Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
remow

Ankieta dotycząca eksperymentalnego oznakowania autostrad i dróg ekspresowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich o pomoc w badaniach dotyczących eksperymentalnego oznakowania autostrad i dróg ekspresowych. Takie niestandardowe oznakowanie jest wprowadzane na wybranych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych (m.in. na A1, S3 czy S8) od paru lat. Obecnie istnieje konieczność oceny jego społecznej akceptacji i skuteczności. Jednym z elementów takich badań jest ankieta, ale pandemia COVID spowodowała, że badania terenowe (ankietowanie kierowców na MOP-ach) zostały  przeniesione do internetu. Niestety utrudnia to dotarcie do różnych grup społecznych (pod względem płci, wieku, użytkowanych pojazdów itp.), ale liczę na życzliwość i chęć pomocy wszystkich forumowiczów, zwłaszcza że tematyka jest bliska każdemu z nas. Ważne jest, aby dotrzeć do jak najszerszego grona użytkowników autostrad i dróg ekspresowych, dlatego proszę o zachęcenie do wypełnienia ankiety osób z Waszego otoczenia, tj. znajomi, rodzina itp. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut i oczywiście jest anonimowe. Ankietę firmuję między innymi Politechnika Krakowska, w imieniu której proszę o pomoc W razie pytań czy wątpliwości chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Z góry dziękuje!

 

https://www.survio.com/survey/d/Q2I7L2Q4K5J8T9R9K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @remow

przejrzałem ankietę i... słów mi brakuje.

Czy to narzędzie konsultowaliście z jakimkolwiek metodologiem? Jest tragiczne, nie obraź się. W towarzystwie tak znamienitych instytucji (z każdą miałem okazje współpracować) to nie przystoi. Szczerze, każdy recenzent choć trochę znający się na badaniach ilościowych, patrząc tylko na raport metodyczny bez najmniejszego problemu udowodni bardzo niską jakość merytoryczną spodziewanej bazy. Czy słusznie myślę, że to może być podstawa do jakichś zmian systemowych i pewnie bardzo kosztownych zmian infrastrukturalnych (?) Ja osobiście mam nadzieję, że to praca co najwyżej na zaliczenie licencjatu lub jakiś mały grant uczelniany...😟

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Witaj @remow

przejrzałem ankietę i... słów mi brakuje.

Czy to narzędzie konsultowaliście z jakimkolwiek metodologiem? Jest tragiczne, nie obraź się. W towarzystwie tak znamienitych instytucji (z każdą miałem okazje współpracować) to nie przystoi. Szczerze, każdy recenzent choć trochę znający się na badaniach ilościowych, patrząc tylko na raport metodyczny bez najmniejszego problemu udowodni bardzo niską jakość merytoryczną spodziewanej bazy. Czy słusznie myślę, że to może być podstawa do jakichś zmian systemowych i pewnie bardzo kosztownych zmian infrastrukturalnych (?) Ja osobiście mam nadzieję, że to praca co najwyżej na zaliczenie licencjatu lub jakiś mały grant uczelniany...😟

 

Nie obrażam się, każda konstruktywna krytyka jest cenna. "Na szczęście" nie jestem autorem ankiety a jedynie pośrednikiem między autorami a ankietowanymi. Z tego co mi wiadomo konsultowano treść z osobami znającymi się na tego typu badaniach (m.in. z psychologami), więc nie mnie oceniać jakość.  Wynika jednak, że zabrakło czasu na "doszlifowanie" samej ankiety. Tak czy siak warto wypełnić i pomóc w dalszych analizach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oraw

Tu się z kolegą muszę zgodzić, że ten kwestionariusz ankiety jest lekko mówiąc... słaby.

Misz masz pytań otwartych z zamkniętymi, nie podzielone tematy na frakcje,

pewne akcenty powtarzane w innych punktach, a największą zbrodnią tworzącego to  narzędzie,

jest wrzucenie do niego wywiadu podzielonego na kawałki.

Nie widzę zupełnie sposobu weryfikacji po badaniu, jak to odczytać jakościowo, czy ilościowo ?

Edytowane przez Oraw
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remow to forum zegarkowe, ale jak każde tego typu miejsce możesz liczyć na bezinteresowne wsparcie. Ja Cię chętnie ukierunkuję, ale zrobienie z tego użytecznego narzędzia jest olbrzymia pracą merytoryczną. Zatem potraktuj to tylko jako pierwsze z brzegu, ale imho dyskwalifikujące wskazówki.

 

Po pierwsze ankieta CAWI jest przeznaczona do samodzielnego, możliwie intuicyjnego wypełnienia przez laika. Prosisz o wypełnienie i udostepnienie. O ile ludzie z forum jeszcze widzą twój wpis i jako takie tło, to ktoś wchodzący na link widzi jakieś akronimy czy inne robocze oznaczenia projektowe. To jest bardzo, bardzo amatorskie. Ankieta powinna się zaczynać preambułą z dokładnym opisem celów i kierunków badania. Do tego ważniejsze, bardziej problematyczne kwestie techniczne. I to wszystko podpisane przez konkretnego badacza, kiero projektu, osobę ze stopniem lub tytułem naukowym. To tez dowód na szacunek względem respondenta.

 

Piszesz, a i wynika tak z kulawej logiki narzędzia, że ankieta jest skierowana do osób użytkujących ekspresówki czy autostrady. Po czym zaznaczam 2c, co powinno być kryterium wykluczającym. Tymczasem swobodnie mogę dalej wypełniać...  

 

Potem jest już tylko gorzej. Seria pytań z dziurawymi i jeszcze dublującymi się momentami kafeteriami. Nie da się zaznaczyć wielu przypadków, które od ręki przychodzą mi do głowy w realnej sytuacji drogowej. Albo, co już jest najgorsze, sugerujesz respondentowi, że jest idiotą 🤦‍♂️

 

Wiesz, w badaniach nie chodzi o to zeby na siłę "wypełnić i pomóc", osiągnąć zakłady "n" i odfajkować temat. Tu chodzi o konkretną wartość poznawczą, a ja jej tu nie widzę, przynajmniej po tym fragmencie. Może jeszcze jest czas żeby to naprawić? Bo ktoś na to daje duże pieniądze i idę o zakład, że to są środki publiczne.
Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Części znaków na oczy nie widziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem, przy okazji czegoś się dowiedziałem... 😉


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.