Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kamdem

Doradztwo Longines vs Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Mam budżet, mam 2 zegarki które bardzo mi się podobają i każdy z nich mógłbym kupić.

Chciałbym poprosić Was o doradzenie który waszym zdaniem jest lepszy pod kontem mechanicznym, jakościowym ale i też prestiżowym.

 

Chodzi mi o te 2 modele: 

 

1. Longines Flagship Heritage L4.795.4.58.0
2. Maurice Lacroix Pontos Day/Date PT6358-SS001-330-1

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML to chyba relatywnie nowa inicjatywa zegarkowa. W PL Longines na pewno jest znacznie bardziej rozpoznawalny i przez to poniekąd "prestiżowy".

Ja bym akurat wybrał ML, bo lubię tę firmę, mam sentyment do swojego egz. na unitasie. Ale na forum na pewno będę w mniejszości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML bardziej wspolczesny designem i rozmiarem, Longines to klasyk.

Na typowego  garnitura bralbym Longines'a, na cos z szerszym spektrum zastosowan pewnie ML choc 41 przy cienkiej lunecie to juz sporo.

ML z reguly ma swietne koperty i bransolety ale w bazowych modelach dosc podstawowe (co nie znaczy zle!) mechanizmy.

Potrafia tez poskladac cos wyjatkowego, wystarczy zerknac na serie Masterpiece - maja kilka ciekawych komplikacji.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem "małej sekundy"  i powinienem głosowac na Longinesa ale ML jest dla mnie bardziej do zaakceptowania w czarnym kolorze tarczy.

Głos na LM !

Ale gdyby to był taki 

Longines Flagship Heritage L4.795.4.78.2

z jasno kremowa tarczą to pewnie jego bym  wybrał  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

ML to chyba relatywnie nowa inicjatywa zegarkowa. W PL Longines na pewno jest znacznie bardziej rozpoznawalny i przez to poniekąd "prestiżowy".

Ja bym akurat wybrał ML, bo lubię tę firmę, mam sentyment do swojego egz. na unitasie. Ale na forum na pewno będę w mniejszości ;)

Relatywnie nowa inicjatywa starsza od większości forumowiczów;) 

Starsza niż wiele firm o których dyskutujemy, nie róbmy wody z mózgu nowym forumowiczom, to solidne zegarki marki z kilkudziesięcioletnią tradycją, z dystrybucją i serwisem w Polsce od lat 90.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Valygaar napisał(-a):

O, to cieszę się, że taki znawca jak @eye_lip też docenia ML :D

W końcu mój pierwszy własny zegarek zakupiony w 2002 roku to był ML:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rozmiar i wyglad Longines. Trochę to niskie WR bolało by mnie ale z drugiej strony to nie zegarek do moczenia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możemy zbić tzw. piątkę - z tym, że u mnie to był pierwszy POWAŻNY zegarek 😎

Więc może żółwik 😆

Pierwszym niepoważnym była Festina 🤭

Edytowane przez Valygaar
wbił sie post @Łukasz_M, powyżej do Filipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamdem napisał(-a):

Panie i Panowie,

 

Mam budżet, mam 2 zegarki które bardzo mi się podobają i każdy z nich mógłbym kupić.

Chciałbym poprosić Was o doradzenie który waszym zdaniem jest lepszy pod kontem mechanicznym, jakościowym ale i też prestiżowym.

 

Chodzi mi o te 2 modele: 

 

1. Longines Flagship Heritage L4.795.4.58.0
2. Maurice Lacroix Pontos Day/Date PT6358-SS001-330-1

 

Dziękuję za pomoc

Rozważasz tylko te dwa? Pytam bo sam wciąż myślę czy cel na najbliższy zakup ustawić w budżecie tego Longines'a (rozważam Flagshipaz kremową tarczą i złotymi wskazówkami) czy 3-4 tysiące większym, więc ogólnie to mam niezłe rozeznanie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie to Longines Flagship. Tylko że z kremową tarczą. Ale to tylko moje osobiste zdanie. Nie poparte żadnymi naukowymi dowodami 😉.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.