Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Rozbudowa kolekcji - 3, 4 a może 5 ? Jakie kroki podjąć ?

Rekomendowane odpowiedzi

@cordi7 @evilym może faktycznie należałoby rozważyć TAGa,.

niech tylko otworzą się normalnie butki by móc przymierzyć na spokojnie.

 

Generalnie mam bardzo dobre wspomnienia z TAGiem, miałem jedną Carrerę kiedyś przez jakieś 6 lat i byłem z niej mega zadowolony.

Dokładnie taką oto miałem 

Zrzut ekranu 2021-04-21 o 13.41.56.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe na Heuer02 sa ciensze, fajne porownanie do starszego modelu na Valjoux ponizej:

 

image.png.d68243b960a5a06d45b486c1d2d29a63.png

 

Tarcza jest ciut wieksza ale lug to lug zostal bez zmian, grubosc zeszla do 14,4 mm co jest do przyjecia.

 

tag-heuer-carrera-heuer-02-elegant-chron

 

ale parametry parametrami - musi ci sie podobac i musisz byc do niego przekonany :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

A myślałeś o navitimerze?

MIałbyś chrono i pilota zarazem.  Jak na chrono, to naprawdę uniwersalny zegar. Do paska sie nada w  razie W...

 

Jeśli Navitimer to tylko te poniżej, bo da się cokolwiek na nich odczytać - ale to już nie chrono

Breitling Navitimer Automatic 41 A17326211C1P3.png

Breitling Navitimer Automatic 41 U17326211G1P1.png

Breitling Navitimer Automatic 41 U17326211M1P1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem 9 prawdziwym navitimerze. Te nowe średnie bardzo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Te nowe na Heuer02 sa ciensze, fajne porownanie do starszego modelu na Valjoux ponizej:

 

image.png.d68243b960a5a06d45b486c1d2d29a63.png

 

Tarcza jest ciut wieksza ale lug to lug zostal bez zmian, grubosc zeszla do 14,4 mm co jest do przyjecia.

 

tag-heuer-carrera-heuer-02-elegant-chron

 

ale parametry parametrami - musi ci sie podobac i musisz byc do niego przekonany :)

 

Właśnie wypatrzyłem taki oto okaz, TAG Carrera 160 Years Silver Limited Edition.

Ten mi się nawet bardzo podoba 🙂

Bardzo uniwersalny rozmiar 39 mm.

 

 

TAG Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition.png

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

@wieloryb wiadomo, że klasyk jest jeden 🙂

 

Breitling Navitimer 1 B01 Chronograph 43 AB0121211B1P1.png

No niby tak. Ale jest też piekna niebieska wersja. A te 43mm wcale nie wyglądają na duże...

A jeśli lubisz klimaty vintage to zobacz na ostatnie reedycje navi 1959 oraz  takie AVI 765

https://sukces.rp.pl/piekne-rzeczy/zegarki/4482-breitling-avi-ref-765-re-edition-klasyka-jest-wieczna/

Oba zegarki są na manualnym B09, dość niskie i wymiarowo chyba 41mm. ...  Na pewno mniej oczywiste niż tudory, tagi itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 wersja Montreal bardzo fajna.

Faktycznie tak jak piszesz, przy małej kopercie będzie ciut "grubiutki".

 

@wieloryb fajna propozycja, widziałem ją przy okazji przeglądania chrono z Breitlinga ale jednak nie do końca, wolę coś o bardziej sportowym looku.

 

Taki oto Chronomat jeszcze chodzi mi po głowie od Breitlinga

 

Breitling Chronomat.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2021 o 18:27, eisbar03 napisał(-a):

Coraz bardziej skłaniam się przy zestawie złożonego z 3 zegarków.

  • Omega Seamaster - już jest
  • Chrono - 3 na tapecie ( Zenith, Tudor, Breitling )
  • Elegancko - na dzień dobry Nomos, później Cartier

1 - super zegarek i na bransie i na gumie/pasku

2. ja bym bral Tudora, bo teraz to nowe chrono dla mnie nie ma rozsadnej konkurencji

3. Jesli Cartier (fajny i ciekawy wybor), jednak jak juz masz biala Omege, to moze lepiej z granatowa tarcza, albo czarna wersje?

 

Jednak jesli faktycznie elegancko, to rozpatrywalbym pod kazdym wzgledem JLC - ma i kostki i okrąglaki 😎 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme bardzo dziękuję za Twój głos.

1 - Seamaster ma u mnie dożywocie 🙂

 

2- Tudor wg moich spostrzeżeń ma najlepszy stosunek jakość / cena no i nie ma co ukrywać podoba mi się bardzo i jak na razie jest na prowadzeniu - jedyny szkopuł to jego dostępność , ale nic to już się zapisałem na niego ( poczekam ) no chyba, że wcześniej będąc gdzieś w świecie uda mi się go kupić przypadkiem od ręki u lokalnego AD. Wszystkie inne rozważania nt. chrono to tylko zamienniki w stosunku do Tudora.

 

3 - Cartier z granatową tarczą mierzyłem i jak dla mnie mało czytelny a przy oświetleniu w salonie i AR totalnie nic nie widziałem na tarczy 🙂 a czarny jakoś mniej mi się podoba.

Kostka to nie jest to co mi się podoba, tak więc Cartier nie jest faworytem, ale muszę przyznać że oczarował mnie.

 Już szybciej wezmę Nomosa, tym bardziej że przez ostatnie lata nie mam okazji elegancko się nosić.

A Reverso od JLC bardzo mi się podoba - tylko znowu pojawia się pytanie po co mi taki zegarek jak założę go 5 razy w roku 🙂

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

@artme bardzo dziękuję za Twój głos.

1 - Seamaster ma u mnie dożywocie 🙂

 

2- Tudor wg moich spostrzeżeń ma najlepszy stosunek jakość / cena no i nie ma co ukrywać podoba mi się bardzo i jak na razie jest na prowadzeniu - jedyny szkopuł to jego dostępność , ale nic to już się zapisałem na niego ( poczekam ) no chyba, że wcześniej będąc gdzieś w świecie uda mi się go kupić przypadkiem od ręki u lokalnego AD. Wszystkie inne rozważania nt. chrono to tylko zamienniki w stosunku do Tudora.

 

3 - Cartier z granatową tarczą mierzyłem i jak dla mnie mało czytelny a przy oświetleniu w salonie i AR totalnie nic nie widziałem na tarczy 🙂 a czarny jakoś mniej mi się podoba.

Kostka to nie jest to co mi się podoba, tak więc Cartier nie jest faworytem, ale muszę przyznać że oczarował mnie.

 Już szybciej wezmę Nomosa, tym bardziej że przez ostatnie lata nie mam okazji elegancko się nosić.

A Reverso od JLC bardzo mi się podoba - tylko znowu pojawia się pytanie po co mi taki zegarek jak założę go 5 razy w roku 🙂

Spoko - nie ma problemu 😎

 

Ad.1

I slusznie - tylko sie tego trzymaj, bo w naszej pasji roznie bywa 😂😉 Jakby teraz zadzwonili i powiedzieli, ze sprzedadza Ci nowego Snoopiego, to chyba nie mialbys problemow z podjeciem decyzji i zmiana postanowienia?? 😜

 

Ad.2

Trzeba czekac - wieksza przyjemnosc jak przyjdzie 😁

 

Ad.3

No to zostaje Ci tylko taki... 😋

 

Girard-Perregaux-Laureato-2.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reverso założysz do praktycznie każdego stroju. Wystarczy mieć dwa różne paski z teleskopami do szybkiej zmiany - jeden elegancki a drugi bardziej sportowy. Tu przykład mojego - niekoniecznie musi to być czarna tarcza.

 

20210330_182720-01.jpeg

20201120_110528-01-01.jpeg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme

 

1. i tu mnie masz :D obiecanki obiecankami a Snoopy by wygrał 🙂

 

2. Poczekam, jestem wytrwały 😝

 

3. i to jest to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eisbar03 No i ta wersja tez wymiata - a i do krotkich spodenek zalozysz, wiec mocno uniwersalny 😎

 

Images_Laureato.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 muszę przyznać, że wygląda to bardzo dobrze.

A jak uszczęśliwiłbym moją żonę, która jest fanką Reverso 🙂  na pewno nie raz chciałaby sobie ode mnie go pożyczyć :D

@artme z niebieską jednak w tym pojedynku by wygrał 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

z niebieską jednak w tym pojedynku by wygrał 🙂

Ja tam bym nie wybrzydzal 😜

 

GP-7-of-10.jpg

GP-9-of-10.jpg

Girard-Perregaux-Laureato-42mm-Infinity-Edition-Onyx-Dial-for-Wempe-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@artmeMasz rację, strasznie wybrzydzam :D w tym przypadku zupełnie niepotrzebnie 🙂

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

@mario1971 muszę przyznać, że wygląda to bardzo dobrze.

A jak uszczęśliwiłbym moją żonę, która jest fanką Reverso 🙂  na pewno nie raz chciałaby sobie ode mnie go pożyczyć :D

@artme z niebieską jednak w tym pojedynku by wygrał 🙂

 

Jest jeszcze takie Reverso w dwóch rozmiarach.

Reverso Classic Medium Small Seconds JLC 2438520 (Front ) Medium size

Reverso Classic Medium Small Seconds JLC 2438522 (Front ) Medium size

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 Reverso jest super, tylko jak miałem go na ręce podczas przymiarki to totalnie wizualnie mi nie leży.

Może to kwestia przyzwyczajenia zarówno oka jak i nadgarstka.

Ale od JLC spodobał mi się Master Contol Date 🙂

Zrzut ekranu 2021-04-23 o 21.02.08.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z JLC to tylko ten :)

 

3798263C-AA2F-4691-9B65-43B7ADF512A9.thumb.jpeg.6262c84f0df6974e27b394697e2655a3.jpeg


Tylko raz, że nie noszę się aż tak elegancko a dwa, że to już wyprzedana limitka. O cenie nie wspomnę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 JLC to piękne zegarki, ale aż tak elegancko się nie noszę by zakupić któryś z modeli 🙂

Jako 3 będę raczej szukał sportowej elegancji, coś w stylu Zenith Defy Classic, GP Laureato - i raczej z niebieską tarczą, choć czarnej nie wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już bym kupił MCD, to pierwszą rzeczą którą bym zrobił, to wymiana tego pomarańczowego paska. Kiedyś chorowałem na poprzednią wersję, ale ostatecznie kupiłem coś bardziej garniturowego.

20181110_132721-01.jpeg

20181110_131648-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sądzę, że Seamaster 300, Santos, względnie JLC Reverso oraz AT zrobią robotę, no i G-Shock 5610 ale to takie oczywiste 😉

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.