Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BaF

Prośba o pomoc w identyfikacji zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Bardzo proszę o identyfikację dwóch zegarów.

Zostałem nimi "uszczęśliwiony" a wiadomo jak to jest z ustną tradycją rodzinną - zegary wartościowe, historyczne, cenne itd.

Ja nie nie jestem o tym przekonany, zresztą nie bardzo mam co z nimi zrobić w mieszkaniu (gongi i sąsiedzi ;) ).

Moje podejrzenia, że to jakaś taśmowa produkcja z terenu Dolnego Śląska z początku XX wieku.

Jeśli mogę prosić o jakąś informację o tych zegarach to byłbym wdzięczny.

Jak to coś faktycznie wartościowego (pod każdym względem) to chętnie sobie zatrzymam na przyszłość a jeśli nie to...

Mam dwa zegary z tego co udało mi się odczytać na mechanizmach i odszukać w internecie to są:

- Gustaw Becker Universal Mod. 1915

HAAHxCd.jpg

HAAHxCd.jpg

EFmR1O8.jpg

 

38jmLYJ.jpg

 

ajN2BuP.jpg

 

FyId67M.jpg

 

pdkd1h3.jpg

 

NuQMLxo.jpg

 

JJBd5wyh.jpg

oraz

- Hawina - Hans Winterholder z Neustadt

D4lqwr3.jpg

 

dCmPjsy.jpg

 

JuK2bgx.jpg

 

ZAM07ZN.jpg

 

FRPpLgq.jpg

 

n6Y9eay.jpg

 

UizDSgo.jpg

 

i2Tu4XN.jpg

 

Za każdą informację z góry bardzo dziękuję :) !!

 

PS. Przeprasza, ale po wrzuceniu na forum widzę iż część zdjęć nie jest widoczna chociaż wszystkie są publikowane w ten sam sposób z tego samego miejsca.

Edytowane przez BaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa, gdy się korzysta z zewnętrznego hostingu zdjęć (forumowy tez czasem zawodzi, ale znacznie rzadziej).

W tym konkretnie wypadku uciąłeś początek części adresów do imgur.

P.S. Zegary są zaiste z produkcji masowej, tyle że Neustadt nigdy na Śląsku (Dolnym czy Górnym) nie leżał ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "tarant", no trochę pojechałem z tym Neustadt, ten pierwszy chyba jest ze Świebodzic koło Wałbrzycha na Dolnym Śląsku ;).

Dla mnie linki do imgur'a w czasie pisania wiadomości były identyczne, widocznie coś mi uciekło :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masówka, ale jednak z początku XX wieku, wiec to zupełnie coś innego niż obecnie.

Trochę ich jest, ale nie aż tak wiele..... bo nie każdego było stać, a i miejsce potrzebne. O kasie nie mówimy, ale i obecnie mają swoją wartość..... chociaż do mieszkania w bloku, to nie każdy chce. 

..... więc jak Tobie nie wadzą, to mogą stać i nie koniecznie muszą chodzić, choć to dla zegara smutne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary są na chodzie i dokładnie odmierzają czas z efektami dźwiękowymi, a fakt iż szkoda że nie codziennie tykają :).

Otóż chodzi o to iż mi wadzą, no a że coś są warte - jak pisze PM1122 - to będę musiał poszukać kogoś do oszacowania ich wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.