Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
godzinilla

NY0040 - pomoc w doborze teleskopów

Recommended Posts

Cześć. Potrzebuję dokupić nowe teleskopy do mojego majtka. Aktualne są chyba za małe (jeden mam od zakupu, drugi wymieniałem bo był uszkodzony i też jakby za mały dlatego sądzę, że oba nie były oryginalne) ponieważ gdy noszę zegarek (aktualnie na single nato) i naprężę nadgarstek to słychać takie klikanie - końce teleskopów mają luz w gniazdach w uszach, bądź są po prostu nie dopasowane konstrukcją/rozmiarem. Dlatego też szukam jakichś solidnych teleskopów, w których to zjawisko nie będzie występować. Zegarek noszę w sumie tylko na paskach przewlekanych. Proszę o poradzenie czego szukać i ewentualnie gdzie :)

Kolego najszybciej i najpewniej doradzi Ci lokalny zegarmistrz.

Zakup on-line mija się z celem ponieważ koszt wysyłki będzie relatywnie wysoki do ceny rzeczonych teleskopów.

Posted (edited)
3 minuty temu, beriam napisał(-a):

Kolego najszybciej i najpewniej doradzi Ci lokalny zegarmistrz.

Zakup on-line mija się z celem ponieważ koszt wysyłki będzie relatywnie wysoki do ceny rzeczonych teleskopów.

No to właśnie tak mi doradził, że to ten dokupiony teleskop głównie strzela... Może zapytam tak: polecicie kogoś w Rzeszowie? Kupowałem u zegarmistrza w DH Pionier, ale nie obsługiwał mnie ten pan co zwykle więc pewnie w tym główny problem, bo chłopak widać było, że się mało orientował...

Pytam o teleskopy sądząc, że do majtka wchodzą jakieś specyficzne, konkretne wymiary :)

Edited by godzinilla

2 godziny temu, godzinilla napisał(-a):

No to właśnie tak mi doradził, że to ten dokupiony teleskop głównie strzela... Może zapytam tak: polecicie kogoś w Rzeszowie? Kupowałem u zegarmistrza w DH Pionier, ale nie obsługiwał mnie ten pan co zwykle więc pewnie w tym główny problem, bo chłopak widać było, że się mało orientował...

Pytam o teleskopy sądząc, że do majtka wchodzą jakieś specyficzne, konkretne wymiary :)

Zmierzyć Ci grubość ori teleskopów?

Posted (edited)
6 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Zmierzyć Ci grubość ori teleskopów?

Super, poproszę! U Ciebie taki problem nie występuje? Dodam, że mój majtek fabrycznie był na bransolecie (jeżeli miało by to mieć jakieś znaczenie).

Znalazłem coś takiego:

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/4877

lub

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski-Elegance%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/3984

Wg pomiarów moich aktualnych teleskopów:

teleskop (większy)
grubość 1,8, mocowanie 1,4 / 0,8 (kołnierz/czubek)

teleskop (mniejszy - nowy)
grubość 1,8, mocowanie 1,5 / 0,8

więc jest to o tyle dziwne, że ten "nowy" strzela mimo szerszego kołnierza, a stary nie. Aczkolwiek stary ma trochę inną konstrukcję, z jednej strony ma jeden kołnierz, z drugiej ma dwa. Nowy ma po obu stronach dwa kołnierze.

Edited by godzinilla

1 minutę temu, godzinilla napisał(-a):

Super, poproszę! U Ciebie taki problem nie występuje? Dodam, że mój majtek fabrycznie był na bransolecie (jeżeli miało by to mieć jakieś znaczenie).

Znalazłem coś takiego:

lub

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski-Elegance%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/3984

Nie występuje, u mnie kajdan i guma. Za pół h napiszę. 

Teleskop do zegarka kosztuje w granicach kilku złotych, każdy zegarmistrz w każdym mieście ma ich niezliczoną ilość, nie da się na ten temat napisać doktoratu. Chyba, że się mylę?

Tak tylko teleskop sztuka za 15zł i 50szt za 15zł trochę się będzie różnił. Ja wolę kupić pierwszą wersję. 

według mnie poszukać grubszych jak się da oraz firmowych 

27 minut temu, godzinilla napisał(-a):

Znalazłem coś takiego:

lub

teleskop (większy)
grubość 1,8, mocowanie 1,4 / 0,8 (kołnierz/czubek)

teleskop (mniejszy - nowy)
grubość 1,8, mocowanie 1,5 / 0,8

więc jest to o tyle dziwne, że ten "nowy" strzela mimo szerszego kołnierza, a stary nie. Aczkolwiek stary ma trochę inną konstrukcję, z jednej strony ma jeden kołnierz, z drugiej ma dwa. Nowy ma po obu stronach dwa kołnierze.

Ori ma 1.8, teraz Ci zmierzyłem, 2.0 wejdzie bez problemu grubszych nie kupuj.

56 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Ori ma 1.8, teraz Ci zmierzyłem, 2.0 wejdzie bez problemu grubszych nie kupuj.

Dzięki, to poszukam czegoś na 1,8 i na 2,0. Te na 2 mm powinny być lepsze, bo trzpień też powinien być grubszy więc mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie jakiś luz w uszach. Dzięki!

Ja się skontaktowałem z oficjalnym serwisem Citizena i zamówiłem u nich. Wyszło chyba ze 40 zeta za dwie pary wraz z przesyłką.

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg