Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Awiator

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2021 o 23:30, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Ten zegarek nie nazywa sie Karaś, jest uniwersalnym pilotem bombowym tak bombowym bo ten typ tarczy byl zarezerwowany dla zalogi bombowcow a ze na deklu znalazl sie Karaś...po prostu jego charakterystyczne ksztalty nam pasowały.

 

Karaś na deklu i B-Uhr wzorowany na niemieckich zegarkach nawigatorów samlotów bombardujących Polskę w 1939?

Sorry, ale nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, trochę to nie na miejscu. Da się to jakoś odkręcić? Może jakiś Dornier, Heinkel, Junkers. Może to i nie za bardzo patriotyczne, ale przynajmniej zgodne z historią. W końcu Breslau też w tamtym okresie do Polski raczej nie należał ( więc i nazwa producenta  nie będzie się za bardzo gryzła) 😀

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest , że jeden z naszych Karasi doleciał w 1939 nad podwrocławską Oławę ( Ohlau ) i zrzucił bomby na jakiś niemiecki zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wzór tarczy nigdy nie znalazł się na nadgarstku żadnego lotnika który bombardował Polskę i dziwię się, że Iko który wydawało mi się zna się na rzeczy opowiada takie bzdury.

 

Inspiracja jest tutaj

spacer.png

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po retrosporcie koperty nie zostały? Bo czarny mógłby być ciekawy.

 

Obrazek: internety

Big Pilot's Watch Heritage IW5010 Black Dial in DLC Black

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

ten wzór tarczy nigdy nie znalazł się na nadgarstku żadnego lotnika który bombardował Polskę i dziwię się, że Iko który wydawało mi się zna się na rzeczy opowiada takie bzdury.

 

flieger4.jpg.af8059c1cc17ee1cfa107ef33e8c1381.jpg

A to świetnie, że poznaliśmy inspirację, która jest czystą zrzynką modelu Patka.  Ale przynajmniej wzór choć z górnej półki.

Tak sobie patrzę, to:

- oryginał ma kąt godzinowy na tarczy,

- oryginał ma wskazówkę godzinową 24h

To, co zrobiliście to upodobniliście tę zrzynkę do B-Uhra

- pojawił się trójkącik 

- na wewnętrznym pierścieniu pojawiły się oznaczenia godzin

- wskazówka godzinowa pracuje w układzie 12h.

 

Dlaczego? Łatwo się domyślić - po to, by uniknąć konsekwencji prawnych ze strony Patka.

 

Więc wygląda to tak: portfel się znalazł (faktycznie może nikt z tym zegarkiem nie walczył z Polską), ale smród pozostał (jawna zrzynka z Patka P0844).

Podobieństwo (całkiem niepotrzebne) do B-Uhr nadal jest, tym bardziej dekiel wypadałoby przemodelować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek tego typu musi trzymac sie schematow i przyjetej konwencji. Ciezko cos nazwac zrzynką skoro a-uhra i b-uhra zrzynki 1:1 produkuje lekko przymierzajac z 60 marek. My wzielismy na warsztat wiec cos duzo bardziej rzadkiego i nie chcąc kopiowac 1:1 twórczo to zmodyfikowalismy wlasciwie nic nie jest takie samo. Iko przypomnij mi ile masz na koncie zaprojektowanych oryginalnych zegarkow tego typu ? Pochwal sie na pewno mi umknęło.

 

Ps. Gdybys znal prawo to bys wiedzial ze jeszcze nikomu tarczy zegarka nie udalo sie opatentowac a tak poza tym Patent jesli juz jest to trwa.... no sam sprawdz ile... 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdziwiony, że kolega Iko jest zdziwiony. A kto wie? Może i oburzony Oznacza to mniej więcej tyle, że rzeczony kolega nigdy wcześniej nie widział wcześniejszym projektów Vratislavii Conceptum. Nie zauważył podobieństwa chronografów Heritage Chrono i kolejnych bazujących na kopercie, która z daleka przypomina tą z Heuera Autavii. Inspiracji płynących z projektów uznanych producentów jak Omega, Heuer czy Hamilton jakie te (i nie tylko te, bo inspiracji jest więcej) firmy wypuszczały w latach 70-tych. Lubiane modele Vratislavii jak Pan Africa, Rocznicowy, Royal Europe, Pro Military, Architekt,  czerpały w projekcie swej koperty (że tak się wyrażę) garściami z języka stylistycznego Seiko Grand Seiko (zapomniałem modelu ale mniejsza o to). Form&Function w kolorkach odbity w lustrze też przypomina... chyba Zenitha. 

I wielu klientom marki, w tym mnie, to nie przeszkadza, bo nie mamy tu do czynienia z kolejną kopiarką designu pokroju pogańskiego designu. Te zegarki to całkiem niezłe próby fuzji różnych elementów charakterystycznych dla wielu ikon zegarkowego designu. Jedne siadają lepiej, inne gorzej.

 

A co do zegarków w tej stylistyce, to pragnę zauważyć, że wiele mniej lub bardziej uznanych marek zegarkowych powielało ten design nie siląc się nawet na to co obecnie robi QV i osoby, które go wspierają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Marcin... od kilku lat powtarzam dobry design to polaczenie tego co juz dobrze  znamy, co sie sprawdzilo wzbogacone o cos swiezego. Uwielbiany VIS to takze hybryda, polaczenie elementow roznych projektow. Staramy sie je łączyc tak aby bylo to spójne i swieze.  Na ASP ucza o Baroku, renesansie itd po co ? po to aby z tego korzystac, twórczo modyfikowac

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę off top ale nie całkiem, bo a’propos podobieństw (nie lotniczych) i to wśród topowych marek - oburzonym pokażę coś następującego (można dowolnie obrazić się na jedną lub obie marki 🙃). Zdjęcia z netu:

 

C3CB203C-938F-410B-9F61-84156508A3DB.jpeg

4120B221-E62B-4713-A401-4AD0827E394F.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renqien, dobry ten żart 🍻 Drugą tarczę brałbym bez zmian, tak jak narysowałeś. Kiedy prototyp zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez Cartier Santos to zegarek o konotacjach lotniczych o czym takze wiekszosc nie ma pojecia 🙂

45 minut temu, renqien napisał(-a):

I tak na szybko, coś dla wielbicieli datowników :P 

 

1135220102_Zrzutekranu2021-10-18o21_56_42.png.cb55e7b205a9518e55c760a37a3bd49d.png

 to prosze Pana wcale zle nie jest 🙂

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

to prosze Pana wcale zle nie jest 
🙂

Bierz, jest Twoje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, renqien napisał(-a):

I tak na szybko, coś dla wielbicieli datowników :P 

 

1135220102_Zrzutekranu2021-10-18o21_56_42.png.cb55e7b205a9518e55c760a37a3bd49d.png

Przyznam szczerze ze obie propozycje bardzo oryginalne i wyróżniające się pośród innych projektów. Druga wersja do mnie bardziej przemawia i chyba bez datownika.
Gratulacje pomysłu!

Edytowane przez TylerVega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga tarcza tylko bez datownika to mogłoby być coś👍 na pewno nikt takiego wcześniej nie miał i prawdopodobnie mieć nie będzie, no chyba, że się mylę😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, renqien napisał(-a):

I tak na szybko, coś dla wielbicieli datowników :P 

 

1135220102_Zrzutekranu2021-10-18o21_56_42.png.cb55e7b205a9518e55c760a37a3bd49d.png

 

Pełne wyrazy uznania. Wsadzić to w fajną kopertę i mamy hit! Można 300 sztuk od razu wyklepać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już nie do mnie, to do Szeryfa trzeba ;) Z resztą, jak przypuszczam, to nie jest takie hop-siup, wsadzić i już. Nawet głupi dobór wskazówek nie jest łatwą sprawą. Tak na poczekaniu zrobiłem jakąś tam wizualizację i wcale nie wiem, czy takie coś będzie czytelne. Na rysunku może wygląda OK, ale pytanie jak by to wyglądało w naturze:

 

966116870_Zrzutekranu2021-10-19o18_52_49.png.ea26a767c2b1a3477179c54379b46315.png

 

Z resztą, jak rozumiem, jest już projekt tarczy i de facto takie dywagacje możemy sobie na razie włożyć między bajki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wymagalo by to dopracowania proporcji grubosci ekementow itd na to schodzi najwiecej czasu zawsze. Ale sama idea jest fajna. Nie tylko jako motyw lotniczy ale takie ..... zapomnialem nazwy tego ....żyroskopy powiedzmy sa takze w autach terenowych

siadlyby tutaj wskazowki ażurowe przez ktore widac byloby cyfry godzinowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczny horyzont... tylko ja samą ideę nieco zmieniłem. Pozbyłem się dwukolorowej tarczy, bo w zegarku to byłoby zbyt krzykliwe. Zainspirowałem się kolorem, który wyszedł Ci na zdjęciu, bo tarcza nie wyszła całkiem czarna, tylko głęboko granatowa. Połączenie z szarością, czy jak ten kolor nazwą kobiety, wyszło Ci bardzo eleganckie. W naturze taki ciepło szary połączony z głębokim, ciemnym granatem - bardzo smakowite. Tylko weź i znajdź pasującą do tego kopertę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta nawet od Manometru/Retrosporta. Wygląda jak część oprzyrządowania kokpitu 😁. Tylko koronkę dać inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.