Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Sportowy chronograf, idealnie na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeszcze dodam do dyskusji o 1887 / Heuer 01 taką notkę którą znalazłem w wywiadzie na Hodinkee:

 

"The TAG Heuer caliber 1887 is manufactured by TAG Heuer, and is derived from a basic design from Seiko Instruments, which uses a tilting pinion design – the latter having been invented by Edouard Heuer in 1887 as an alternative to the lateral clutch system."

 

Jak dobrze rozumiem mechanizm seiko bazował na rozwiązaniu... Heuer'a?

 

Godzinę temu, tolor napisał(-a):

Ciekawe do której kategorii w Tagu zaliczają zegarki na 1887, gdyby jego koszt był 480 euro (czy 2100 zł według cennika Trufey) to cena byłaby rynkowa. 

A ja jestem ciekaw czemu cena za serwis Heuer 02 jest taka sama, gdy w mechanizmie jest dwa razy mniej części niż w Heuer 01? 

Powinno być przynajmniej 250€ mniej 🤣

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna ciekawostka:

 

https://www.reuters.com/article/swiss-watches-tagheuer-idUSL6E8EL7K320120321

 

ZURICH, March 21 (Reuters) - Watchmaker Tag Heuer, squeezed by a cut in supplies from Swiss rival Swatch, said on Wednesday sourcing parts from Japanese peer Seiko will not tarnish its prized “Swiss made” tag.

The Seiko components will be used in Tag Heuer’s Calibre 1887 mechanical chronograph.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tolor napisał(-a):

...   1887 jest dużo bliżej do mechanizmu 01 niż do pierwotnego Seiko. 

01 jest "rozwinięciem" 1887. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

01 jest "rozwinięciem" 1887. 

Jest, ale to nie zmienia pytania, ciekawe ile biorą za jego serwis w autoryzowanych serwisach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem. Na pewno więcej niż za 7750. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam....skąd takie spadki cen Carrery z cal 16? 

Zegarek wyjściowo dużo dużo droższy od lini AR a na rynku wtórnym praktycznie w podobnych cenach można dostać. 

0D7EFDD5-701F-4B55-8A71-56DC42B8EBE7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie sprawdzałem. Na pewno więcej niż za 7750. 

Dorian piszemy o tym, że według cenników zarówno na stronka Turfeya, jak i na stronach Taga, są 2 kategorie, jedna do automatyczny chronograf z kosztem serwisu na poziomie 2100 zł. oraz mechanizmy specjalne, w tym 36, 01 i 02 z kosztami serwisu 2500 zł. 

Ani w jednej, ani w drugiej grupie nie wymieniono 1887 i jestem ciekaw, czy ktoś robił u nich serwis tego mechanizmu. Ze względu na nakład pracy 1887 powinien być drozszy, z drugiej strony 2100 to i tak cena wyższa niż u innych zegarmistrzów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1887 to nie żadna fizofofia tylko zwykły chronograf więc nie ma powodu aby był droższy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

1887 to nie żadna fizofofia tylko zwykły chronograf więc nie ma powodu aby był droższy. 

Podoba mi się ten pogląd, jednak każdy zegarmistrz wycenia serwis dwukrotnie wyżej. 1500 zł. za pełny serwis to taka norma, zarówno w Tempusie w Łodzi, jak i u Pana Zbigniewa z Pięknej w Warszawie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tempus ale P. Zbyszek za Lemanie brał półtora roku temu 1200 a za LJP w Omedze 1800 więc cena za th nie jest dwa razy wyższa;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Nie wiem jak tempus ale P. Zbyszek za Lemanie brał półtora roku temu 1200 a za LJP w Omedze 1800 więc cena za th nie jest dwa razy wyższa;) 

Pan Zbyszek to mi powiedział, że on to w ogóle nie lubi tego mechanizmu, już nie pamiętam, czy 1600, czy 1800 powiedział, ale z takim nastawieniem, że to kompletna ostateczność żeby on to robił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2021 o 22:23, cordi7 napisał(-a):


Choppard chrono to chyba 44 mm? Do kwadratów B&R chyba muszę dorosnąć jeszcze, dodatkowo to ten sam mechanizm bazowany na 2894-2 co w V2-94. Choć przyzna, się, że im dłużej na tego kwadrata patrzę tym jakoś cieplejsze uczucia żywię do niego :)

 

Chopard wypuszcza też limitki MM - 42 mm. Zwykle z modyfikowaną przez nich i ładnie zdobioną ETĄ 2894-2 z modułem DD.  W bonusie normalna grubość i certyfikat COSC.

C0B5F9F2-45A8-4D7A-91A3-56FBF8BD46C7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Osy123 napisał(-a):

https://ch24.pl/breitling-top-time-deus-limited-edition-dostepnosc-cena/

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Gruby z za delikatnymi pusherami i w dodatku firma traktuje go jak reklamówkę. Poza wersją z logo firmy z ciuchami ( Deus) jest też wypust dla hotelu. http://en.worldtempus.com/article/watches/trends-and-style/breitling-between-tradition-and-modernity-29759.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę takie coś

 

Przechwytywaniea.PNG

Przechwytywanieb.PNG


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 było za duże, 41 to lepsza opcja. W granacie piękny, nie wiem czy nie ciut za gruby i nie aż zbyt casualowy jak na to, czego szukam ale dzięki ( i raz jeszcze gratuluję nabytku :)).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie gryzie się Wam niebieska tarcza w pilocie

Dodam, że jestem wielkim fanem niebieskich zegarków. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie gryzie się Wam niebieska tarcza w pilocie
Dodam, że jestem wielkim fanem niebieskich zegarków. 

No nie bardziej niż zielona . A ten granatowy kolor jest piękny, więc ja bym tutaj chyba szybko zapomniał o kolorystycznych zasadach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zieleń jest piękna ale chyba zbyt odważna jak na taki zegarek. Natomiast niebieski jest mega piękny i w końcu, w pilocie to nawet pasuje do błękitu otaczającego pilota w przestworzach😀


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrócę jeszcze na moment do tematu bo szukam nadal kolejnego króliczka i muszę wylać swoje frustracje.

Czy ktoś wie, po kiego grzyba producenci psują całkiem fajne zegarki tandetnymi przezroczystymi deklami?

Jeśli już chcemy pokazać mechanizm to fajnie byłoby zrobić to w rozsądny sposób a nie psując ogólne wrażenie.

 

B&R V2-94 w pięknej szaro-pomarańczowej wersji upamiętniającej francuską straż przybrzeżną:

0C500DA3-A099-456B-8163-654696CF2870.thumb.jpeg.05dbd5087ac54565837ff03995be859f.jpeg

 

 

Przecież to wyglada jak tandetna kalkomania i psuje odbiór całkiem fajnego zegarka, podstawowy model, choć też niespecjalnie urodziwy, prezentuje się dużo lepiej:

9C8EDFEE-CB33-47BA-992F-AF2A0A2935F3.jpeg.2c1e09016f022772fbc378705e946e75.jpeg


 

Chopard Mille Miglia limitka 42 mm:

B0FAFA4D-3F0B-4DF7-BD29-3D3153CAB401.thumb.jpeg.fcb0bb8a984909d67f382af1fa92c187.jpeg

 

 

Przecież pełny dekiel z fajnym grawerem wyglądałby O NIEBO lepiej…

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Wrócę jeszcze na moment do tematu bo szukam nadal kolejnego króliczka i muszę wylać swoje frustracje.

Czy ktoś wie, po kiego grzyba producenci psują całkiem fajne zegarki tandetnymi przezroczystymi deklami?

Jeśli już chcemy pokazać mechanizm to fajnie byłoby zrobić to w rozsądny sposób a nie psując ogólne wrażenie.

 

B&R V2-94 w pięknej szaro-pomarańczowej wersji upamiętniającej francuską straż przybrzeżną:

0C500DA3-A099-456B-8163-654696CF2870.thumb.jpeg.05dbd5087ac54565837ff03995be859f.jpeg

 

 

Przecież to wyglada jak tandetna kalkomania i psuje odbiór całkiem fajnego zegarka, podstawowy model, choć też niespecjalnie urodziwy, prezentuje się dużo lepiej:

9C8EDFEE-CB33-47BA-992F-AF2A0A2935F3.jpeg.2c1e09016f022772fbc378705e946e75.jpeg


 

Chopard Mille Miglia limitka 42 mm:

B0FAFA4D-3F0B-4DF7-BD29-3D3153CAB401.thumb.jpeg.fcb0bb8a984909d67f382af1fa92c187.jpeg

 

 

Przecież pełny dekiel z fajnym grawerem wyglądałby O NIEBO lepiej…

 

Przeszklony dekiel to duża zaletą dla osoby z ADHD zegarkowym, gdybym miał otwierać każdy zegarek, który trafiał do mnie z drugiej ręki to miałbym dużo roboty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

...  Czy ktoś wie, po kiego grzyba producenci psują całkiem fajne zegarki tandetnymi przezroczystymi deklami?

...

Przecież to wyglada jak tandetna kalkomania i psuje odbiór

...

Przecież pełny dekiel z fajnym grawerem wyglądałby O NIEBO lepiej…

Fajnie zadać pytanie i samemu sobie na nie odpowiedzieć. Nie potrzebujesz innych do konwersacji.  :D

 

 

A teraz serio. W 100% się z Tobą zgadzam. Przeszklony dekiel wyglada fajnie jak się ma.co pokazać (el primero). Jednak w większość przypadkach wygląda to delikatnie mówiąc średnio. Nie mówiąc o "kalkomani". 

Za to fajny dekiel wygląda super. 

 

Jednak, większość moich znajomych, którzy nie mają pojecia o zegarkach są podjarani przeszklonym deklem. Dlatego uważam, że robią to dla nich. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie zadać pytanie i samemu sobie na nie odpowiedzieć. Nie potrzebujesz innych do konwersacji. 
 
 
A teraz serio. W 100% się z Tobą zgadzam. Przeszklony dekiel wyglada fajnie jak się ma.co pokazać (el primero). Jednak w większość przypadkach wygląda to delikatnie mówiąc średnio. Nie mówiąc o "kalkomani". 
Za to fajny dekiel wygląda super. 
 
Jednak, większość moich znajomych, którzy nie mają pojecia o zegarkach są podjarani przeszklonym deklem. Dlatego uważam, że robią to dla nich.
+1

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Fajnie zadać pytanie i samemu sobie na nie odpowiedzieć. Nie potrzebujesz innych do konwersacji.  :D


🤣🤣🤣

 

Posypuję głowę popiołem ;)


Chyba masz rację, że te dekle są dla większości (a świry zegarkowe to zdecydowana mniejszość). Na szczęście na co dzień dekla nie widać…

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.