Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Awiator

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, renqien napisał(-a):

Mówisz o czymś takim?

 

914466365_Zrzutekranu2021-10-19o23_22_21.thumb.png.f20f11280a6af33fd36b26b4249b2c97.png

 

Dokładnie 👍!

1 godzinę temu, renqien napisał(-a):

Ja oczywiście, jako zapalony wielbiciel wojskowych zegarków skłaniam się ku tradycyjnemu kształtowi starych pilotów, jak Longines, Eterna, Lemania...

 

967828125_Zrzutekranu2021-10-19o20_21_44.thumb.png.787e4c55e23c46ee6befe5acc922c839.png

 

Ale wiem, że to się nikomu nie spodoba :P

Nie spodoba? I tu się mylisz! Twoja propozycja jest świetna 👍!

1 godzinę temu, renqien napisał(-a):

 

👍

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi wymiata. Jakby lekko wyróżnić wskazówki od indeksów, np. robiąc indeksy w kolorze starej lumy a wskazówki na biało albo odwrotnie, to byłby gotowy projekt do realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, renqien napisał(-a):

Mówisz o czymś takim?

 

914466365_Zrzutekranu2021-10-19o23_22_21.thumb.png.f20f11280a6af33fd36b26b4249b2c97.png

 

Kurcze, wrzucanie na stronę forum coś zmienia kolory, ale niech tam... Może...

Ja oczywiście, jako zapalony wielbiciel wojskowych zegarków skłaniam się ku tradycyjnemu kształtowi starych pilotów, jak Longines, Eterna, Lemania...

 

967828125_Zrzutekranu2021-10-19o20_21_44.thumb.png.787e4c55e23c46ee6befe5acc922c839.png

 

Ale wiem, że to się nikomu nie spodoba :P 

 

 

Do tej drugiej koperty na deklu pasowałby F-35 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko trzeba by jeszcze z tarczą coś podziałać - dla mnie trochę za surowy wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już będzie ewentualnie @QuadrifoglioVerde rzeźbił, jeśli kiedyś weźmie temat na warsztat. Wskazówki, tarcza, koperta, z tym można bardzo kombinować i jeśli temat powstanie, to chętnie pomogę, jeśli taka będzie wola autora.

 

812278219_Zrzutekranu2021-10-20o11_02_52.thumb.png.0a67ad56b2d4891401f7ddcb48189f5d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt.

Duży plus za bardzo dobrze wkomponowaną datę :)

 

Stawiam na pierwszego z lewej.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 19:45, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Zegarek tego typu musi trzymac sie schematow i przyjetej konwencji. 

Drogi kolego. Nie musi.  To Twoje ograniczenie, które sobie sam narzucasz.  Spójrz na to, jak wyglądają zegarki lotnicze z II wś. marki Omega.

https://www.timeandwatches.com/p/omega-military-watches-during-world-war.html

 

Cytat

Ciezko cos nazwac zrzynką skoro a-uhra i b-uhra zrzynki 1:1 produkuje lekko przymierzajac z 60 marek

To jeszcze raz.  To nie jest zrzynka B-Uhra (tak na marginesie - nie było czegoś takiego, jak A-Uhr, był B-Uhr z tarczą A). To jest zrzynka Patek Philippe P0844.

To, że inni zrzynają, to nie oznacza, że to jest ok.  Ot, zjawisko socjologiczne.  Wiele microbrandów od tego zaczyna i na tym buduje swoją tożsamość.

O ile w przypadku wzornictwa B-Uhra trudno mówić o kopiowaniu konkretnego zegarka i konkretnego producenta, o tyle w tym konkretnym przypadku chodzi o ten jeden konkretny model zegarka. Używając słownictwa rodem z marketing bullshit, oznacza to pewnie "twórcza inspiracja".  Dla mnie zrzynka.

Jak sam piszesz, jest to faktycznie prawnie dozwolone, ale to droga na skróty.

 

 

image.png.017dadbd4e22e7bf56bbbb453a442b42.pngimage.png.e58637f6710b088a09a6c94566bb1d68.png

Cytat

twórczo to zmodyfikowalismy wlasciwie nic nie jest takie samo.

No pewnie...

 

Cytat

ko przypomnij mi ile masz na koncie zaprojektowanych oryginalnych zegarkow tego typu ? Pochwal sie na pewno mi umknęło.

 

Na koncie mam wiele różnych projektów, o których kompletnie nie masz pojęcia.  Projekt te podlegają ocenie.  Nie mają one jednak charakteru publicznego.  Czy to oznacza, że by ocenić świeżość bułki, muszę być piekarzem? Skoro umieszczasz projekt na publicznym forum, to jak najbardziej każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Proponuję jednak porzuć argumenty ad personam, bo nie dyskutujemy tu ani o mnie, ani o Tobie, ale o zegarku.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ralf58 napisał(-a):

Mimo wszystko trzeba by jeszcze z tarczą coś podziałać - dla mnie trochę za surowy wyszedł.

I cały w tym jego urok 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że rękawica 😉 zostanie podjęta 😁. Ja już odkładam kasiorkę na tego pilota.😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta inspira muzealnym Patkiem z 1936 roku też jest super. Przy okazji zauważyłem że mój Iron Annie jest dość podobny do aktualnego modelu Patka 5520P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Callahan napisał(-a):

Mam tylko nadzieję, że rękawica 😉 zostanie podjęta 😁. Ja już odkładam kasiorkę na tego pilota.😁.

 

@renqien    No czyli z grubsza coś takiego:

 

O tak takkk  

surowość projektu na moje oko to ogromny plus - dla mnie - za typowymi pilotami nie przepadam, może musze po prostu dorosnąć? Ale nie, bo są takie same - a nie chciałbym nikogo potem urazić i usłyszeć że mam kradzioną własność intelektualną na ręce.

 

Jestem na etapie surowości :) - dodałbym tylko od siebie -  tarczę,  nie wiem jak się nazywa - "zmieniającą" kolor zależnie od kąta padania oświetlenia - czerń, głęboka czerń?

 

Koperta super - w ramach "marzeń" jakby grubość garniturowca????

 

a koperta z brązu 😍

Edytowane przez wolfun
Ale nie, bo są takie same - a nie chciałbym nikogo potem urazić i usłyszeć że mam kradzioną własność intelektualną na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledze @Iko to widzę nic się nie podoba...najpierw, że B-UHR, potem Patek...czyli generalnie na nie 😕

 

Co do projektu @renqien to wygląda ciekawie...fajnie jakby koperta też była szalona (dużo krzywizn, płaszczyzn) - wyszłaby z tego awangardowa wizja zegarka lotniczego, zbliżona być może nawet do projektów MB&F 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wacor napisał(-a):

A koledze @Iko to widzę nic się nie podoba...najpierw, że B-UHR, potem Patek...czyli generalnie na nie 😕

 

Co do projektu @renqien to wygląda ciekawie...fajnie jakby koperta też była szalona (dużo krzywizn, płaszczyzn) - wyszłaby z tego awangardowa wizja zegarka lotniczego, zbliżona być może nawet do projektów MB&F 🙂

Tak trochę AVI-8 by to zalatywało 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka koperta będzie trudna technicznie zapewne, co przełoży się na wyższą cenę u wykonawcy.

 

Ale pogadać można, a kto wie, może i będzie z tego zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się czepiał, ale moim zdaniem malowanie sekundnika trochę za bardzo sięga osi. Chyba spójniejsze wydaje mi się takie malowanie:

 

3194D720-A1BB-4E98-B6A6-B09B12602BDD.thumb.jpeg.3f7405ecec55577abc4731445836ab7f.jpeg.925dccb9e5c7854930976ee3a9db27e3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pewnie już jest za późno, ale w kwestii niezgodności poglądów na temat"niemieckości" stylu tarczy i Karasia na deklu, może zrobić odejście od klasycznego niemieckiego "pilota" w kierunku "Lindbergha"? Taka delikatna zmiana stylu:

 

1067646525_Zrzutekranu2021-10-22o12_39_17.png.48eb567df47b48d536ae2e28acf75754.png

 

Coś czuję, że zaraz od kogoś dostanę w łeb :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wygląda pierwsza wersja sekundnika gdzie malowana jest tylko kropka, a nie całość lub część wskazówki…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.