Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mdp1984

Używany Szwajcar do 350zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić używany szwajcarski zegarek w budżecie do 350zl. Zastanawiam się między Tissot, Atlantic, Grovana, Certina. Która z tych firm polecacie. Ewentualnie mogą być jakieś inne szwajcarskie. Wiem, ze w tej cenie wybór będzie nie wielki, ale coś sobie na Allegro wyszukam używanego. Zakup nie jest pilny. 


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za trzysta pindziesiat to raczej nic dobrego nie kupisz. Albo dozbieraj kasy i weź coś konkretnego, albo zmień założenia


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce popularny jest i był Atlantic - jezeli pójdziesz ta droga to za 350 zł kupisz mocno sterany zegar z lat 60-70  czasami nawet bez paska i jakiejkolwiek gwarancji ze to chodzi i pochodzi w miare dokładnie jeszcze  jakis czas. Serwis pozakupowy tez pare złotych. 

Sugeruje jak wyżej

1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Albo dozbieraj kasy i weź coś konkretnego

 

Od 800-1000 pln cos Vintage albo juz kilkuletni zegar ze szwajcarskimi  sercem mniej znanych marek np z Nemecka  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze kupię to wiem bo badałem rynek. Osoba która mówią ze nic nie kupie radzę zapoznać się z rynkiem zegarków używanych

096DEE84-4E8F-43DF-B8BF-3608EF6DA142.png

C23DA5F2-5EC2-48C7-8965-BD0B6731BCA5.png

50914C59-73C3-414E-824C-A02F2654522D.png

569E1715-11A2-4C33-92DF-CDFF9578BC12.png

52DF44F9-1BD0-4039-BB8B-898A057E9558.png

8F3D1FF6-059D-490C-A746-2F153274774F.png

AFD4C0F5-B432-494E-BC27-44FBC6162AAB.png

Edytowane przez mdp1984
Dodaje foto

Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest tego sporo - Ale ... czy wszystkie sa orginalne ?  Czy to nie składaki ? czy warto wydac 350 zł na to co na zdjeciu ? itd - pytań sporo

Chyba ze nie obchodzi Cię wiek , stan mechanizmu i tarczy , koronki - byle ładnie wyglądał 

Myślę , że tu znajdziesz pasjonatów starych szwajcarów - popytaj moze cos podpowiedzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega nie pisał że chce vintage tylko raczej do użytku codziennego jakąś kwarcowa uzywke swiss qualita. Dużo tego jest na znanych portalach aledrogo i olx. Jakość tych wymienionych firm będzie raczej podobna, szukaj jak najmniej styranego życiem i że szkiełkiem szafirowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4C48CAB1-C22C-478E-9D30-EE97D7EB951E.jpeg

6B2368FC-5997-4E49-AF34-B2361FF4626F.png

Stan jak najbardziej mnie obchodzi. Za 350 firm które wymieniłem kupie współczesnego kwarca w stanie bdb bez najmniejszego problemu. Na Allegro czy na grupach facebookowych jest tego pełnego z każdej marki wymienionej po kilkanaście zegarków. Wiec proszę nie pisać, ze nie znajdę jak komuś nie chce wejść się nawet na Allegro i sprawdzić to lepiej niech nie doradza pisząc głupoty, ze nie zajdę a jak znajdę to w bardzo złym stanie. Tak jak napisałem zegarek może być współczesny, może być kwarc. Stan bardzo dobry. Tylko moje pytanie jest czy warto skupić się na jakiejś firmie konkretnie czy wszystkie które wymieniłem są na podobnym poziomie. 


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedynym wymaganiem jest aby był to zegarek "swiss made", to w takiej kwocie kupisz nowy z takim napisem na tarczy, a jeśli nie znasz się na zegarkach to zamiast kupić podróbkę, lub mocno zużytą sztukę, będzie to moim zdaniem lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy tu małe " nieporozumienie " w pierwszym poście nie pisałeś że to ma byc kwarc.

Ma byc szwjcarski niech bedzie szwajcarski kwarc

O kwarcach sie nie wypowiadam bo sie nie znam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, basil napisał(-a):

No to mamy tu małnie mamy e " nieporozumienie " w pierwszym poście nie pisałeś że to ma byc kwarc.

Ma byc szwjcarski niech bedzie szwajcarski kwarc

O kwarcach sie nie wypowiadam bo sie nie znam  :)

 

 

Nie mamy żadnego nieporozumienia bo skoro nie napisałem jaki rodzaj mechanizmu znaczy chyba, że dowolny. Nie ma też nic słowa, że ma być to automat czy nakręcany. Jest tylko, że zegarek firm które wymieniłem, ma być szwajcarski. Reszta skoro nie jest sprecyzowana to znaczy, że jestem otwarty na wszystkie propozycje. Pytanie jest konkretnie nie o jakiś model czy rodzaj tylko o firmę jaką polecacie z wyżej wymienionych. Model wybiorę już sobie sam jaki ma najbardziej odpowiada. Tylko nie wiem czy na jakieś firmie konkretnie się skupić w poszukiwaniach. Pytanie odnosi się tylko i wyłącznie do firmy.

2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

No za trzysta pindziesiat to raczej nic dobrego nie kupisz. Albo dozbieraj kasy i weź coś konkretnego, albo zmień założenia

 

 

No raczej kupię bez większego problemu. Wysłałem screeny z aukcji, na których są zegarki z każdej z wymienionych firm w stanie dobrym lub bardzo dobrym mieszczącym się w budżecie. Pytam konkretnie które założenie mam zmienić?  bo dałem tylko w sumie tylko dwa: cena do 350zł i ma być szwajcarski.


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TRobert napisał(-a):

Jeśli jedynym wymaganiem jest aby był to zegarek "swiss made", to w takiej kwocie kupisz nowy z takim napisem na tarczy, a jeśli nie znasz się na zegarkach to zamiast kupić podróbkę, lub mocno zużytą sztukę, będzie to moim zdaniem lepsze rozwiązanie.

 

 

Nie jest to jedyne wymaganie. Uważam, że jakieś pojęcie mam o zegarach. Mam w kolekcji ponad 20 zegarków. Między innymi: Dwa orienty automaty (jeden vintage z lat 70) jeden współczesny. Seiko 5 z 1990 roku. Junghans chronograph alarm z lat 80, Dwa Lucerne swiss made z lat 70, Po za tym Dwa Casio Edifice, Rotary aquaspeed, Aviator, Teraz chciałbym uzupełnić kolekcje o coś szwajcarskiego. Nie zależy mi na samym napisie swiss bo wtedy bym pytał o jakieś bissety czy inne podobne ck. Po za tym wiekszośc Bisset ma napis swiss a nie swiss made a to jest duża róźnica. Chce kupić zegarek szwajcarski firmy z tradycjami, dlatego nie interesują mnie konkretnie tych firm Tissot, Atlantic, Grovana i Certina raczej nikt nie powie, że są złe czy modowe czy to firmy krzak. na tych firmach bym chciał się skupić teraz. Dlaczego zakładasz, że nie znam się na zegarkach? Dlaczego uważasz, że zalezy mi tylko na napisie swiss?  To, że mam ograniczony budżet (a chce stopniowo wymieniać zegarki na coraz lepsze, cieszyć się zbieraniem) to oznacza, że się nie znam? To, że jak mam 350 w tym momencie na kolejny zegarek i chce wybrać wśród szwajcarskich firm z tradycjami niż np. nowego Diesla, aztorin, czy MK to oznacza, że się nie znam? Czy pisałem coś, że chce kupić podróbkę (którymi sam się brzydze i ich nie uznaje). Dlatego wole kupić używany zegarek lepszej firmy w danym budżecie niż nowszy a jakieś dziwnej firmy. 


czy to według Ciebie jest podróbka? Czy to jest mocno zniszczony zegarek? Czy to jest zegarek który nie wiem według Ciebie wstyd nosić? 

CE2568DC-CDAC-4970-B176-9CCD42C84361.png

Edytowane przez mdp1984

Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Tissota ! 

Nie zapomnij dodać zdjecie z zegarkiem na ręku .

Strasznie jestem ciekaw co to bedzie za zegarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, mdp1984 napisał(-a):

 

 

Nie jest to jedyne wymaganie. Uważam, że jakieś pojęcie mam o zegarach. Mam w kolekcji ponad 20 zegarków. Między innymi: Dwa orienty automaty (jeden vintage z lat 70) jeden współczesny. Seiko 5 z 1990 roku. Junghans chronograph alarm z lat 80, Dwa Lucerne swiss made z lat 70, Po za tym Dwa Casio Edifice, Rotary aquaspeed, Aviator, Teraz chciałbym uzupełnić kolekcje o coś szwajcarskiego. Nie zależy mi na samym napisie swiss bo wtedy bym pytał o jakieś bissety czy inne podobne ck. Po za tym wiekszośc Bisset ma napis swiss a nie swiss made a to jest duża róźnica. Chce kupić zegarek szwajcarski firmy z tradycjami, dlatego nie interesują mnie konkretnie tych firm Tissot, Atlantic, Grovana i Certina raczej nikt nie powie, że są złe czy modowe czy to firmy krzak. na tych firmach bym chciał się skupić teraz. Dlaczego zakładasz, że nie znam się na zegarkach? Dlaczego uważasz, że zalezy mi tylko na napisie swiss?  To, że mam ograniczony budżet (a chce stopniowo wymieniać zegarki na coraz lepsze, cieszyć się zbieraniem) to oznacza, że się nie znam? To, że jak mam 350 w tym momencie na kolejny zegarek i chce wybrać wśród szwajcarskich firm z tradycjami niż np. nowego Diesla, aztorin, czy MK to oznacza, że się nie znam? Czy pisałem coś, że chce kupić podróbkę (którymi sam się brzydze i ich nie uznaje). Dlatego wole kupić używany zegarek lepszej firmy w danym budżecie niż nowszy a jakieś dziwnej firmy. 


czy to według Ciebie jest podróbka? Czy to jest mocno zniszczony zegarek? Czy to jest zegarek który nie wiem według Ciebie wstyd nosić? 

 

Właśnie dlatego napisałem, że jeśli się nie znasz lepiej kupić nowy, niż się nadziać na podróbkę (nie posądzałem Cię o to, że chcesz kupić podróbkę), albo jakiegoś gniota. Jeśli się znasz to odpowiadam na Twoje pytanie: z tych co wymieniłeś bym polował na Certine lub Tissota. A jeśli byś chciał nowy w tej kwocie i na czasie nie zależy, to np. często na Zalando Lounge pojawiają się Roamery i za 350zł spokojnie kupisz nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzięki Roamer tez fajny może być. Na pewno wezmę pod uwagę :) 


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym wypadku nie bez znaczenia jest stylistyka, rozmiar zegarka, bransa/Pasek i tu faktycznie można sobie coś powybierać. Bo wydaje mi się że Certina, Tissot i Atlantic w tym przedziale to zbliżona półka, ale to oczywiście moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mogę rozważyć inne firmy szwajcarskie w tym przedziale cenowym :)

 

 

Edytowane przez mdp1984

Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mdp1984 napisał(-a):

ewentualnie mogę rozważyć inne firmy szwajcarskie w tym przedziale cenowym :)

 

 

w takim razie otwiera się całkiem ciekawy rynek.

od Cymy poprzez Delbanę i BWC, Doxę aż po wszystkie inne cuda.

gotowej odpowiedzi nie znajdziesz. To Tobie musi odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.