Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szymon88

Tani zegarek z COSC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie mylę, COSC to certyfikat dokładności, rzecz najprościej ujmując. 
Wybór na pewno dobry, ale „to nie są tanie rzeczy, panie Boczek” :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się znaleźć tańszy automat z COSC np Tissot PR100 

https://dolinski.pl/tissot-pr-100-automatic-gent-cosc-t101.408.11.051.00?gclid=CjwKCAjwj6SEBhAOEiwAvFRuKDITwMsTX81GvpOikRlfB6dHHR7OaJT3rwc29LfWogKyWlSMxlzO-xoCqqYQAvD_BwE

 

Czy będzie dokładniejszy? moim zdaniem niekoniecznie, to tylko certyfikat wydany po testach fabryce,  w warunkach realnego użytkowania, moze być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dokładny zegarek to tylko kwarcyk sterowany radiowo, np. Citizen, Casio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo taka Cerina precidriveZegarek Certina DS 2 Gent Precidrive C024.410.16.041.20

 

Kwarcowy mechanizm dokładnośc  około  10 sek  na rok i tylko 1.5 k PLN u Dolińskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczny zegarek z certyfikatem COSC tani nie będzie i to widać na przykładzie Atlantica. Ja pewnie poszukałbym gdzieś w ofercie Tissota albo Certiny. Wyjdzie chyba taniej a marki trochę bardzie (u)znane.

A jeżeli nie musi być mechaniczny, to Certina z kwarcowym mechanizmem Precidrive pracująca z dokładnością +/- 10 sekund na rok. Jak ma być bardziej prestiżowo, to Longines Conquest V.H.P. Kwarc, kosztuje tyle co mechaniczny Atlantic, ale jednak Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

Da się znaleźć tańszy automat z COSC np Tissot PR100 

https://dolinski.pl/tissot-pr-100-automatic-gent-cosc-t101.408.11.051.00?gclid=CjwKCAjwj6SEBhAOEiwAvFRuKDITwMsTX81GvpOikRlfB6dHHR7OaJT3rwc29LfWogKyWlSMxlzO-xoCqqYQAvD_BwE

 

Czy będzie dokładniejszy? moim zdaniem niekoniecznie, to tylko certyfikat wydany po testach fabryce,  w warunkach realnego użytkowania, moze być różnie.

A dokładnie tego szło kupić za 280 usd jakiś czas temu. ;) Uwzględniając Cosc i 80h rezerwy chodu jest to ciekawa opcja, mimo kilku wad. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk wiem, w zeszłym roku nabyłem droga kupna wersję z jasną tarczą. W takich pieniądzach opcja bardzo fajna, mimo, że sam zegarek na żywo mnie przynajmniej nie porwał. Ale ja mam generalnie problem z jasnymi tarczami, nie mogę znaleźć zegarka z taka tarczą z którym bym się związał na dłużej. Mnie na żywo odrzuciła lupka na okienku daty - zupełnie nie pasuje do tego zegarka w moim odczuciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C63 Sealander Elite

C63-40ADA3-T00K0-TK_Picture_1.jpg?sw=200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos tematu czy wie ktos jak dokladnie odbywa sie ta certyfikacja COSC?

Z tego co pisza w instrukcjach do tych certyfikowanych zegarkow ma to byc "15 dni i 15 nocy obserwacji mechanizmu przed zamontowaniem w kopercie, w czasie ktorych wynik nie moze odbiegac wiecej niz -4/+6 s na dobe". W innym miejscu pisza z kolei ze wykonywane jest wtedy bodajze 7 roznych testow wiec troche sie zastanawiam:

1. czy rzeczywiscie mechanizm non stop dziala 15 dni (i nocy:-) ) co oznaczaloby koniecznosc jego rotowania (non stop)?

2. czy owe -4/+6 s na dobe mierzone jest codziennie o konkretnej (stalej?) porze czy po prostu po calym tym okresie sprawdza sie calkowite odchylenie i dzieli przez ilosc dni?

3. jak sie maja do siebie kolejne proby (czyli np. mediana odchylenia do maksymalnego odchylenia w roznych pozycjach, lub roznych temperaturach)? Tzn czy przy kazdej kolejnej probie startuje sie od 0 (co w praktyce oznaczaloby ze to jest 7 oddzielnych prob z ktorych kazda trwa 2 dni) czy tez kontynuuje sie caly czas pomiar bazowy "na chwile" tylko zmieniajac warunki dla potrzeb pozostalych testow?

 

Jesli ktos to wie, bylbym wdzieczny za informacje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej strony akurat nie widzialem wczesniej (najciemniej pod latarnia) ale podobne opisy owszem przy czym niekoniecznie odpowiada to nawet na pierwsze moje pytanie nie mowiac o tym, ze nadal pozostaja kolejne dwa...

NIe znam francuskiego ale jesli dobrze czytam diagram testowania tutaj Certification | COSC to wyglada to faktycznie bardziej na 6 prob po 2 dni z przerwa na jakies "mechanizmy pomocnicze"...niz ciurkiem 15 dni pracy i wyciagniecie z nich sredniej. A jesli tak by bylo, to cala ta dokladnosc jest oceniana raptem na podstawie 1 pomiaru dziennie w danej pozycji w ktorej zegarek przebywa 2 dni.  No chyba ze zle czytam ten francuski diagram:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.