Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lort

Rolex OP 39 Dark Rhodium lub Rolex DJ 36 Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali i dlaczego?

Uściślając DJ na jubilee i karbowany bezel.

Piszcie z własnej perspektywy.

Każdy może się kierować własnym gustem, wielkością nadgarstka, czy też innymi względami jak np. trzymanie ceny, użytkowość itd.97559d62a4a73888308a0568b8f60bed.jpg504aabaf4841957b6f9a23d19d7e3e28.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie OP-ek. DJ jest zbyt biżuteryjny (jak dla mnie) ale teraz są inne czasy : z chłopów się robią baby a z bab chłopy 😭. No ostatecznie to OP jako EDC a DJ na wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oba zdjęcia - nie sprzedawaj OP - ma coś w sobie, a i rozmiar 39mm z tego co pamiętam dla Ciebie idealny. Jest także bardziej stonowany. Nawet te błękitne znaczniki przestały mnie denerwować.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błękitne znaczniki to dodatkowy smaczek tego modelu w mojej ocenie. Rzeczywiście rozmiar 39 mm i ten L2L dla mnie idealny.
Czekamy zatem na opinie że DJ to kwintesencja rolexa z cyklonem, jubilee I fluted bezel

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj. OP na co dzień, DJ na okazje. Chyba, że coś musisz puścić w świat, wtedy sporo zależy co poza tym masz w kolekcji. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lort napisał(-a):

Czekamy zatem na opinie że DJ to kwintesencja rolexa z cyklonem, jubilee I fluted bezel

 

DJ z karbowaną lunetą to rzeczywiście kwintesencja Rolexa, ale wybrałbym... tego drugiego. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Jak dla mnie bezapelacyjnie DJ . I to w najpiękniejszej wg mnie konfiguracji :) ale ja jestem akurat fanem i datejustow i niebieskich tarcz i 36mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie DJ kompletne nie gada. Lupa i bezel czynią z niego karykaturę. Wiem że narażę się wyznawcom kościoła Lorexa, ale niestety nie rozumiem fenomenu tego zegarka. Nie kupiłbym go nawet gdyby był ostatnim istniejącym na ziemi modelem jakiego mi brakuje 🙂 Na szczęście nie grozi mi na razie kupno żadnego Rolka 😄


OP natomiast, zwłaszcza z tym kolorem tarczy, to jest dizajnerska petarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gio napisał(-a):

Do mnie DJ kompletne nie gada. Lupa i bezel czynią z niego karykaturę. Wiem że narażę się wyznawcom kościoła Lorexa, ale niestety nie rozumiem fenomenu tego zegarka. Nie kupiłbym go nawet gdyby był ostatnim istniejącym na ziemi modelem jakiego mi brakuje 🙂 Na szczęście nie grozi mi na razie kupno żadnego Rolka 😄


OP natomiast, zwłaszcza z tym kolorem tarczy, to jest dizajnerska petarda.

Podpisuję się pod tą opinią. 

 

Na tych zdjęciach jednakże, DJ lepiej leży na nadgarstku. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch - OP. Jakość karbowany bezel do mnie nie gada. Ale gdyby DJ był gładki i na oysterze, to chyba wybrałbym DJ 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, evilym napisał(-a):

Podpisuję się pod tą opinią. 

 

Na tych zdjęciach jednakże, DJ lepiej leży na nadgarstku. 

To są dwie różne łapki - jedna kłaczata, a druga  golusieńka ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolny ma wszystko co Rolex powinien mieć i z czego słynie - bransoleta, lupka, bezel - wszystko odpowiednio daje po oczach ale to właśnie mi się podoba. 

Górny dosyć fajny ale nudny i mało rozpoznawalny na ulicy - po dolnym od razu widać że nie był kupowany w Zibi a nie ukrywajmy nikt nie kupuje rolexa żeby się z nim chować wręcz odwrotnie, mocno nas łechta jak widzimy rozgrzewające go do czerwoności zazdrosne spojrzenia. 

U mnie 99% dla dolnego a 1% dla górnego 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I to jest istota wyboru - OP jest dla ceniących spokój i dyskrecję a DJ przyciąga wzrok - ma dużo blingu i jest po prostu oczojebny.

@lort a może poczekasz na reaktywację OP white dial ? Zajmę Ci kolejkę w GalMoku przed otwarciem salonu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może od kogoś kto nie jest nawet fanem marki ani jej otoczki: zdecydowanie ten OP, to jest Rolek, który naprawdę do mnie gada wizualnie. DJ jest moim zdaniem trochę przeładowany przez karbowany bezel w kombinacji z lupką i blingowym jubi, aczkolwiek jest to faktycznie kwintesencja Rolexa:p Dlatego wybieram OP:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

a nie ukrywajmy nikt nie kupuje rolexa żeby się z nim chować wręcz odwrotnie, mocno nas łechta jak widzimy rozgrzewające go do czerwoności zazdrosne spojrzenia. 

 

A jednak niektórzy nie kupują rolka dla poklasku - trust me 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

To są dwie różne łapki - jedna kłaczata, a druga  golusieńka ;)

Tja, ale chyba rozmiarowo podobne 🙄


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

A jednak niektórzy nie kupują rolka dla poklasku - trust me 🙂 

Eeee tam.... gdyby tak było to nie było by cię na tym forum, nie było by twoich zdjęć na łapce itd... 

Lubimy jak innym podobają się nasze wybory, lajki, poklepywanie trochę zazdrość innych - no tak człowiek jest skonstruowany 

Lubimy jak sąsiad spoziera na nasz nowy samochód, żona wygląda pięknie tylko jak wychodzi z domu bo w domu dresy i gumka do włosów. 

 

No ale ok - dla mnie ten oczojebny zdecydowanie - od zawsze ten układ mi się podobał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Podpisuję się pod tą opinią. 

 

Na tych zdjęciach jednakże, DJ lepiej leży na nadgarstku. 

 

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

To są dwie różne łapki - jedna kłaczata, a druga  golusieńka ;)

 

żadne ze zdjęć nie jest moje, tak jak i żadna z rąk :)

poszukam zdjęcie DJa w tej konfiguracji na moim nadgarstku

 

9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Nie sprzedawaj. OP na co dzień, DJ na okazje. Chyba, że coś musisz puścić w świat, wtedy sporo zależy co poza tym masz w kolekcji. :)

 

na razie taki właśnie mam plan aby zostawić OP.

 

1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Z tych dwóch - OP. Jakość karbowany bezel do mnie nie gada. Ale gdyby DJ był gładki i na oysterze, to chyba wybrałbym DJ 🙂

 

kiedyś zestawienie jubilee z karbowanym bezelem też do mnie nie gadało, ale wiadomo jak to się zmienia z biegiem lat

 

1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Dolny ma wszystko co Rolex powinien mieć i z czego słynie - bransoleta, lupka, bezel - wszystko odpowiednio daje po oczach ale to właśnie mi się podoba. 

Górny dosyć fajny ale nudny i mało rozpoznawalny na ulicy - po dolnym od razu widać że nie był kupowany w Zibi a nie ukrywajmy nikt nie kupuje rolexa żeby się z nim chować wręcz odwrotnie, mocno nas łechta jak widzimy rozgrzewające go do czerwoności zazdrosne spojrzenia. 

U mnie 99% dla dolnego a 1% dla górnego 

 

 

właśnie opisałeś powody dla jakich kupiłem OP - najmniej Rolexowy, nierzucający się w oczy, stonowany, niezauważalny. ważne że mnie cieszy. a jak ktoś podobnie zakręcony w tej pasji zakręcony zauważy to już rozmawia się zupełnie inaczej, niż z kimś kto tylko widzi Rolex i pyta czy aby nie podróba :)

54 minuty temu, mroova napisał(-a):

 I to jest istota wyboru - OP jest dla ceniących spokój i dyskrecję a DJ przyciąga wzrok - ma dużo blingu i jest po prostu oczojebny.

@lort a może poczekasz na reaktywację OP white dial ? Zajmę Ci kolejkę w GalMoku przed otwarciem salonu 🙂

 

biały chodził mi po głowie, nawet odpuściłem sobie wymianę swojego Dark Rhodium na biały. poza tym 41mm już będzie zbyt duży i bobra nie zniosę prawda @mario1971 :)

46 minut temu, szuwi napisał(-a):

A jednak niektórzy nie kupują rolka dla poklasku - trust me 🙂 

 

trust this guy :) opisałem powyżej czym się kierowałem kupując OP

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich narzekajacych na DJa, ze zbyt zdobny, ze zbyt oczojebny - taki urok tego zegarka, zwlaszcza w tej konfiguracji - taki byl zamysl (i tak ten jest w stali).

To ma byc barokowy przesyt, wszystko naraz: karbowany bezel, jubilee, lupka... i o ile nie w kazdej sytuacji sie to sprawdzi o tyle ma swoj urok i tak ma byc. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, i ten cel został osiągnięty. Poza tym nikt nie narzeka, cieszymy się że mamy wybór.

Edytowane przez mroova
Lort - OP 41 nie ma 41 mm, wg pomiarów na różnych forach ma 39,1 - 39,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał(-a):

 

biały chodził mi po głowie, nawet odpuściłem sobie wymianę swojego Dark Rhodium na biały. poza tym 41mm już będzie zbyt duży i bobra nie zniosę prawda @mario1971 :)

 

No jasne - bober to szkodnik :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich narzekajacych na DJa, ze zbyt zdobny, ze zbyt oczojebny - taki urok tego zegarka, zwlaszcza w tej konfiguracji - taki byl zamysl (i tak ten jest w stali).
To ma byc barokowy przesyt, wszystko naraz: karbowany bezel, jubilee, lupka... i o ile nie w kazdej sytuacji sie to sprawdzi o tyle ma swoj urok i tak ma byc.
 
I dokładnie za to doceniam ten model i zastanawiam się czy warto takiej zamiany dokonać.
Brakuje mi w nim tych 3 mm. DJ 41 już jest za duży i to on dopiero "daje po oczach" :) W 41 nie podoba mi się rozstrzelona tarcza i dodatkowy ring z cyframi arabskimi przy indeksach. W 41 nie założę też paska.
Poniżej mój nadgarstek. Zegarek nie jest za mały, tym bardziej z bransoletą tworzy całość i ładnie leży na nadgarstku wypełniając jego powierzchnię. Na pasku już bu tak nie było
5853c58da966fc4d3d0c79bdce4902e1.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lort lezy idealnie, ja bym i na pasku chyba nie mial problemow ale wole mniejsze zegarki a ty z kolei chyba wieksze wiec... bransoleta :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Eeee tam.... gdyby tak było to nie było by cię na tym forum, nie było by twoich zdjęć na łapce itd... 

Lubimy jak innym podobają się nasze wybory, lajki, poklepywanie trochę zazdrość innych - no tak człowiek jest skonstruowany 

Lubimy jak sąsiad spoziera na nasz nowy samochód, żona wygląda pięknie tylko jak wychodzi z domu bo w domu dresy i gumka do włosów. 

 

Mnie nie łechta - gdybym chciał, żeby mnie łechtało, to kupiłbym SD albo cukrowatego DJ, a nie nudnego Exa ze słabym werkiem. Auto mam stare, a żona piękna nawet w dresie.

Niezależnie od powyższego, wstawiam zdjęcie na łapce 😉

 

 

20210427_062409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szuwi napisał(-a):

Auto mam stare, a żona piękna nawet w dresie.

Niezależnie od powyższego, wstawiam zdjęcie na łapce 😉

 

Auto już widziałem, zegarek także. Teraz czas na żonkę w stroju sportowym - czekamy! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.