Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Girzu

Nowy i uniwersalny zegarek do 25k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Z racji ślubu przymierzam się do zakupu pierwszego szwajcarskiego zegarka. Celowałbym coś możliwie uniwersalnego, pasującego do koszul czy też garniturów (sytuacje bardziej nieformalne - do pracy itp).

 

Budżet to maksymalnie 25k przy czym w grę wchodzi tylko nowy zegarek. Oczywiście podany budżet nie oznacza, że mogę coś dorzucić, a preferowałbym też zegarki poniżej maksimum budżetu :)

 

Na chwile obecną rozważam:

 

1. IWC Portofino IW356517 (czarny pasek, biała tarcza, złote indeksy). Będzie również pasował do ślubnego garnituru/smokingu.

 

2. Omega Constellation Globemaster 130.30.39.21.03.001 (zakup z bransoletą, dokupienie granatowego lub czarnego paska - stricte pod ślub).

 

Będę wdzięczny za porady i inne propozycje czy też sugestie.

Edytowane przez Girzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje, z tych dwóch wybrałbym opcję Omegi, jeśli póki co masz mieć jeden "porządny" zegarek.

 

Natomiast gdyby mnie jakiś kolega laik zapytał z podobnym dylematem, to zaproponowałbym mu taki zestaw, bez negocjacji za 23 tys. około:

https://www.breitling.com/pl-en/watches/premier/premier-automatic-day-date-40/A45340241B1/

plus dwa dedykowane paski wołowe brązowy oraz czarny z klamerkami oraz śrubokręt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Orion, w zaleznosci od nadgarstka 35 mm lub jesli masz bardzo duzy nadgarstek to 38 mm (z racji na dlugie uszy i niemal brak lunety nosza sie jak wieksze zegarki):

 

https://nomos-glashuette.com/en/orion/orion-white-331

 

https://nomos-glashuette.com/en/orion/orion-301

 

https://nomos-glashuette.com/en/orion/orion-38-white-386

 

 

 

Jesli ma byc bardziej casualowo zerknij na Nomosa Club Campus 38 z biala tarcza.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Portofino nie będzie zbyt uniwersalne i polecałbym podobnie jak koledzy wyżej Omegę np. z linii AT albo choćby taką którą wrzuciłeś w linku. Nie mam nic do jakości wykonania tego modelu IWC ale w tym przedziale cenowym więcej dostaniesz od Omegi (w tym mechanizm in-house). Bierz nówkę po dobrym rabacie, a na IWC zapoluj za jakiś czas z drugiej ręki jeśli Ci się podoba :) Moje typy poniżej w 38mm, ale są też w 41 (nie wiem jaki masz nadgarstek) - jeśli masz możliwość to bierz na bransolecie i zależnie od potrzeb dokup pasek.

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-38-mm-22010382003001

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-38-mm-22013382003001

Edytowane przez Deathcoil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Globemaster to fajny wybór. Tarcza robi robotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej napisałem, że GM jest fajny, ale kolega @nicon podał równie fajną (jeśli nie lepszą) propozycję, choć trochę ponad budżet i nie wiem, czy powszechnie dostępną. I nie wim jak jest z paskowaniem tego OP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w kruku można tylko w złotówkach płacić? Czy da się rekomendowana przez Rolex cenę w EUR zapłacić?

 

Zreszta, jeśli Kolega chce zegarek założyć na ślub, to raczej nie będzie czekał roku aż Rolex łaskawie przyjdzie bo może nie wyrobić się na czas. A do Omegi wchodzi, płaci i wychodzi z zegarkiem na ręku :)

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex brzmi ciekawie, aczkolwiek przez brak jasno widocznych cen nawet nie wiedziałem, że mieści się w widełkach - gdzie zatem należałoby najlepiej zapolować na ten zegarek bez płacenia zbyt wysokiej marży?

 

Omega AT oczywiście zostanie przymierzona, muszę zobaczyć na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex w oficjalnej dystrybucji chyba tylko w w.kruk i na zapisy (nie ma od ręki z tego co wiem). Omega w pełnej gamie kolorów i wariantów na miejscu w salonie/butiku i z dobrym rabatem od metki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartier Santos WSSA 0037 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zenith

https://www.apart.pl/zegarki/zenith/Elite/5849

 

Albo jager ,troche drozej ale moznaposzukac czy nie ma taniej

https://www.czaszegarkow.pl/jaeger-lecoultre-master-control-srebrny-skora-o40-mm-p-374108.html

 

Oraz eterna ,dyzo taniej

https://dolinski.pl/eterna-adventic-gmt-7661.41.66.1324/

Oraz eterna ,dyzo taniej

https://dolinski.pl/eterna-adventic-gmt-7661.41.66.1324/

 

Co ciekawe Eterna to tez manufakturowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Twoje propozycje to jednak dla mnie zdecydowanie Omega 

IWC bardzo ladny tez ale pamietaj ze mechanizm to sellita

Milego szukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko Snowflake.

https://nobleplace.pl/sklep/zegarek-meski-grand-seiko-heritage-spring-drive-41-mm-SBGA211.html?gclid=Cj0KCQjwpdqDBhCSARIsAEUJ0hPfkb5NDvFRimt46BVM1UVaquVDrd0WAW-5IsokcFsUX8fTj6QoWbcaAgQDEALw_wcB

 

Nie ma za co. 

12 godzin temu, nicon napisał(-a):

Ja bym poszedł do Kruka, bo w Polsce i tak nie masz innej opcji. Powiedziałbym dodatkowo że zegarek chcesz na specjalną okazję to powinni spojrzeć przychylniej, czas oczekiwania na model 36mm nie powinien być jakiś dramatycznie długi. Kiedy ten ślub masz? Jak za 3-4 miesiące to bym zaryzykował.

Podobno w Rolexie trzeba jeszcze oddać nerkę i klękać przed sprzedawcą na grochu to wtedy przychylniej patrzą i trzeba czekać tylko 9 miesięcy aby wydać 25 tys złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Witam serdecznie,
 
Celowałbym coś możliwie uniwersalnego, pasującego do koszul czy też garniturów (sytuacje bardziej nieformalne - do pracy itp).


Jak już rozmawiamy o GS to chyba bardziej jednak Skyflake:837095ab16d9ef6d3516179ddcb0067b.jpg&key=220e7e08b349887536331d54863f494e669604afaf3db4562541ff0739f653fd

Tylko nie szwajcar.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GS do slubu to seria Heritage, kwarc, tarcza szampan: SBGP009G, SBGV221, SBGV205 itp.

 

18530250-zgzei9bqavuxd9pd2pz3264m-ExtraL

 

 

Obledna jakosc wykonania, kwarc zawsze gotowy do wskoczenia na reke, tyle ze nie Swiss Made.

 

Jak ma byc mechanik i mozna wydac wiecej to Grand Seiko SBGW231 albo cos w tych klimatach ze Spring Drive.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał(-a):

W przypadku Oyster Perpetual podobno nie, ale może masz lepsze informacje.

 

Obecnie na wersję 41 mm są ZAPISY tylko na srebrną i czarną. 

Reszta oficjalnie niedostępna. 

No chyba że uzyskasz błogosławieństwo, przychylność i wspaniałomyślność sprzedawców . 

Ja wiem że wyolbrzymiam ale sytuacja kolejkowa Rolexa jest dla mnie absurdalna.

Mieć dzisiąt tysięcy i prosić jakiegoś sprzedawczyka aby wpisał mnie na listę kolejkową jak za komuny. 

Chore. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ArtiGarnek napisał(-a):

 

Obecnie na wersję 41 mm są ZAPISY tylko na srebrną i czarną. 

Reszta oficjalnie niedostępna. 

No chyba że uzyskasz błogosławieństwo, przychylność i wspaniałomyślność sprzedawców . 

Ja wiem że wyolbrzymiam ale sytuacja kolejkowa Rolexa jest dla mnie absurdalna.

Mieć dzisiąt tysięcy i prosić jakiegoś sprzedawczyka aby wpisał mnie na listę kolejkową jak za komuny. 

Chore. 

 

Przychodzi pan z pieniądzem i "jakiś sprzedawczyk" powinien mu się kłaniać w pas... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Przychodzi pan z pieniądzem i "jakiś sprzedawczyk" powinien mu się kłaniać w pas... 

Jest taka stara zasada handlu "klient nasz pan"

Tutaj jest sprowadzona do chorej sytuacji gdzie ja, chcąc kupić drogi zegarek muszę prosić i udowadniać że jestem tego wart. 

 

Byłem kilka razy w salonie w galerii mokotów i obsługa jest tam dramatyczna.

Natomiast w salonie Omegi na placu 3 krzyży jest bardzo pomocna, kulturalna.

Proponuję sprawdzić i porównać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient nie rozumie, że jest więcej chętnych niż zegarków, a o przydziale nie decyduje sprzedawca tylko centrala to może powinien zamiast zegarka kupić jakąś książkę z podstaw ekonomii zamiast zacznie okazywać pogardę ludziom. Kupiłem dwa Roleksy w GM, za każdym razem miła obsługa. Jeden z nich był poszukiwanym modelem, nic nie musiałem prosić, a nawet zostałem zachęcony don złożenia deklaracji. Może dostosowują obsługę do klienteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):

Jeśli klient nie rozumie, że jest więcej chętnych niż zegarków, a o przydziale nie decyduje sprzedawca tylko centrala to może powinien zamiast zegarka kupić jakąś książkę z podstaw ekonomii zamiast zacznie okazywać pogardę ludziom. Kupiłem dwa Roleksy w GM, za każdym razem miła obsługa. Jeden z nich był poszukiwanym modelem, nic nie musiałem prosić, a nawet zostałem zachęcony don złożenia deklaracji. Może dostosowują obsługę do klienteli.

Ja mam inne doświadczenie oraz pogląd na hype Rolexowy.

A tekst "Może dostosowują obsługę do klienteli." był słaby. 

Nie będę się wdawał w pyskówkę. 

 

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, tbn said:

Jeśli klient nie rozumie, że jest więcej chętnych niż zegarków, a o przydziale nie decyduje sprzedawca tylko centrala to może powinien zamiast zegarka kupić jakąś książkę z podstaw ekonomii zamiast zacznie okazywać pogardę ludziom. Kupiłem dwa Roleksy w GM, za każdym razem miła obsługa. Jeden z nich był poszukiwanym modelem, nic nie musiałem prosić, a nawet zostałem zachęcony don złożenia deklaracji. Może dostosowują obsługę do klienteli.

 

Sytuacja którą opisujesz (więcej chętnych niż zegarków) byłaby normalna gdyby u każdego AD leżała jawna lista (oczywiście bez danych osobowych) na którą można się wpisać i obserwować jak moje nazwisko/identyfikator zamówienia wędruje w górę z czasem. Dziwne jest przydzielanie zegarków na "widzimisię".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.