Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
kamdem

Doradztwo Longines vs Maurice Lacroix

Recommended Posts

Panie i Panowie,

Mam budżet, mam 2 zegarki które bardzo mi się podobają i każdy z nich mógłbym kupić.

Chciałbym poprosić Was o doradzenie który waszym zdaniem jest lepszy pod kontem mechanicznym, jakościowym ale i też prestiżowym.

Chodzi mi o te 2 modele: 

1. Longines Flagship Heritage L4.795.4.58.0
2. Maurice Lacroix Pontos Day/Date PT6358-SS001-330-1

Dziękuję za pomoc

ML to chyba relatywnie nowa inicjatywa zegarkowa. W PL Longines na pewno jest znacznie bardziej rozpoznawalny i przez to poniekąd "prestiżowy".

Ja bym akurat wybrał ML, bo lubię tę firmę, mam sentyment do swojego egz. na unitasie. Ale na forum na pewno będę w mniejszości ;)

ML bardziej wspolczesny designem i rozmiarem, Longines to klasyk.

Na typowego  garnitura bralbym Longines'a, na cos z szerszym spektrum zastosowan pewnie ML choc 41 przy cienkiej lunecie to juz sporo.

ML z reguly ma swietne koperty i bransolety ale w bazowych modelach dosc podstawowe (co nie znaczy zle!) mechanizmy.

Potrafia tez poskladac cos wyjatkowego, wystarczy zerknac na serie Masterpiece - maja kilka ciekawych komplikacji.

Edited by cordi7

2 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

ML to chyba relatywnie nowa inicjatywa zegarkowa. W PL Longines na pewno jest znacznie bardziej rozpoznawalny i przez to poniekąd "prestiżowy".

Ja bym akurat wybrał ML, bo lubię tę firmę, mam sentyment do swojego egz. na unitasie. Ale na forum na pewno będę w mniejszości ;)

Relatywnie nowa inicjatywa starsza od większości forumowiczów;) 

Starsza niż wiele firm o których dyskutujemy, nie róbmy wody z mózgu nowym forumowiczom, to solidne zegarki marki z kilkudziesięcioletnią tradycją, z dystrybucją i serwisem w Polsce od lat 90.

Edited by eye_lip

6 minut temu, Valygaar napisał(-a):

O, to cieszę się, że taki znawca jak @eye_lip też docenia ML :D

W końcu mój pierwszy własny zegarek zakupiony w 2002 roku to był ML:) 

Ze względu na rozmiar i wyglad Longines. Trochę to niskie WR bolało by mnie ale z drugiej strony to nie zegarek do moczenia 😉

To możemy zbić tzw. piątkę - z tym, że u mnie to był pierwszy POWAŻNY zegarek 😎

Więc może żółwik 😆

Pierwszym niepoważnym była Festina 🤭

Edited by Valygaar
wbił sie post @Łukasz_M, powyżej do Filipa

4 godziny temu, kamdem napisał(-a):

Panie i Panowie,

Mam budżet, mam 2 zegarki które bardzo mi się podobają i każdy z nich mógłbym kupić.

Chciałbym poprosić Was o doradzenie który waszym zdaniem jest lepszy pod kontem mechanicznym, jakościowym ale i też prestiżowym.

Chodzi mi o te 2 modele: 

1. Longines Flagship Heritage L4.795.4.58.0
2. Maurice Lacroix Pontos Day/Date PT6358-SS001-330-1

Dziękuję za pomoc

Rozważasz tylko te dwa? Pytam bo sam wciąż myślę czy cel na najbliższy zakup ustawić w budżecie tego Longines'a (rozważam Flagshipaz kremową tarczą i złotymi wskazówkami) czy 3-4 tysiące większym, więc ogólnie to mam niezłe rozeznanie rynku.

Subiektywnie to Longines Flagship. Tylko że z kremową tarczą. Ale to tylko moje osobiste zdanie. Nie poparte żadnymi naukowymi dowodami 😉.