam na VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko czemu wszystkie nowe projekty muszą być takie małe. Na VISa się nie załapałem, a pilot daje szanse na duży zegarek, który będzie fajnie wyglądał. Wiem, wiem są koperty po manometrach, które trzeba wykorzystać. Manometr tez by fajnie wyglądał jakby miał ~43 mm. Dobra już nie marudzę, to była tylko taka moja dygresja, w odpowiedzi na rozważanie czy koronka ma mieć 7 czy 7,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.