Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Konkurs fotograficzny KWIECIEŃ "Zawsze w ruchu" GŁOSOWANIE

Zawsze w ruchu  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, cyklotymik napisał(-a):

Patryk, to coś w rodzaju konformizmu informacyjnego. Watcher ma rację. Ile ludzi, tyle zachowań.  Niejawna ankieta to najlepszy wybór. 

Jasne, rozumiem jego argument, ale na nasze comiesięczne konkursy i głosowanie patrzę z dużym dystansem i ogólnie luzem. Traktuję to jako dobrą zabawę przede wszystkim. Gdybym prowadził badania naukowe to z pewnością anonimizacja wyników cząstkowych byłaby zastosowana w pierwszej kolejności aby wykluczyć anomalie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cyklotymik napisał(-a):

Racja, Patryk. To tylko luźna dyskusja :) Zabawa niech pozostanie zabawą :)

 

Dokładnie, nie zamartwiajmy się na zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy się dobrze bawić i myślę, że tak będzie, czy wyniki będą widoczne czy nie🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.

Wyniki głosownia mogłem zobaczyć dopiero po oddaniu głosów, a więc wszystko jest ok, nie czułem presji.

Wszystkie zdjęcia są super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Konr@d napisał(-a):

Wyniki głosownia mogłem zobaczyć dopiero po oddaniu głosów, a więc wszystko jest ok, nie czułem presji.

W sumie to zapomniałem o tym, że wyniki widać dopiero po oddaniu głosów, a to tym bardziej mnie przekonuje do tej opcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje głosy dołożyłem :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle zachęcam resztę do głosowania :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy zwycięzców!

 

1. miejsce - Gio - 22 głosy - 10 punktów

2. miejsce - PistolPete - 18 głosów - 6 punktów

3. miejsce - Masu - 16 głosów - 4 punkty

 

6. miejsce - Christo - nagroda dodatkowa od @Eugeniusz Szwed

 

Gratuluję tym na pudle, tym którzy byli blisko oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tej edycji! 

Zapraszam do dyskusji! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich i dzięki za zabawę. Współlokatorów na pudle przewidziałem poprawnie 🙂

Najbardziej niedocenione moim zdaniem jest zdjęcie ostatnie - zrobione przez kolegę @zeRo_Six. Czystość formy zarezerwowana do tej pory dla fotografii kolegi @Masu. Typowałem że będzie bardzo wysoko, a nie zdobyło aż takiego uznania. Z kolei właśnie Masu pokazał zdjęcie zaskakująco odmienne od dotychczasowej stylistyki. Ciekawa edycja.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gio napisał(-a):

Najbardziej niedocenione moim zdaniem jest zdjęcie ostatnie - zrobione przez kolegę @zeRo_Six. Czystość formy zarezerwowana do tej pory dla fotografii kolegi @Masu. Typowałem że będzie bardzo wysoko, a nie zdobyło aż takiego uznania. Z kolei właśnie Masu pokazał zdjęcie zaskakująco odmienne od dotychczasowej stylistyki. Ciekawa edycja.

Co do pracy kolegi @zeRo_Six to obawiam się, że niektórzy patrzą zbyt mocno na logo zegarka, a nie na samą kompozycję, która była bardzo przyjemna. Ja z kolei nie jestem zadowolony ze swojego zdjęcia i byłem w szoku widząc, że zbieram więcej głosów niż niektóre fotki. Miałem duży problem z pokazaniem odpowiednio dużo zegarka ale też piłkarskiego tła w całej okazałości. Na domiar złego najlepsza wersja okazała się mieć ostrość na coś innego niż sam zegarek :D

 

A co powiesz o swoim zdjęciu @Gio? Wygląda fenomenalnie, a do tego ta reedycja PRX'a jest miodzio jak dla mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla zwycięzcy i pozostałych uczestników, chociażby za chęć wzięcia udziału.  @Gio rozwaliłeś mnie tą fotką, podobnie jak @Christo, którego fotkę mocno nie doceniono. Nie miałem wątpliwości, że Twoja fotka wygra, dziwi mnie tylko fakt, że na ponad pięćdziesięciu głosujących , tylko 22 osoby oddały głos.  Generalnie fotki 2, 5, 9, 11 i 15 to najlepiej, wg mnie,  wykonane technicznie zdjęcia. Co do tematu, to można było go interpretować na wiele sposobów, więc jakby nie patrzył wszystkie się mieszczą. 

 

Dziękuję za oddane głosy na moje zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Masu napisał(-a):

A co powiesz o swoim zdjęciu @Gio? Wygląda fenomenalnie, a do tego ta reedycja PRX'a jest miodzio jak dla mnie :) 

 

Dzięki, miło usłyszeć takie opinie o wyniku trzech dni pracy i wykonaniu chyba kilkuset ujęć 🙂 Zawziąłem się, że chcę zrobić takie zdjęcie bez fotomontażu i chyba się udało. Pracowałem ostatnio z domu, więc zagraciłem na trzy dni pokój i eksperymentowałem z kilkoma rozwiązaniami. 


Zdjęcia pokazujące "backstage" są marnej jakości, bo skupiałem się na głównym motywie. Oświetlenie jest proste - zegarek jest oświetlony jedną lampą błyskową z rozkładanym softboxem z aliexpress i dodatkowo "blendą" w postaci ramki z białym płótnem.  Druga lampa błyskowa ze strumienicą własnej konstrukcji ze zlepionych rurek po napojach i niebieską folijką, błyska niebieskim kółkiem światła w tło, żeby za zegarkiem widać było delikatny gradient. Reszta to już fizyczna wręcz zabawa. Zdjęcie robiłem w absolutnej ciemności, z bardzo długim czasem naświetlania i po zwolnieniu migawki zaczynałem kręcić kółka wokół wiszącego zegarka, trzymaną w palcach migającą diodą LED z bateryjką. To był najtrudniejszy element, bo oczywiście nie byłem w stanie precyzyjnie wymierzyć jaką "trasą" będę kręcił. Więc ujęć z bez sensu poplątanymi liniami, albo przekreślającymi tarczę zegarka, albo takich gdzie linie były za daleko od zegarka, miałem mnóstwo. Sprawdzałem też różne kolory diod. Ale w końcu udało się strzelić pokazane ujęcie z diodą migającą światłem czerwonym i niebieskim. Jestem z tego zdjęcia bardzo zadowolony. Zabawa była przednia, chociaż momentami popadałem w zwątpienie, czy w ogóle uda mi się uzyskać zadowalający rysunek świetlnej linii 🙂

Bardzo się cieszę że Wam się spodobało i dziękuję wszystkim za głosy oddane na moje zdjęcie.



20210413_220217.thumb.jpg.4292d3287d4df5e7b3f93e6d38e64ee3.jpg

 

20210413_221221.thumb.jpg.3efb02c588b9f7126cd6e7703980578d.jpg

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym razem i ja się podzielę moją historią.Zdjęcie planowałem od jakiegoś czasu, ale jak zwykle bywa - przystąpiłem do realizacji tuż przed terminem, do tego ubzdurałem sobie, że mam czas do 18, a nie do 20 😉

 

Plan był taki: ustawiam zegarek na takiej okrągłej ruchomej desce do podawania potraw wraz z zamontowanym aparatem (w zamyśle - telefon) na drobnym statywie, a powyżej umieszczam pas lampek choinkowych. Kręcę podstawą - ponieważ aparat kręci się razem z zegarkiem - to zdjęcie zegarka będzie ostre, a nieruchome lampki stworzą wrażenie ruchu.

 

Plan był dobry. Nawet bardzo dobry. A teraz realizacja 😅

 

Okazało się, że podczas przeprowadzki zginął główny rekwizyt, czyli ruchoma deska, w związku z czym, trzeba było znaleźć substytut, co nie było proste.
W końcu (jak widzicie na zdjęciu) na kierownicy umieszczonej na podeście hulajnogi zamontowałem drewniany blat od taboretu, na tym leżał zegarek i lampki.
Próba zamontowania telefonu na ruchomej platformie wzięła w łeb (gonił mnie termin wysłania prac), w związku z czym wykorzystałem lustrzankę, ale utraciłem ostrość zegarka.
Kolejne próby umieszczenia zegarka na tafli szkła nad lampkami nie przyniosły zadowalających efektów i wysłałem to zdjęcie, które widzieliście.

 

Bardzo dziękuję za oddane głosy, moje wysiłki zostały docenione, nie mówiąc o tym, że kolejny raz trafiła mi się nagroda od Eugeniusza 😉

 

Sam głosowałem na Gio i PistolPete, których prace były w mojej ocenie (i jak się okazało nie tylko!) najlepsze.

 

Gratuluję zwycięzcom!

IMG_9365.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła rozkmina 🙂 Lubię takie plany. Zaczyna się od wydawałoby się prostego ustawienia, potem przybywa przeróżnych elementów, konstrukcja zaczyna przypominać kosmodrom, a na koniec trzeba to wszystko posprzątać 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gio napisał(-a):

a na koniec trzeba to wszystko posprzątać 😄

 

...i zrzucając fotkę na komputer zobaczyć, że jednak przydałaby się drobna poprawka, bez której nie zasnę dlatego rozkładam wszystko znowu, przeklinając pod nosem swój pośpiech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Masu napisał(-a):

 

...i zrzucając fotkę na komputer zobaczyć, że jednak przydałaby się drobna poprawka, bez której nie zasnę dlatego rozkładam wszystko znowu, przeklinając pod nosem swój pośpiech :D

 

Klasyka 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nieee, jak jest czas to najpierw sprawdzam czy jest wszystko idealnie, dopiero potem sprzątam.

No chyba, że (tak jak teraz) wysyłałem zdjęcie rzutem na taśmę, to i tak wszystko „było posprzątane” 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Christo napisał(-a):

Oj nieee, jak jest czas to najpierw sprawdzam czy jest wszystko idealnie, dopiero potem sprzątam.

 

Niby też sprawdzam, ale już kilka razy czegoś nie zauważyłem na aparacie i mi to nie dawało spokoju potem przez co rozkładałem się znowu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom 👏🍾

Jak czytam ile włożyliście pracy w zrobienie swoich zdjęć, to aż mi głupio, że ja się do swoich niespecjalnie przykładam. Ale nie ja mam tu wygrywać 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Carrot napisał(-a):

Ale nie ja mam tu wygrywać 😉 

Ja tam wierzę, że Cię stać na zwycięstwo jak temat przypasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że patrząc na uznanie za prowadzenie konkursów i ogólną sympatię forum to Ty absolutnie jesteś wygrana 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zdjęcia, gratuluję autorom inwencji, a organizatorom - kolejnej ciekawej edycji. 

 

@Masu rozumiem, że Twoje zdjęcie przedstawia sędziego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

Masu rozumiem, że Twoje zdjęcie przedstawia sędziego? 

 

W sumie można to tak odebrać bo chyba piłkarze nie mogą grać z zegarkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.