Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
janekp

Sprezynka Lutowanie ,spawanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam troche  dziwne  pytanien  techniczne,mianowicie  czy  i  jak  moge  polaczyc  sprezynke  stalowa  na stale  z  tulejka  metalowa  lub mosiezna,spawanie,lutowanie .Srednica  zewn tulejki  odpowiada  srednicy  zewn  sprezynki


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden obraz wyrazi więcej niż 1000 słów..

tak z opisu, to możesz nawet plasteliną to połączyć..

 

jakie zastosowanie, przybliżone wymiary, materiał (bo inaczej stal-stal, inaczej stal-mosiądz )

 

może wystarczy lut twardy a może wystarczy przynitować a może połączyć na wcisk.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.cfbab9ac45f63fec9f7974a5073a15f0.pngChodzilo  mi  o  cos  takiego tylko  ma  byc  sprezynka  stozkowa  i  tulejka  z  gwintem wewnetrznym stozkowym drobnozwojowym ,korpus  stal  nierdzewna ,sprezyna stal  nierdzewna ,srednica  min  sprezyny  2mm ,srednica  max  sprezyny  8,5  mm ,dlugosc  korpusu-tulejki  15-20 -25mm,srednica  drutu do ustalenia,wazne aby  srednica  tulejki  byla  rowna srednicy  max  sprezynki>Moze  umie  to  ktos  z  was  w  autocadzie  narysowac...

 

image.png.91bb5cc7dfd57e0f62a131c8acd2eb87.png

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku! Lutowanie lutem twardym odpada gdyż wymagana wtedy jest wysoka temperatura i w niej sprężynka straci swe właściwości . Można spróbować lutować lutem miękkim takim jaki używają elektronicy, (temp. topnienia ~180 stopni). Problemem jest tutaj wstępne pobielenie elementów w miejscu łączenia, bo stal nierdzewna niechętnie się lutuje lutami cynowymi. Pomocnym tutaj może być lutówka ZnCl+ HCl (kwas solny z rozpuszczonym kawałkiem cynku rozcieńczone wodą) Niezłe są gotowe topniki z zawartością chlorowodorku aniliny. Inną ,zupełnie bezpieczną metodą łączenia będzie zgrzanie elementów na zgrzewarce elektrycznej. Dorobić trzeba tylko w tym przypadku subtelną elektrodę. Jeszcze inną , szlachetną metodą ,dostępną w Polsce, jest przyspawanie wiązką elektronów w próżni. Tylko to trochę kosztuje. A jak już będziesz miał konkrety to zadzwoń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, namor napisał(-a):

 Niezłe są gotowe topniki z zawartością chlorowodorku aniliny. 


Z domowych sposobów polecam do lutowania ASPIRYNĘ 🤖

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem.

jedno zdjęcie więcej tłumaczy. 

Moim zdaniem należałoby na jednym z ostatnich zwojów przygotować odpowiednie miejsce i tulejkę zagnieść właśnie w tym miejscu blokując sprężynę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zadra napisał(-a):

tak jak napisałem.

jedno zdjęcie więcej tłumaczy. 

Moim zdaniem należałoby na jednym z ostatnich zwojów przygotować odpowiednie miejsce i tulejkę zagnieść właśnie w tym miejscu blokując sprężynę.

 

Chyb a tak  wlasnie  wyglada proces produkcji  tego elementu,troszke mi  sie  juz  wyjasnilo,naprawde  bardzo mi  pomoglisdcie.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach przykładowych jest punktowo blokowana sprężyna w tulejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I  właśnie  o  takie  odpowiedzi  mi  chodziło,bardzo  mi  pomogliście.Punktowo  blokowana  lub zagniatana  sprezynka .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.