Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Rozbudowa kolekcji - 3, 4 a może 5 ? Jakie kroki podjąć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec ubiegłego roku postanowiłem całkowicie przebudować stan posiadania swoich zegarków. 

Na chwilę obecną stałem się jednozegarkowcem - Omega Seamaster 300 white.

Oczywiście już myślę nad kolejnymi krokami i tutaj też chciałbym się Was poradzić.

 

3, 4 a może 5 zegarków powinno się znaleźć w idealnej kolekcji.

I jak zawsze więcej nie oznacza, że będzie lepiej 🙂  Tak już mam, że często jeden gości na nadgarstku cały czas a reszta czeka na swoją kolej ( co przemawia za mniejszą kolekcją ).

 

Poniżej wrzucam kilka zestawów jakie rozpatruję przy rozbudowie.

Co sądzicie o tych zestawach ? A może macie jakieś inne pomysły ? propozycje.

 

set 1.jpg

Set 2.jpg

Set 3.jpg

Set 4.jpg

Set 5.jpg

Set 6.jpg

Set 7.jpg

Set 8.jpg

Set 9.jpg

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Club - popieram

 A co sądzisz o takim ? jest na bazarku

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po setach nosisz sie raczej na sportowo, zero jakiejs super elegancji.

 

W tej sytuacji ja bym szedl:

  • Omega 300m biala (masz juz)
  • Tudor Chrono panda - choc mnie osobiscie jakos do konca nie przekonuje, ja bym wzial nowego TAGa Carrere 42mm ze stala luneta na Heuer 02

    tag-heuer-carrera-heuer-02-elegant-chron
     
  • Tudor Black Bay - zdecydowanie, tylko zamienilbym na niebieskiego
  • Nomos Club Campus
  • Cartier Santos Midsize (masz Cluba na pasku i Cartiera na kajdanie), B&M Riviera wizualnie fajny, mechanizm REWELACJA ale ... 43 mm to juz duzo, poczekalbym na zdjecia nadgarstkowe bo moze byc kicha (choc Aikon 43 wyglada calkiem ok przez krotkie L2L)

Wtedy powinienes miec cos na kazda okazje.

 

Powodzenia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, basil napisał(-a):

Nomos Club - popieram

 A co sądzisz o takim ? jest na bazarku

 

 

Bardzo fajny, widziałem go, niestety nie miałbym go gdzie nosić. 

@cordi7 zdecydowanie bardziej sportowo się noszę. Jeśli już to wersja sportowa elegancja jest grana,

Dzięki za propozycję Taga, mierzyłem go, jednak jakoś nie zachwycił mnie, może należałoby podejść jeszcze raz do tematu.

 

Przy Tudorze Balck Bay chyba jednak czarny bardziej do mnie gada.

 

Cartier Santos mierzyłem Midsize i leżał mogę śmiało powiedzieć idealnie na nadgarstku, wizualnie może dla oka odrobinę za mały - nie jestem przyzwyczajony do tak małych rozmiarów zegarka. Large natomiast zdecydowanie odpada i wizualnie jakiś taki duży i na na nadgarstku komfort nie ten sam co przy Midsize ( nadgarstek 18,5 - wiem udźwignie Large  🙂 )

Jeśli chodzi o Rivierę to z tego co czytałem to tam jest 42 a nie 43, jest dość cienka niecałe 11 mm, jestem ciekaw jak długość uszu bo tego nie można nigdzie znaleźć - wizualnie bardzo mi się podoba, no i ten Baumatic w środku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam nadgarstek 18-18,5 cm i jesli Santos to tylko Midsize, mimo ze jak u ciebie udzwignalbym Large'a.

Z racji na zintegrowana bransolete Riviera powinna miec krotkie L2L i dobrze sie nosic, poczekaj na recenzje i filmiki.

Zdjecia reklamowe sa retuszowane, rendery tez chca pokazac produkt w jak najlepszym swietle, rzeczywistosc bywa inna.

Patrzyles na Wempe Iron Walker? Jest wersja 40 mm automat, certyfikat chronometru, 45 bodajze L2L.

TAG mi sie podoba, fajne krotkie uszy, grubosc ta sama co i BB jesli dobrze kojarze - cos okolo 14,4 mm.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja zaproponuję tak:

  • Omega Seamaster 300M - zamieniamy białą na niebieską
  • Rolex Air King
  • Cartier Santos Midsize

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RysiekOchodzki Biały Seamaster zostaje 🙂 nie wymienię.

Na przymiarkach, były wszystkie 3 porównywane ( czarny, biały i niebieski ) i to biały wygrał 😃

 

Rolexy mi się nie podobają. To jakoś nie moja bajka choć doceniam całokształt.

 

@cordi7 oczywiście trzeba poczekać na Rivierę do testów, nadgarstków  i kilku recenzji. Wiemy jak teraz wygląda marketing i jak super w reklamach wyglądają produkty. Rzeczywistość później weryfikuje te obiecanki 🙂

O widzisz butik Wempe wielokrotnie odwiedzałem w Berlinie a na Iron Walkera jakość  nigdy nie spojrzałem, może to błąd, przyjrzę się tej Twojej propozycji. Dzięki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do białej SMP dokupiłbym gumę. 

Heuer Autavia

Cartier Santos WSSA0037

Bell & Ross br 05 niebieski kolor


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06 pasek na Zealande już wypatrzony, pozostało tylko zamówić.

Nad Heauer Autavia zastanawiałem się, jednak coś mi nie paskuje w tych 3 subtarczach, wolę 2.

 

Cartier Santos w wersji WSSA0037 jak dla mnie w zestawieniu z WSSA0010 / 09 wypada mniej czytelnie ( subiektywne odczucie )  w tym przypadku jasna tarcza bardziej czytelna jak dla mnie.

Bell&Ross nie moja bajka, ale dzięki za propozycję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 @Dorian06 im dłużej przyglądam się Tagowi w kwestii chrono zaczyna mi się chyba jednak bardziej podobać niż Tudor.

Mój wybór padłby na Heuer Autavia CBE2111.BA0687

Zrzut ekranu 2021-04-17 o 15.52.22.png

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ja w rękach. Piękny zegar. 

20190605_123805.jpg 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autavia zdecydowanie na tak! Pytanie czy nie jest nazbyt sportowa (masz już taką trzysetkę).

Ja bym poszedł w kierunku propozycji @cordi7 jakieś fajne chrono łączące sport i elegancję. Nie wiem jaki budżet, ale może Zenith El Primero? 

Zegarek Zenith Chronomaster El Primero 38mm 03.2150.400/69.C713

 

 

Jeżeli jednak miałoby to być Seamaster 300 + Autavia to na trzeci zegarek poszedłbym w coś w stylu Nomosa czy Cartiera. Osobiście nie widzę potrzeby kupowania BB58, gdy ma się już fajnego divera.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie ilości. W Twoim przypadku 3 sztuki zdecydowanie wystarczą.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Primero 38 wypadl z oferty a 42 dla mnie osobiscie troche placek :)

 

Autavia jest super na wszystkich tych zdjeciach od gory, widziana z boku juz taka fajna nie jest: 15,9 mm grubosci... 14 - 14,5 byloby do przelkniecia ale to jest kowadlo, nazwijmy rzecz po imieniu.

Uprzedzajac pytania - tak, przymierzalem, dla mnie absolutnie odpada, moje nurki sa sporo ciensze wiec niestety w tym konkretnym przypadku nie jestem na TAG :)

 

Tak szczerze za BB Chrono i BB 58 kupisz Zenitha Chronomastera Sport (zamow u dealera, tu mi powiedzieli do 3 miesiecy czas oczekiwania) i tyle.

Masz 300m jako daily driver, Chronomastera Sport jak chcesz cos bardziej na luzie, Santosa na bardziej eleganckie okazje i mozesz dolozyc Cluba.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym dzięki za Zenitha, pierwotnie nawet chciałem wziąć El Primero jako pierwszy, ale jednak wskoczyła Omega 300.

Zenith ciągle chodzi mi po głowie, jak kilka innych chrono:

  • Zenith Chronomaster Sport - cena jednak dość wysoka ( chciałbym nie przekraczać 30 k za zegarek )
  • Breitling Premier B01 Chronograph / Transocean Chrono
  • Tudor Black Bay Chrono ( nowa panda ) - wczoraj zapisałem się w Kruku, ale czas oczekiwania hmmmm....1 rok +
  • Tag Heuer Autavia - potwierdzam co mówi @cordi7, jest meeeega wysoka, wczoraj mierzona 

Coraz bardziej skłaniam się przy zestawie złożonego z 3 zegarków.

  • Omega Seamaster - już jest
  • Chrono - 3 na tapecie ( Zenith, Tudor, Breitling )
  • Elegancko - na dzień dobry Nomos, później Cartier

 

 

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

Coraz bardziej skłaniam się przy zestawie złożonego z 3 zegarków.

  • Omega Seamaster - już jest
  • Chrono - 3 na tapecie ( Zenith, Tudor, Breitling )
  • Elegancko - na dzień dobry Nomos, później Cartier


Całkiem zgrabna koncepcja 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do takiej trójki dołożyłbym koniecznie jakiegoś G. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 skubaniutki ładny jest 🙂

Tylko dostępność i cena troszkę mniej mi odpowiada.

43 k to w katalogu u AD, na gray markecie ceny kosmos +50%.

Pytanie ile u AD da się urwać z ceny katalogowej. Jakoś tego nie widzę by była szansa na -20% przy tak dużym zainteresowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-10% bodajze u znajomego AD mi zaproponowali i 3 miesiace czekania (co nie jest problemem jakims wielkim).

Ceny z grey w zyciu bym nie zaplacil - juz oficjalna metka jest IMO dytkowana cena i niedostepnoscia Daytony.

Wizualnie natomiast - swietny zegarek, w bardzo fajnym rozmiarze, z fajnym mechanizmem - nic tylko brac :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a wszystko to przez Daytonę 🙂 

 

No cóż muszę zdecydować czy

  • dokładam więcej do chrono - czego nie zakładałem i wezmę Zenitha Chronomastera Sport ( 3 miesiące czekania dla mnie to żaden problem ), 
  • czekać na Tudora Black Bay Chrono ( rok +  w Polsce, na który się już zapisałem  ) ewentualnie przy okazji podróży europejskich bądź pozaeuropejskich kupić gdzieś u lokalnego AD przy odrobinie szczęścia 🙂 
  • wziąć od ręki Breitlinga :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o navitimerze?

MIałbyś chrono i pilota zarazem.  Jak na chrono, to naprawdę uniwersalny zegar. Do paska sie nada w  razie W...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

A myślałeś o navitimerze?

MIałbyś chrono i pilota zarazem.  Jak na chrono, to naprawdę uniwersalny zegar. Do paska sie nada w  razie W...

 

Z Navitimerem mam jeden problem.

Od zawsze kiedy pamiętam i sięgnę pamięcią ten zegarek ze stajni Breitlinga mi się najbardziej podobał.

Jak myślę Breitling mówię Navitimer, ale jak patrzę na jego tarczę to za cholerę nie wiem o co tam chodzi :D czytelność to nie jest jego najmocniejsza strona oczywiście w moim odczuciu.

Ja wiem ja wiem tak ma być i koniec dyskusji 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz jeszcze raz Carrerę 42 mm, 3.800 - 4.000€ nowa i dostępna od ręki.

 

https://www.calibre11.com/tag-heuer-carrera-elegant-chronograph-42mm-heuer-02-in-depth-review/

 

Wiem, że TAG miał słaby moment kiedy próbował wszystkiego siłą rzeczy nie będąc dobrym w niczym.

Mam jednak wrażenie, że Jean Claude Biver pchnął ich znów ku temu, co potrafią i wrócili do korzeni.

Warto pamiętać też, że obecnym szefem rozwoju mechanizmów jest Carole Forestier-Kasapi :)


35A584AD-38F4-4FD7-A523-DA15B8C4833C.thumb.jpeg.d8bd96de5eed07ac6cd9fddf9c09dd2d.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

Jak myślę Breitling mówię Navitimer

Heh, mam podobnie. Marketing robi swoje i ogromna reklama na całym biurowcu w centrum Katowic odciskają piętno w psychice :)

 

@cordi7 rewelacyjny jest ten Zenith. Jeden z nielicznych zegarków, który mógłby przegonić moją Carrerę z pudełka :D

 

à propos, może zamiast nowej Carrery, starą referencję na Heuer 01? Kawał porządnego, sportowego zegarka ze świetną historią. I do wyrwania za 1/3 ceny Zenitha :) Mam i polecam.

tag-heuer-000-eur-ecrin-ecrin-dorigine-certificat-dorigine-papiers-dorigine-garantie-manufacture-2-ans-genre-homme-prix-public-4.jpg

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.