Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
skuter202

Bell & Ross czy Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały dylemacie przymierzam się do kupna zegarka   Bell & Ross albo Tudor do £2000 jakieś 10k złotych 

Mam już 6 zegarków ale teraz chce coś lepszego najlepiej mechanika nakręcanego.

Która z firm będzie lepsza pod każdym względem,jeśli macie jakieś lepsze firmy w tym budżecie to zarzuc linkiem.

Lubię też kolorowe zegarki coś w stylu Breitlinga foto na dole,piękny zegarek ale jeszcze nie na moją kieszeń.Screenshot_2021-04-10-13-32-18-59.thumb.jpg.410b9a2351e45dcbc439e5bf3fec25c8.jpg

 

Przyglądam się zegarkom od roku no i padły te dwie firmy,bardzo lubię klasyki z datownikiem np. Tudor na zdjęciu i Bell & Ross 

Z góry dziekuje

Screenshot_2021-04-10-13-22-18-92.thumb.jpg.2c5b20cb156937a7b2fcb83e9acb6cd0.jpgScreenshot_2021-04-10-13-23-26-69.thumb.jpg.7b2245b584691dab0e707a749944ffaf.jpg

Edytowane przez skuter202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tudor. Plus Tudory są dużo bardziej chodliwe na rynku wtórnym gdyby coś Ci się odwidziało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie 3 zegarki są od siebie mocno różne. 

Żaden z nich nie jest też ręcznie nakręcany (tzn. to automaty które można nakręcać tylko po co). Jeżeli lubisz klasyke to zdecydowanie z tej trójki Tudor. B&R to nowoczesny design. 

 

Przejrzyj ten temat - zalozyliamy go by pomóc określić oczekiwanka zegarkowe. 

 

Jak bardziej doprecyzujesz wymagania to może koleżanki i koledzy więcej pomogą :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,mnie tylko interesuje która firma będzie lepsza a całą resztę zostawiam dla siebie, Tudor chyba bije na głowę resztę zegarkow w sumie w tym budżecie sądzę że to jedna z lepszych firm w sumie jeszcze Zenith ale to już  poza budżetem Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza pod jakim względem? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Lepsza pod jakim względem? 

Wykonanie i wydaje mi się że bardziej prestiżowa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor klasyczny wygląd, nie za nudny dla Ciebie?

B&R jest z kolei dość duży.

W zakładanym budżecie warto przejrzeć ofertę Longinesa, Orisa, a może Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sanik napisał(-a):

Tudor klasyczny wygląd, nie za nudny dla Ciebie?

B&R jest z kolei dość duży.

W zakładanym budżecie warto przejrzeć ofertę Longinesa, Orisa, a może Nomosa.

Uwielbiam wygląd Tudora ten na zdjęciu jak dla mnie kapitalny,Nomos zupełnie nie mój styl, Longines jest ok ale chciał bym coś bardziej prestiżowego jak np Tudor,ale też wiem że w tym przedziale cenowym 10k nie ma za dużo prestiżowych firm Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines mniej prestiżowy niż Tudor... 🙄

 

Ewidentnie chcesz kupić metkę - co samo w sobie złe nie jest.

Chęć posiadania rozpoznawalnego zegarka jest w porządku.

Warto chyba jednak poczytać o historii tych firm przed ferowaniem wyroków.


Skoro Tudor jest najlepszy i ci się podoba to o czym tu dyskutować? :)

 

PS. Tudor jest dość powściągliwy i dużo bardziej elegancki, B&R to sportowy zegarek. Ciężko je jak dla mnie zestawiać razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegami

@cordi7

@Lincoln Six Echo

 

Jak tak popatrzę z boku, to Tudor jest zazwyczaj wyżej klasyfikowany pod względem prestiżu od Longinesa gdyż:

- ma generalnie droższe zegarki

- firma córka Rolexa

- od kilku lat mechanizmy in-house

- ambasadorami są min. Lady Gaga czy D.Beckham (Longines ma "tylko" K. Winslet)

 

I żeby nie było. Ja stawiam Longinesa i Tudora na podobnym poziomie :) 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego na ile ja sie orientuje to czesc Tudorow nadal ma modyfikowane mechanizmy od ETA (kiedys) czy Sellita (teraz).

Tak zwane in-house sa produkowane przez Kenissi, ktora to jest spolka zalozona przez Tudor / Rolex gdzie 20% wykupil Chanel.

Technicznie podobny setup ma Longines (bedacy czescia Swatch Group), ktory dostaje mechanizmy od ETA (tez Swatch Group).

Te uzywane przez Longines nie sa wykorzystywane w zadnej innej marce grupy wiec to poniekad in-house :)

 

Beginning in 2015, the company began producing a line of “Manufacture Tudor” movements for certain models, beginning with Cal. MT5621. These are based on Rolex technology, and include that company’s silicon hairspring technology, full balance bridge and free-sprung Microstella balance wheel.

In 2016, Tudor founded a new movement producer in Geneva known as Kenissi managed by Eric Yvon Pirson (head of Tudor), Jean-Paul Girardin (formerly of Breitling), and Philippe Jacques Dalloz. Two years later, the company constructed a new factory in Le Locle on land owned by Rolex. Chanel invested in Kenissi in 2019, taking a 20% stake in the company. As of 2020, Kenissi produces movements for Tudor, Chanel, Breitling, and Norqain.

 

https://reference.grail-watch.com/2020/11/16/a-survey-of-the-kenissi-movements-for-tudor-chanel-breitling-and-norqain/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Z tego na ile ja sie orientuje to czesc Tudorow nadal ma modyfikowane mechanizmy od ETA (kiedys) czy Sellita (teraz).

Tak zwane in-house sa produkowane przez Kenissi, ktora to jest spolka zalozona przez Tudor / Rolex, Chanel i Breitling.

Technicznie podobny setup ma Longines (bedacy czescia Swatch Group), ktory dostaje mechanizmy od ETA (tez Swatch Group).

Te uzywane przez Longines nie sa wykorzystywane w zadnej innej marce grupy wiec to poniekad in-house :)

 

Beginning in 2015, the company began producing a line of “Manufacture Tudor” movements for certain models, beginning with Cal. MT5621. These are based on Rolex technology, and include that company’s silicon hairspring technology, full balance bridge and free-sprung Microstella balance wheel.

In 2016, Tudor founded a new movement producer in Geneva known as Kenissi managed by Eric Yvon Pirson (head of Tudor), Jean-Paul Girardin (formerly of Breitling), and Philippe Jacques Dalloz. Two years later, the company constructed a new factory in Le Locle on land owned by Rolex. Chanel invested in Kenissi in 2019, taking a 20% stake in the company. As of 2020, Kenissi produces movements for Tudor, Chanel, Breitling, and Norqain.

 

https://reference.grail-watch.com/2020/11/16/a-survey-of-the-kenissi-movements-for-tudor-chanel-breitling-and-norqain/

 

 

Wszystko, co napisałeś, to najprawdziwsza prawda.  :) A co do ambasadorów/przyjaciół marki, to ja jednak zdecydowanie wolę zestaw z Kate Winslet, Simonem Bakerem, Andre Agassim i Steffi Graf (dodatkowym plusem dla mnie (mam lekki "Asian fetish" ;) ) są np. Zayo Liying, czy Chi Ling Lin), od Lady Gagi i Beckhama (pomimo, że się otarł o mój ukochany AC Milan). "Elegance is an attitude" jakoś zupełnie mi się nie kojarzy z Tudorem, chociaż Lady Gaga miewa rzadkie przebłyski (vide: reklama Valentino). Ale na wytatuowanego do granic absurdu Davida już nie bardzo jestem w stanie patrzeć.  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam historię obu firm wiem że Longines bije na łep Tudora pod tym względem Bo Tudor to tylko dziecko Rolexa i tutaj nie ma o czym dalej dyskutować lecz wydaje mi się że bardziej rozpoznawalny i prestiżowy jest Tudor.

14 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Longines mniej prestiżowy niż Tudor... 🙄

 

Ewidentnie chcesz kupić metkę - co samo w sobie złe nie jest.

Chęć posiadania rozpoznawalnego zegarka jest w porządku.

Warto chyba jednak poczytać o historii tych firm przed ferowaniem wyroków.


Skoro Tudor jest najlepszy i ci się podoba to o czym tu dyskutować? :)

 

PS. Tudor jest dość powściągliwy i dużo bardziej elegancki, B&R to sportowy zegarek. Ciężko je jak dla mnie zestawiać razem.

Tutaj zadałem pytanie który będzie lepszy Tudor czy B&B bo nie jestem zdecydowany który będzie lepszy ale z tego co widzę Tudor najlepsza opcja w tym przedzial cenowym Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanie się czyta takie "luźne" tematy, bo człowiek z małym doświadczeniem - jak ja - ma możliwość coś się dowiedzieć. Ale mam też pytanie o Bell&Ross, bo jakoś ta firma umknęła, co o niej można powiedzieć. O ile w ogóle coś warto. 😁 Nie ukrywam że B&R ostatnio zwrócił moją uwagę i to nie modelami "narzędziowymi", ale BR123, choć BR05 jest na szczycie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z B&R i/lub jakieś ciekawostki na ich temat?

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krathor napisał(-a):

Fanie się czyta takie "luźne" tematy, bo człowiek z małym doświadczeniem - jak ja - ma możliwość coś się dowiedzieć. Ale mam też pytanie o Bell&Ross, bo jakoś ta firma umknęła, co o niej można powiedzieć. O ile w ogóle coś warto. 😁 Nie ukrywam że B&R ostatnio zwrócił moją uwagę i to nie modelami "narzędziowymi", ale BR123, choć BR05 jest na szczycie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z B&R i/lub jakieś ciekawostki na ich temat?

 

https://www.thegentlemansjournal.com/article/behind-the-brand-bell-ross/


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor jest nudny jak flaki z olejem. :(  Ja wybrałbym Bell & Ross. Jednak model BR 05. 

 

W dniu 13.04.2021 o 14:57, skuter202 napisał(-a):

... lecz wydaje mi się że bardziej rozpoznawalny i prestiżowy jest Tudor. ...

Tudor w Polsce jest znany tylko i wyłącznie na forum i jeszcze zna kilku maniaków. A Longines zna cała Polska. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Tudor jest nudny jak flaki z olejem. :(  Ja wybrałbym Bell & Ross. Jednak model BR 05

BR 05 nie ten przedział cenowy

 

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Tudor w Polsce jest znany tylko i wyłącznie na forum i jeszcze zna kilku maniaków. A Longines zna cała Polska. 

 Tu bym polemizował,co to znaczy cała Polska wydaje mi się że zwykły Kowalski nie wie co to Longines Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, skuter202 napisał(-a):

BR 05 nie ten przedział cenowy

...

Tradycją ;) Forum jest przekraczanie budżetu.  :D

 

18 minut temu, skuter202 napisał(-a):

...Tu bym polemizował,co to znaczy cała Polska wydaje mi się że zwykły Kowalski nie wie co to Longines 

Zapytaj Go o Tudora. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longinesa ludzie mogą kojarzyć z transmisji sportowych. Pomiar czasu, banery... No i u jubilera na gablotce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kafel123
      Witam, 
       
      od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zegarka, takiego prawdziwego, dobrej jakości. Może to być zegarek nowy oraz używany. Dotychczas miałem jakieś tanie zegarki do 200 zł, pewnie większość była podróbkami ale dosyć dobrze służyły. Pewnego dnia zdecydowałem się na zakup zegarka Bisset. Urzekł mnie wyglądem, wygodą na ręku i bajeczną bransoletą. Sprzedawca powiedział, że jest to porządny zegarek, a ja nie znający się na zegarkach widząc „swiss made” na tarczy kupiłem go za 850 zł. To był błąd. Zajrzałem na forum gdy zaczął szwankować: rozlutowała się bransoleta, odpadł od tarczy znacznik godziny, dwa razy klejona i lutowana bransoleta, wypadające teleskopy… to wszystko przy sporadycznym korzystaniu z zegarka i w około 2 miesiące po zakupie. 
       
      Jestem zegarkowym lajkiem ale załapałem, że się nabrałem na otoczkę porządności. Proszę was, doświadczonych kolegów, pasjonatów i miłośników zegarków o pomoc przy wyborze czegoś dla mnie. 
       
      Lubię zegarki eleganckie o delikatnie sportowym charakterze. Najlepiej gdyby były dodatkowe wskaźniki jak datownik ale nie jest to konieczne. Najchętniej na bransolecie jednak jeśli jakiś zegarek będzie dobrze wyglądał i się nosił na pasku to także mi odpowiada. Rodzaj mechanizmu chyba nie jest dla mnie istotny. Mój nadgarstek to 17 cm na ścisk i 18 cm luźno. Mam 181 cm wzrostu i budowę normalną/szczupłą. Tego zagarka chcę używać na specjalne okazje, a więc zdarzy się garnitur, zdarzy się też mniej oficjalny strój. Może to być zegarek nowy, może być używany. Nie mam faworytów co do firmy. Musi mi się spodobać, być wygodny i porządny. Cena jest dosyć elastyczna, myślałem coś o cenie w okolicach 1500 zł, ale jeśli ten zegarek będzie miał „to coś” to mogę coś więcej dołożyć. 
       
      pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
    • Przez greg_lobinski
      Witam,
       
      mam prośbę: szukam zegarka dla żony na okrągłą rocznicę.
       
      Chcę wydać do 10k (polskich złotych), może być używany.
       
      Jakieś propozycje?
       
      Może taki jak na obrazku:
       

       
      Grzesiek
    • Przez bmserwis
      Witam jak w tytule interesują mnie zegarki o wyglądzie takim jak wyżej wymienione (zdjęcia poniżej), ale zegarki typowo niemodowe, a porządne. Z zakupem chciałbym zmieścić się w 2000zł (aczkolwiek jeżeli granica zostanie lekko przekroczona to też odżałuję).  Sporo szukałem od dłuższego czasu, ale nie mogę nic znaleźć (poza jednym modelem Citizena zdaje się który mi się zapodział, a był zbliżony do ar1410 - to byla sugestia z Państwa forum). Dodam jeszcze, że mam dość grube nadgarstki, więc wydaje mi się, że sama bransoleta nie pozostaje bez znaczenia.
      Generalnie zależy mi na bransolecie, czarnej, oraz czarnej tarczy z elementami w kolorze złotym (najlepiej tzw. różowe złoto). Zależy mi na jakości (chociaż to chyba oczywiste skoro pytam o zegarki jakichś uznanych firm). Co do mechanizmu zawsze kusiły mnie mechaniczne, ale w tej cenie zdaję sobie sprawę, iż szansę mam niewielką. Ma to być zegarek do codziennego noszenia (do garnituru posiadam inny) - luźny niezobowiązujący strój - polo, jeansy (w tym ciągła styczność z klientami). 
      Poniżej zdjęcia poglądowe (preferuję model pierwszy).
      Z góry dziękuję za porady.
       
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.