Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Aranx8

Dylemat Seiko czy Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od dłuższego czasu szukam dla siebie czegoś prostego, klasycznego i przede wszystkim niezawodnego zegarka. Czegoś na codzien, ale schludnego bo mam już swoje lata..y ymm 36. Pasek skórzany, czarny lub ciemny brąz, 10 ATM

I tak po długich poszukiwaniach znalazłem te dwa

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-neo-classic-sur215p1?gclid=CjwKCAjwjuqDBhAGEiwAdX2cj9aLxmj4V7nucFk7T-DKW0PqPuhEBdeBuYen_Uukh5x3rHQGXSqPNRoCYDYQAvD_BwE

oraz 

https://dolinski.pl/citizen-military-mechanical-nj0100-11e/

I tak wiem, jeden do kwarc a drugi mechanik. Na ogół chciałem czegoś na kwarcu bądź eco drive'a, ale ten Citizen tu jakoś wizualnie mi też wpadł w oko. Nie miałem nigdy do czynienia z mechanicznymi, więc nie wiem jak to z nimi jest w kwestii niezawodności i obsługi.

Jeszcze tak gdzieś mi się te dwa awaryjnie na listę wdarły 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-aw1577-11h?gclid=CjwKCAjwjuqDBhAGEiwAdX2cj5JLOiAX94x0nZ0-u1etU5YGRUFUum25MZPuNVuvdCgJ8yAOPNcejRoCAQsQAvD_BwE

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-super-titanium-eco-drive-bm7470-17l


Wiem że te to już mega zaawansowane, szczególnie ten ostatni, więc co do nich specjalnie aż tak nie proszę o radę...
Najchętniej bym wydał jak najmniej, stąd gdzieś ten Seiko chodzi mi po głowie.
Która firma jest tu lepsza?? Poza tym że obie są jakoś porównywalne?

 

 

Czy ten pierwszy Seiko jest dobrym wyborem w tej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, citizeny są o wiele lepszymi zegarkami w tej klasie. Jeżeli zależy ci przede wszystkim na niezawodności, bezobsługowym użytkowaniu to nie ma lepszego wyboru niż citizenowski eco drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wydać kase na kwarca to Citizen Eco-Drive. Obojetne czy w stali czy w tytanie.

Jak automat za małe pieniądze to szukałbym używanego seiko albo nowego Seiko 5 albo cos od Vratislavia Conceptum 

Koniecznie przymierz zegarek przed kupnem, czasami photoshop czyni cuda :)

Bedziesz miał okazje porównac jakośc wykonania , zobaczysz jak lezy na nadgarstku, czy wygodny itp itd 

Serwis automatu po kilku latach używania to koszt ok 150-200 zł czyli prawie  1/3 ceny.

Moim zdaniem szkoda kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie też bym stawiał na Citizena Eco Drive, ale jeżeli Ci się podoba ten Citen to i tak super wybór - na pewno dużo lepszy niż Seiko. Serwis takiej Miyoty to nie będzie 200 PLN i nie kilka lat, a pewnie z 10 na spokojnie, więc zdążysz już zarobić tą stówkę na przegląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz niezawodności i może to być kwarc to nawet nie ma się co zastanawiać - Citizen. Na pewno będziesz zadowolony z eco-drive. Z tego co zaobserwowałem, Citek ma też lepsze QC w tańszych modelach, więc nawet o tego mechanika możesz być spokojny. Pamiętaj tylko, że 8210 nie ma hackingu i eco-drive będzie na pewno dokładniejszy i do tego praktycznie bezobsługowy. W tych cenach eco-drive to dużo lepszy wybór IMO i Citizen słynie właśnie z tego patentu. 

 

Zerknij na eco-drive w stylu field watch, będziesz miał podobną stylistykę + niezawodny napęd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2021 o 09:06, Aranx8 napisał(-a):

Pasek skórzany, czarny lub ciemny brąz, 10 ATM

Po co Ci 10 ATM skoro chcesz skórzany pasek - w tej cenie zegarka pasek nie będzie dobrej jakości...

Seiko będzie raczej zdecydowanie gorzej wykonane niż Citizen bo Seiko to już nie jest to samo Seiko co dawniej - zrobisz jak zechcesz ale ja w tym budżecie raczej poszukałbym czegoś na alliexpres...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.