Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Elob500

POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm

Przycisk zwalniania wałka jest wydrążono o ile widzę dobrze, był do roku 1980 od tego momentu zwykły.

Na mostku powinna być korona bo została zdjęta 1981 roku i przeniesiona na obudowę.

Na mostku jej nie ma zatem powinna być na obudowie. Tam też jej nie ma. Czyli wychodzi na to, że most był wymienione.

Widuję werk z wydrążonym przyciskiem i bez korony a korona na mostku zatem jest możliwe że koronę zdjęto z mostka na obudowę  rok wcześniej, wtedy też zmieniano przyciski.

Koła chrona są stalowe a przestały być w okolicy 1982.

Reasumując tak most był zmieniony według mnie.

i data werka 78 lub 79 co prawda powinna być stalowa sprężyna blokująca koła minutowe chrona ale one strzelały szybko.

Jest chyba mosiężna choć widzę tylko jej krawędź.  

 

 

obraz.png.1d9baab1ac6c3204a9dcb721d0139421.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wrzucam swojego cywila 3133 tym razem zdjęcia mechanizmu. Na moje  oko to werk rok 93 wskazuje na to koło balansu ze "stopu srebra"   poprawka "niemieckie srebro"

Oznaczenia SU 3133 też na to wskazują. Jakby jakiś spec ocenił to by było miło.

 

 

IMG_0977.thumb.jpg.ed3eb8fb4d13047ba55a1d64e4079681.jpg

IMG_0990.jpg

IMG_0988.PNG

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Vasquez napisał(-a):

Jeszcze raz wrzucam swojego cywila 3133 tym razem zdjęcia mechanizmu. Na moje to oko to werk rok 93 wskazuje na to koło balansu ze stopu srebra.

Oznaczenia SU 3133 też na to wskazują. Jakby jakiś spec ocenił to by było miło.

 

 

 

 

 

 

Ze stopu srebra?

 

W dniu 1.11.2021 o 15:54, Elob500 napisał(-a):

Ciekawostka.

Renqien zwrócił mi uwagę na jednego z Buranów, zwykłego czarnego ale z opisem zdiełano w CCCP, czyli na bazie tej informacje można było założyć, iż jest to zegarek zbudowany w 1991 roku

lub na początku roku 1992. Zadyma, ogłoszenie, zmiana nazwy Państwa na Rosję itd...

Problem w tym, iż w żadnym katalogu go nie wiedziałem, cóż pozostało czekać i obserwować. Niestety ale egzemplarze które się pojawiały miały cenę w okolicy 300-400 ojro. 

To sporo za taki model, tak myślałem.

Stąd czekałem i trafiłem w akceptowalnej cenie. Zostało pytanie co będzie w środku?

Teraz go mam i popatrzcie.

1. Zakręcany dekiel!

2. Obrotowy bezel!

3, SU z wczesnych lat produkcji! zaczęło się w 2 kw 1990 rok a skończyło w 1993.

4. Srebrne koło datuje się od 2 kw 1992 roku.

Wszystko się zgadza. Zwrócic uwagę, iż za CCCP nie było lipy w tych zegarkach, zakręcany dekiel! Dopiero komercja ubiła te zegarki.

Można spokojnie datować mój zegrek na 1-2 kw 1992 roku wszytsko się zgadza.

Co więcej na prawidowym chodzie po kilku dniach

Dzięki Renqien poznałem kolejny wartościowy (CCCP) zegarek!

Nie wiem ile ich wyszło sądzę że nie wiele... w latach 1996-1997 była reedycja ale bez obrotowego bezela oraz bez zakręcanego dekla i zdeiłano w Rosji...

ale to nie to samo...

 

 

 

 

 

IMG_20211031_180632.jpg

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Anansi napisał(-a):

 

Ze stopu srebra?

Nickel silver is an alloy composed of copper, nickel and zinc.  Czasem jest napisane silver alloy.  To pewnie o ten stop chodzi. 

Nie jestem specem także za pomyłki przepraszam.

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rzecz w byciu specem od zegarków. Stop srebra składa się przede wszystkim ze...srebra. A tu jest tylko miedź, nikiel i cynk. Czyli tzw argentan, niemieckie srebro, nowe srebro, alpaka itd.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem angielską stronę o tych zegarkach i w głowie przetłumaczyłem na szybko " silver alloy" jako stop srebra.  Jak widzę wszystko tu pod kontrolą i bardzo dobrze trzeba być czujnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak najbardziej poprawny. Jedyne co mnie zastanawia to kalendarz, powinien być inny lub na zdjęciu wygląda na inny. 

I koronki to chrom czy stal?

Prezentowana dwójka powinna wyglądać tak ... w poprawnym werku. Wtedy full oryginał z lat 1992-1995

obraz.png.f95fc0747ba181563433854309d31d41.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Zegarek jak najbardziej poprawny. Jedyne co mnie zastanawia to kalendarz, powinien być inny lub na zdjęciu wygląda na inny. 

I koronki to chrom czy stal?

Prezentowana dwójka powinna wyglądać tak ... w poprawnym werku. Wtedy full oryginał z lat 1992-1995

obraz.png.f95fc0747ba181563433854309d31d41.png

Kalendarz jest ok wrzucam 4 i koronki.

IMG_1005.thumb.PNG.68fe0b2bd503dda38668e6ba82a83400.PNG

IMG_1003.PNG

IMG_1002.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Vasquez napisał(-a):

Jeszcze raz wrzucam swojego cywila 3133 tym razem zdjęcia mechanizmu. Na moje  oko to werk rok 93 wskazuje na to koło balansu ze "stopu srebra"   poprawka "niemieckie srebro"

Oznaczenia SU 3133 też na to wskazują. Jakby jakiś spec ocenił to by było miło.

 

 

 

Kalendarz jest ze starego mechanizmu i trochę nie pasuje do calego zegarka. 

- - -

Dziwna sytuacja.

- - -

Z tego co przesłaleś na priv to 4 Jest z nowego kalendarza. Wszystko w zegarku się  zgadza. 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronki wyglądaj na ładnie zachowane i chromowane.

Dobry zakup, full oryginał.

i przy okazji widać krawędź szkiełka, ok!

Dziwna ta dwójka była na zdjęciu, no ale 4 jest już prawidłowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Koronki wyglądaj na ładnie zachowane i chromowane.

Dobry zakup, full oryginał.

i przy okazji widać krawędź szkiełka, ok!

Dziwna ta dwójka była na zdjęciu, no ale 4 jest już prawidłowa.

Dzięki wielkie za diagnozę. To podarek od znajomego także podwójnie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny do oceny. Szkiełko ma ryski i uderzenie na rancie. Co do daty produkcji tutaj nie ma wątpliwości.

IMG_1103.PNG

IMG_1104.jpg

IMG_1105.jpg

IMG_1107.PNG

IMG_1108.PNG

IMG_1109.jpg

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Vasquez napisał(-a):

Kolejny do oceny. Szkiełko ma ryski i uderzenie na rancie. Co do daty produkcji tutaj nie ma wątpliwości.

IMG_1103.PNG

 

 

 

 

 

Wina zdjęcia czy na wszystkich indeksach nie ma lumy?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest sprawdziłem świeci, ale tarcza względem czarnego bezela jest przesunięta w lewo. Trzeba rozebrać i poprawić. Na trzech po lewo faktycznie nie ma lumy.

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym fajny egzemplarz 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mechanizmu nie można się przyczepić, jest w porzadku. Koperta też stalowa. Tarcz jeszcze dokladnie nie rozpoznaje w tym modelu.... Kwestia ceny czy nie za drogo.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, art_69 napisał(-a):

Do mechanizmu nie można się przyczepić, jest w porzadku. Koperta też stalowa. Tarcz jeszcze dokladnie nie rozpoznaje w tym modelu.... Kwestia ceny czy nie za drogo.

To podarek od znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Vasquez napisał(-a):

To podarek od znajomego.

Super.

W tym zegarku, ogólnie, najsłabszym elementem jest tarcza i ta luma, która odpada. Sam od wielu tygodni zastanawiam się który model z 3133 warto  mieć.. I odpowiedż jest bardzo trudna.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumę da się uzupełnić jak ktoś potrzebuje. Ja osobiście wolę oryginał choćby bez lumy. Ktoś inny woli uzupełniony. Najlepszy by był NOS , ale znajdź 3133 nietykanego - nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w tym miejscu blaszka jest wyłamana lub żle zamocowana, może to być winą upadku i wtedy te trzy indeksy odpadły.

Zegarek Ok nawet sekundnik czarny jest w porządku.

Stop sekunda jest, cieszyć się i już.

Szkiełka poszukaj jest inne niż w 3133.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Elob500 napisał(-a):

Prawdopodobnie w tym miejscu blaszka jest wyłamana lub żle zamocowana, może to być winą upadku i wtedy te trzy indeksy odpadły.

Zegarek Ok nawet sekundnik czarny jest w porządku.

Stop sekunda jest, cieszyć się i już.

Szkiełka poszukaj jest inne niż w 3133.   

Dzięki za info o szkiełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się rzuca w oczy to bardzo jasna wskazówka minutnika chrono i też pytanie czy to jest kwestia zdjęcia czy ktoś tutaj nie pobawił się markerem 🙃Screenshot_20230427_150352_Chrome.thumb.jpg.ee1844df6fe29b3a44e0414cdc31ec1f.jpg

Co do werku to jedynie ktoś pobawił się markerem na tych kołach, reszta gitScreenshot_20230427_150204_Chrome.thumb.jpg.e12b8df00f74a2045527f31d967fe9aa.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Proszę o ocenę

 

 

 

Wczoraj go widziałem, cena atrakcyjna ale chyba mechanizm młodszy niż tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, raczej.

Most ma niski numer raczej nie powinna tak być, raczej... tym bardziej że kalendarze jest stary a werk nowszy.

Wskazówka minutowa chrona zmieniona.

Te cienie na sub tarczach, błysk światła?

Koła raczej zgodone z werkiem.

 

Nie ma okazji. Jak jest jego cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.