Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
foti

Zmiana dekla rolex 16570 i 16610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Z racji tego, że w Rolku 16610 dekiel jest sporo wyższy i noszenie zegarka jest mniej wygodne niż 16710 lub 16570 pomyślałem że przełożę dekiel na czas noszenia Suba z 16570 aby był wygodniejszy. Explorer leży ostatnio w pudełku więc może leżeć z deklem od suba. 

Moje pytanie jest nastepujace:

1. Czy wystarczy ze będę miał klucz i po prostu odkręcę i przykręcę dekle i po sprawie?

2. Jest tam uszczelka czy muszę ją przed przykręceniem czymś smarować i jeśli tak to czym?

3. Po robocie zaniosę do zegarmistrza na sprawdzenie szczelności. NIe zamierzam nurkować więc dekiel od wr100 powinien wystarczyć.

 

Czy coś muszę wziąć jeszcze pod uwagę? Nie wiem, sterylne warunki lub coś innego co nie przychodzi mi do głowy?

 

Dobrze myślę??

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz można sobie sporządzić z grubego kawałka gumy, aby było za co trzymać. Dociskamy do dekla i odkręcamy. Uszczelkę smarujemy olejem silikonowym, lekko rozciągamy i sprawdzamy czy nie uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki założę nowe to prawie zerowy koszt. Nie wiedziałem czy tylko czymś smarować, już wiem. Klucz też nabędę to też żaden problem. Tylko czy rozkręcam normalnie w pokoju itp i czy to nie będzie miało wpływu na dostanie się wilgotnego powietrza do środka? Żeby później zegarek nie parował czy coś? Nie wiem dlatego pytam. Sporo kosztowały i nie chciałbym od razu czegoś schrzanić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 23:12, foti napisał(-a):

Uszczelki założę nowe to prawie zerowy koszt. Nie wiedziałem czy tylko czymś smarować, już wiem. Klucz też nabędę to też żaden problem. Tylko czy rozkręcam normalnie w pokoju itp i czy to nie będzie miało wpływu na dostanie się wilgotnego powietrza do środka? Żeby później zegarek nie parował czy coś? Nie wiem dlatego pytam. Sporo kosztowały i nie chciałbym od razu czegoś schrzanić :)

 

 

Witam

 

Sugeruję zanieść zegarki do kogoś, kto się tym już kiedyś zajmował np. do zegarmistrza. Skoro planowane jest sprawdzenie szczelności u profesjonalisty, to dlaczego nie zlecić mu całej usługi? Zegarki, jak wspomniano, drogocenne... 

 

W dniu 21.04.2021 o 13:35, Safinowski napisał(-a):

Klucz można sobie sporządzić z grubego kawałka gumy, aby było za co trzymać. Dociskamy do dekla i odkręcamy. Uszczelkę smarujemy olejem silikonowym, lekko rozciągamy i sprawdzamy czy nie uszkodzona.

 

Sugeruję smar silikonowy. Wcześniej uszczelkę poddać inspekcji i umyć wodą razem z nieagresywnym detergentem, a najlepiej założyć nową.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pomyślałem że to może żadna skomplikowana czynność i mógłbym ją zrobić sam skoro interesuję się zegarkami. Sam zmieniam inserty i bezele to i odkręcić i wymienić dekiel mógłbym sam szczególnie ze darzę moje zegarki zdecydowanie większą sympatią niż dowolny zegarmistrz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.