Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomek456

Pobieda ZiM 2608 problem ze złożeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem ze złożeniem zegarka Pobieda  z centralnym sekundnikiem  mechanizm ZiM 15 kamieni.Czasami są

oznaczone Zim 2608 (załaczam foto). Problem tkwi w tym że gdy zakładam mostek na koła , to koło wychwytowe ma od góry sporo luzu . Gdy skręce śrobkami , dalej lata górny czop i mozna przesuwać... myślałem ze cos złamałem ale mam dwa trupki mechanizmy takie same i tam jest to samo po rozkrecenie i ponownym skrecenie lata dosc luzno.... Ktoś ma jakis pomysł  lub składał taki mechanizm???

ZIM_2608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewny, że czopy nie są złamane? Czy pod lupą widać czop?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny czop chyba widać ???

image.png.64169cf4f3c150ce2d1947e6e580866c.png

 gdyby był złamany dolny, lub górny to koło by się raczej nie przesuwało do góry a "przekaszało się"

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypchnięty kamień?


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, ale chyba dolny.. bo ten wygląda nawet przyzwoicie...

Niestety potrzebne lepsze fotki i górnego i dolnego..

 

ps. teraz mam podobnie w slavii niby czop ok ( na pierwszy rzut oka)  i balans "chodzi sobie do góry i na dół.. ki diabeł myślę.. i już się okazało... czop złamany w połowie i niby trzyma,a lata, bo się nie opiera o kamyk nakrywkowy...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja że część czopa została w kamieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostki od delikatnych czopów ja nakładam tak, że wskakują czopy pod własnym ciężarem mostka. Kiedy czopy wejdą w panewki na  100%, wtedy dopiero można lekko dokręcić, i sprawdzić czy się lekko porusza. Wszytko podglądać pod lupą 10X. Czopy kotwicy czy koła wychwytowego są bardzo cieńkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich zegarkach bywa wysunięcie kamienia. W zasadzie powinien być na równo z wewnętrzną powierzchnią. Bywa odgięcie całego mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  1. Daje lepsze zdjęcia. Miałem jeden złom ale po rozłożeniu i próbie złozenia tego samego elementu jest to samo co za pierwszym razem. Kupiłem także inny złom , bo myślałem ze coś złamałem , a w kolejnym znowu to samo . A robiłem wszytsko delikatnie. Nic nie widze żeby kamień w mostku sie wysunął , albo jakis kawałeczek czopu złamanego utkwił w kamieniu.   ??

DSC_0073.JPG

DSC_0078.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0076.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomek456 napisał(-a):
  1. Daje lepsze zdjęcia. Miałem jeden złom ale po rozłożeniu i próbie złozenia tego samego elementu jest to samo co za pierwszym razem. Kupiłem także inny złom , bo myślałem ze coś złamałem , a w kolejnym znowu to samo . A robiłem wszytsko delikatnie. Nic nie widze żeby kamień w mostku sie wysunął , albo jakis kawałeczek czopu złamanego utkwił w kamieniu.   ??

 

W obu kołach wychwytowych masz połamane czopy. W jednym oba, w drugim górny


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić, lub wstawić :)

 

 ps

w takim razie koledzy wyżej mieli rację.. resztka czopa pozostała w łożysku..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... a na dwóch zdjęciach, to chyba widzę ten odłamany czop, jak leży luzem na materiale pomiędzy kołami, a na drugim, obok koła.... no, chyba że to jakiś paproch, a ja źle widzę. W każdym razie czop, to taka mała drobinka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Strasznie krucha to rzecz  w porównaniu do innych zegarków wostok czy poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.