Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
autko

Orient Howard FAC05006B0- ocena po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając informacji przed zakupem zauważyłem, że o ile wszelkie nurki czy nieśmiertelny Bambino są dość popularne i bardzo dobrze opisane zaś Howard (czy dość podobny Sentoimel) jest praktycznie niezauważany i pomijany. Moim zdaniem jest to dość krzywdzące podejście bo jest to zegarek bardzo ciekawy pod względem stylistycznym i zdecydowanie wyróżniający się z tłumu. Poszukując dla siebie modelu na co dzień (ale takiego co by też nie raził założony pod koszulą) akurat ten model  wydał mi się najciekawszy. Dlatego chciałbym się podzielić kilkoma uwagami i zdjęciami, bo moim zdaniem zwyczajnie warto. 

Co mi się wybitnie w tym modelu spodobało od razu:

=> bardzo ładna tarcza z delikatnym wzorem

=> stalowe oznaczenia godzin z cyframi co drugą (uwielbiam taką niecodzienną stylistykę i zdecydowanie odróżniającą się od standardowych oznaczeń na każdej lub tylko na 12/3/6/9)

=> doskonała jakość wykonania koperty oraz wodoszczelność 5atm (pływać w nim nie mam zamiaru ale czuję się pewniej w sytuacji niespodziewanego zamoczenia)

=> mechanizm F6722- sprawdzona i niezawodna konstrukcja ze stop-sekundą oraz ręcznym dokręcaniem

=> standardowy rozmiar paska- 22mm (a nie 21mm jak w większości Bambino)

=> zdecydowanie cena- udało mi się zakupić nowy, od autoryzowanego sprzedawcy poniżej... 500PLN! (Timestore.pl)

 

Mankamenty:

=> oryginalny pasek jest średniej jakości. Od razu wymieniłem na mój ulubiony rodzaj czyli z podkładką

=> dość spory rozstaw między mocowaniami paska (niecałe 49mm)- osoby z mniejszym nadgarstkiem mogą mieć już problem a dla mnie jest to już na granicy...

Podsumowując: jestem z tego zegarka BARDZO zadowolony i szczerze polecam. Wcześniej byłem zadeklarowanym miłośnikiem "rusków" (Poljoty na 2614.2N czy Ambifie od Wostoka) zaś ten orient to mój pierwszy kontakt z sushi i to od razu bardzo udany :) 

Na zdjęciach już po zmianie paska. 

WhatsApp Image 2021-04-08 at 14.35.36.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-08 at 14.35.41.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mało informacji jest o tym modelu.

Ja rok temu zakupiłem FAB00009D9 i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony moim mechanizmem i już troszkę inaczej patrzę na Orienta.A czemu ? Ponieważ już dwa miesiące po zakupie zaczął przyśpieszać i po dobie noszenia miał minutę do przodu, z koleją dobą o trzy minuty.Trzeciego dnia łapał prawie pięć minut do przodu.A więc przy dłuższym użytkowaniu trzeba często korygować czas.Oddałem go do serwisu na gwarancję, powiedziano mi, że został wyregulowany.Przez miesiąc było idealnie, a później powtórka.Ogólnie rzadko go noszę, ale teraz zacząłem się zastanawiać i stwierdzam, że ponownie muszę go oddać do serwisu.

Trzy lata temu zakupiłem innego Orienta, często go noszę, po dobie łapie minute do przodu i ten czas się utrzymuje.

Może po prostu trafiłem na wadliwy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że ten mechanizm co tutaj zastosowali ciut lepszy jest (bliźniaczy do tego co w Bambino a tam ludzie sobie chwalą) od tego z FAB00009D9. Ocenie po kilku latach- na razie chodzi całkiem przyzwoicie i nie narzekam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, autko napisał(-a):

Szukając informacji przed zakupem zauważyłem, że o ile wszelkie nurki czy nieśmiertelny Bambino są dość popularne i bardzo dobrze opisane zaś Howard (czy dość podobny Sentoimel) jest praktycznie niezauważany i pomijany. Moim zdaniem jest to dość krzywdzące podejście bo jest to zegarek bardzo ciekawy pod względem stylistycznym i zdecydowanie wyróżniający się z tłumu. Poszukując dla siebie modelu na co dzień (ale takiego co by też nie raził założony pod koszulą) akurat ten model  wydał mi się najciekawszy. Dlatego chciałbym się podzielić kilkoma uwagami i zdjęciami, bo moim zdaniem zwyczajnie warto. 

Co mi się wybitnie w tym modelu spodobało od razu:

=> bardzo ładna tarcza z delikatnym wzorem

=> stalowe oznaczenia godzin z cyframi co drugą (uwielbiam taką niecodzienną stylistykę i zdecydowanie odróżniającą się od standardowych oznaczeń na każdej lub tylko na 12/3/6/9)

=> doskonała jakość wykonania koperty oraz wodoszczelność 5atm (pływać w nim nie mam zamiaru ale czuję się pewniej w sytuacji niespodziewanego zamoczenia)

=> mechanizm F6722- sprawdzona i niezawodna konstrukcja ze stop-sekundą oraz ręcznym dokręcaniem

=> standardowy rozmiar paska- 22mm (a nie 21mm jak w większości Bambino)

=> zdecydowanie cena- udało mi się zakupić nowy, od autoryzowanego sprzedawcy poniżej... 500PLN! (Timestore.pl)

 

Mankamenty:

=> oryginalny pasek jest średniej jakości. Od razu wymieniłem na mój ulubiony rodzaj czyli z podkładką

=> dość spory rozstaw między mocowaniami paska (niecałe 49mm)- osoby z mniejszym nadgarstkiem mogą mieć już problem a dla mnie jest to już na granicy...

Podsumowując: jestem z tego zegarka BARDZO zadowolony i szczerze polecam. Wcześniej byłem zadeklarowanym miłośnikiem "rusków" (Poljoty na 2614.2N czy Ambifie od Wostoka) zaś ten orient to mój pierwszy kontakt z sushi i to od razu bardzo udany :) 

Na zdjęciach już po zmianie paska. 

WhatsApp Image 2021-04-08 at 14.35.36.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-08 at 14.35.41.jpeg

fajna zegar i fajna szybka recenzja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjęcie okienka z widokiem na mechanizm F6722- jak dla mnie jest to średnio potrzebna rzecz ale skoro już jest ;) 

WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.20.49.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, autko napisał(-a):

Jeszcze jedno zdjęcie okienka z widokiem na mechanizm F6722- jak dla mnie jest to średnio potrzebna rzecz ale skoro już jest ;) 

WhatsApp Image 2021-04-08 at 19.20.49.jpeg

zawsze mozna popatrzeć, czy sie nie zakurzył ... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek nieco ,,ginie'' na takim pasku ale jak kto woli. Ale najważniejsze, że Tobie się podoba. Niech się więc dobrze nosi.😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.