Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
biskup01

Chronograph- czy nie za duży?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dawna podobają mi się zegarki typu chronograph i nie wiem czemu przypadły mi do gustu zegarki marki Festina.

Na forum nie jest to  zbyt popularna marka lecz seria Chono Bike ma kilku zwolenników.

Mam możliwość kupna modelu Chrono Bike f16527 w niezawyżonej cenie 100 € lecz mam jedną DUŻĄ wątpliwość:

jego rozmiar koronki to 46 mm ,lug to lug 56 mm.

Mój nadgarstek ma 17,5 cm ale tylko 58 mm szerokości patrząc od góry.

Kolega dał mi możliwość przymierzenia tego zegarka i poniżej zamieszczam jego fotki na mojej dłoni,

proszę o Wasze obiektywne opinie bo chciałbym wiedzieć czy nie wygląda to komicznie .

P.S.spacer.pngspacer.pngspacer.png

Jestem dużym chłopcem 🙂  182 wzrostu , 100kg , szeroka klata i tylko ręce zbyt chude.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prezerwatywa, zatem najważniejsze i najbezpieczniejsze dla użytkownika są jego własne odczucia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moda... Kiedyś optymalny rozmiar to było około 36-38 mm. Jak już napisałeś temat to chyba coś jest na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbyt duży, ale zrób zdjęcie zegarka na nadgarstku z widoczną w tle Twoją sylwetką, może będzie lepiej to wyglądać w takim ujęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za duży. Mam nadgarstek 17,4 cm i najlepiej mi pasuje 40-41mm. Max 42 mm mogę nosić aby wyglądało to przyzwoicie i Tobie też radzę rozejrzeć się za zegarkiem 41-42mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam masz wątpliwości - a przy tym uważasz, że przy 182 cm jesteś "duży" - to inni nie będą mieli wątpliwości...

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę Ci sekret, w sumie to tylko Ciebie obchodzi to co masz na ręce i czy to dobry rozmiar. Z tą wiedzą pamiętaj, żeby TOBIE pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest ok, tylko ręka za mała. :unsure:
A na poważnie, to jak Ci się zegarek podoba, to go bierz. Wierz mi, że mało kto będzie zwracał uwagę na jego wielkość. Kanony estetyki są teraz tak zróżnicowane ... :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka za dużych zegarków - za każdym razem bardzo mi się podobały i uznawałem, że przywyknę. I za każdym razem po niedługim czasie lądowały na bazarku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ,tym bardziej że od początku miałem wątpliwości.

Poszukam czegoś mniejszego ale problem z tym że podoba mi się design Festiny chrono ale firma ta robi same duże chronography.

Macie może jakieś inne propozycje mniejszych zegarków , ale o podobnej stylistyce ?  Cena używanego do około 130 € (600 zł).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym szukał czegoś od Seiko

Np. taki SSB323P1 masz w promocji nowy za 690zł

 

 

p-seiko-chronograph-ssb323p1.jpg

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Ja uwielbiam duże zegarki. Ostatnio bardzo często na Facebook na grupach zegarkowych pojawia się Casio EFR 556 średnica 49mm. Według mnie jest piękny i idealny (nadgarstek 18,5 cm, wzrost 182 waga koło 100kg) :) Sam własnie mam ochotę na festine chrono bike. Wczoraj przeglądałem oferty używanych :) Jak Tobie odpowiada to kupuj :) 

 

a tak wyglądam w Casio: 

 


 

C6BCDFED-3DE1-4544-B239-08F6B9208BF7.jpeg


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę to trwało, sprawy zdrowotne odciągneły mnie od szukania zegarka, ale dzięki poradom forumowiczów udało mi się kupić zegarek który przypadł mi do gustu i nie zrujnował mi portfela.

Wybór padł na japończyka 😋  Citizen AN3600-59L (nowego).

Nie mogę co prawda znależć zbyt dużo informacji o tym modelu ale wierzę że marka zrobi swoje 🤞

Zegarek myślę że leży na ręce dużo lepiej niż Festina, wrzucę fotki do porównania.

Dzięki za pomocne rady.

dob1.jpg

dob2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży, ale przy sportowym zegarku nie ma tak ścisłych zasad, jeżeli uszy nie wystają za nadgarstek to ujdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.