Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zdrwariat

Który Hamilton Khaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już kupował na tej stronie? Ceny kuszą, a podobają mi się dwa modele, oba automatyczne.

 

Jeden zegarek prostszy w wyglądzie, 38mm, bez datownika, tylko 50m:

 

https://joyeriasenra.com/relojes/hamilton/field/field-38mm/khaki-field-38-mm-mechanical-h69429901/

 

spacer.png

 

Na drugim troszkę więcej się dzieje, 40m, z datą, 100m:

 

https://joyeriasenra.com/relojes/hamilton/field/field-40mm/khaki-field-automatic-40mm-h70595593/

 

spacer.png

 

Czy jest sens kupowania trzeciego zegarka z czarną tarczą, gdy się ma słabość do tego koloru? W kolekcji mam już dwa zegarki z czarną tarczą:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ale dodam, że pudełko mam na osiem zegarków, więc następny będzie z białą tarczą :). Dodam jeszcze, że mój ulubiony rozmiar to 42mm. I coś koło 42mm mają moje zegarki w kolekcji. Modele Hamiltona to 38/40mm, z tym że mają dłuższe uszy, więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hamilton 38 to wydaJe mi sie ze jest nakrecany recznie

ETA caliber 2804-2

Brand: ETA
Reference: 2804-2
Base: ETA 2824-2
Movement: Handwound
Display: Analog
Diameter: 25.60
Jewels: 17
Reserve: 42
Frequency: 28800
Date: Date
Hands: Hours, Minutes, Seconds
 

ETA caliber 2804-2

 

2804-2 description

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, bo ten skromny podoba mi się bardziej, a i nie kosztuje majątku, i już miałem brać, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żebym miał go nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, zdrwariat napisał(-a):

jakoś nie wyobrażam sobie, żebym miał go nakręcać

 

Nosze manuala , nakręcanie to nie problem - zakładasz kilka  obrotów koronką , zdejmujesz znowu. Spręzyna jest w napięciu zegar dokładnie chodzi , czegóż więcej chcieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie potrzebujesz datownika to ja na Twoim miejscu wziął bym ten mechaniczny, ze wzgledu na mniejszą grubosc koperty.

można tez rozwazyc model z bialą tarczą, skoro masz kilka zegarkow z czarną tarczą, zawsze fajnie mieć coś innego:

 

42791043-9A76-4284-AA76-9D182A58A690.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, basil napisał(-a):

 

Nosze manuala , nakręcanie to nie problem - zakładasz kilka  obrotów koronką , zdejmujesz znowu. Spręzyna jest w napięciu zegar dokładnie chodzi , czegóż więcej chcieć :)

 

Biorę go, bo przecież przy tamtych też muszę się nakręcić, ustawić datę, dzień, a w drugim datę i jeszcze muszę koronkę odkręcić. Podoba mi się bardzo, a to chyba najważniejsze. Poza tym przyjaciel polecił mi przed chwilą mechaniczny, to tradycja, a nawet to rozwiązanie bywa wygodniejsze, wszystko zależy od tego jak często się zegarek nosi. Pozostał tylko dylemat czy ten czy na zielonym pasku? Ten kosztuje 357e, na zielonym 400e, warto przepłacać? To chyba dobra cena za ten zegarek?

 

12 minut temu, luukasz napisał(-a):

Jezeli nie potrzebujesz datownika to ja na Twoim miejscu wziął bym ten mechaniczny, ze wzgledu na mniejszą grubosc koperty.

można tez rozwazyc model z bialą tarczą, skoro masz kilka zegarkow z czarną tarczą, zawsze fajnie mieć coś innego:

 

42791043-9A76-4284-AA76-9D182A58A690.jpeg

 

Już się zecydowałem, mam tylko dylemat z kolorem, bo jest kilka tych modeli, a tym że kolejny zegarek z czarną tarczą się nie przejmuję, bo w pudełku jest jeszcze miejsce na 5 zegarków :). Poza tym ten ma inny kolor koperty, niż tamte, podoba mi się kolor, kształt i ta prostota. Z białą tarczą i tak wezmę jakiś do garnituru.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie dobrze nosi i wiernie służy ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy, z ręcznym nakręcaniem super. Pod względem designu i rozmiaru, prawdziwy klasyczny field watch i to od Hamiltona. Do tego w tej ofercie w bardzo dobrej cenie. Co do koloru, to nie wiem jakie są pozostałe, ale ten kolor tarczy i sposób wykończenia koperty to klasyka. Paskiem się nie przejmuj. Dokupisz sobie osobno dokładnie taki, jaki będziesz chciał,  może i kilka - tak jak wielu kolegów na Forum robi. Gdyby Ci zależało na bransolecie, to wtedy warto od razu brać wersję na bransolecie - jeżeli jest dostępna.

Ręczny naciąg, jak masz kilka zegarków noszonych wymiennie, to nawet zaleta, bo i tak musisz automaty albo dokręcać, albo lepiej trzymać w rotomacie.

Jak Ci się podoba, to bierz i się nim ciesz, a z manualnego naciągu będziesz zadowolony. Ja ostatnio to wolę wersję z manualnym naciągiem od automatycznych, ze względów wymienionych już powyżej. Miejsca w rotomacie mi się skończyły 😪.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, basil napisał(-a):

Niech sie dobrze nosi i wiernie służy ! :)

 

Dzięki :).

1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ten pierwszy, z ręcznym nakręcaniem super. Pod względem designu i rozmiaru, prawdziwy klasyczny field watch i to od Hamiltona. Do tego w tej ofercie w bardzo dobrej cenie. Co do koloru, to nie wiem jakie są pozostałe, ale ten kolor tarczy i sposób wykończenia koperty to klasyka. Paskiem się nie przejmuj. Dokupisz sobie osobno dokładnie taki, jaki będziesz chciał,  może i kilka - tak jak wielu kolegów na Forum robi. Gdyby Ci zależało na bransolecie, to wtedy warto od razu brać wersję na bransolecie - jeżeli jest dostępna.

Ręczny naciąg, jak masz kilka zegarków noszonych wymiennie, to nawet zaleta, bo i tak musisz automaty albo dokręcać, albo lepiej trzymać w rotomacie.

Jak Ci się podoba, to bierz i się nim ciesz, a z manualnego naciągu będziesz zadowolony. Ja ostatnio to wolę wersję z manualnym naciągiem od automatycznych, ze względów wymienionych już powyżej. Miejsca w rotomacie mi się skończyły 😪.

 

Chyba tej wersji nie ma na branzolecie, nigdzie nie widziałem, a nawet jakby była to pewnie zegarek będzie ze 100e droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zdrwariat napisał(-a):

 

Dzięki :).

 

Chyba tej wersji nie ma na branzolecie, nigdzie nie widziałem, a nawet jakby była to pewnie zegarek będzie ze 100e droższy.

Jest na bransolecie, około 20% droższy, więc bez tragedii. Model H69439131

image.png.213d9b0900e9484c9fb2ebde09585e9d.png

Super zegarek. Ja mam poprzedni model, zielonego i to mój ulubiony zegarek. Bardzo przyjemnie się go nakręca, dzięki dużej koronce. Mój jest na płuciennym pasku i z datą, ten na bransie mocno mnie kusi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, Laponek napisał(-a):

Jest na bransolecie, około 20% droższy, więc bez tragedii. Model H69439131

image.png.213d9b0900e9484c9fb2ebde09585e9d.png

Super zegarek. Ja mam poprzedni model, zielonego i to mój ulubiony zegarek. Bardzo przyjemnie się go nakręca, dzięki dużej koronce. Mój jest na płuciennym pasku i z datą, ten na bransie mocno mnie kusi:)

 

I co teraz? :) Nie wiem, czy nie lepiej wygląda na pasku nato, przez to, że uszy są dłuższe? I jak się będzie prezentować bransoleta 20mm na mojej ręce, heh. Czy ona się zwęża z 20mm do 18mm? Bo w tym moim Glycine jest 22/20mm, czy nawet 22/19mm (nie pamiętam). I wygląda solidnie na ręce.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, zdrwariat napisał(-a):

 

I co teraz? :) Nie wiem, czy nie lepiej wygląda na pasku nato, przez to, że uszy są dłuższe? I jak się będzie prezentować bransoleta 20mm na mojej ręce, heh. Czy ona się zwęża z 20mm do 18mm? Bo w tym moim Glycine jest 22/20mm, czy nawet 22/19mm (nie pamiętam). I wygląda solidnie na ręce.

Znalazłem w necie, że się zwęża do 18mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zdrwariat napisał(-a):

 

I co teraz? :) Nie wiem, czy nie lepiej wygląda na pasku nato, przez to, że uszy są dłuższe? I jak się będzie prezentować bransoleta 20mm na mojej ręce, heh. Czy ona się zwęża z 20mm do 18mm? Bo w tym moim Glycine jest 22/20mm, czy nawet 22/19mm (nie pamiętam). I wygląda solidnie na ręce.

 

Bransoleta na pewno się zwęża. Jeżeli różnica w cenie jest sensowna, to kup z bransoletą i dokup sobie osobno pasek lub paski wedle Twojego gustu. Sam zobaczysz, że na bransolecie i na pasku - to jest tak jakbyś miał dwa różne zegarki. A i przy ewentualnej odsprzedaży bransoleta bardzo pomaga, bo jest wiele osób, które preferują bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Dobry hami nie jest zły😎 ja mojego bardzo lubię😄

3DE087B6-21B0-4A4F-AF60-DF82097D9AFE.jpeg

355F90FA-4D57-4AB8-90C9-8FCA795196EF.jpeg

Hami i alpha industries:) Dobre połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Bransoleta na pewno się zwęża. Jeżeli różnica w cenie jest sensowna, to kup z bransoletą i dokup sobie osobno pasek lub paski wedle Twojego gustu. Sam zobaczysz, że na bransolecie i na pasku - to jest tak jakbyś miał dwa różne zegarki. A i przy ewentualnej odsprzedaży bransoleta bardzo pomaga, bo jest wiele osób, które preferują bransolety.

 

357e na pasku vs 472e na bransolecie, opłaca się dopłacać? 115e różnicy. A i tak będę nosił na pasku. I raczej nie zamierzam odsprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam dwa takie Hamy, w tym jeden nakręcany ręcznie jeszcze na starej Ecie high-beat. Jeden z moich ulubionych zegarków i nakręcanie to żaden problem. Powiedziałbym, że lubię go bardziej niż srebrną wersję auto. Wstajesz rano, dokręcasz chwilę i masz spokój. Jeszcze robi jakąś sekundę na dobę więc ogólnie jest fajnie:p

 

Nie ma się co bać nakręcenia, fajna odskocznia od automatów:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zdrwariat napisał(-a):

 

357e na pasku vs 472e na bransolecie, opłaca się dopłacać? 115e różnicy. A i tak będę nosił na pasku. I raczej nie zamierzam odsprzedawać.

 

Przy różnicy w cenie 115 EUR i biorąc pod uwagę, że nie planujesz nosić na bransolecie - myślę, że nie warto dopłacać. Bierz na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te zegarki są stworzone do nato i wszelkiej maści parciaków. 

Mój siedzi teraz na takim i nie widziałbym go na bransie za bardzo:

 

 

 

 

20210501_154735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Amatsubu napisał(-a):

Moim zdaniem te zegarki są stworzone do nato i wszelkiej maści parciaków. 

 

 

Mam tak samo. Field watch i nato albo inny parciak. Klasyczne połączenie. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Amatsubu napisał(-a):

Mam dwa takie Hamy, w tym jeden nakręcany ręcznie jeszcze na starej Ecie high-beat. Jeden z moich ulubionych zegarków i nakręcanie to żaden problem. Powiedziałbym, że lubię go bardziej niż srebrną wersję auto. Wstajesz rano, dokręcasz chwilę i masz spokój. Jeszcze robi jakąś sekundę na dobę więc ogólnie jest fajnie:p

 

Nie ma się co bać nakręcenia, fajna odskocznia od automatów:)

 

Już się zdecydowałem, biorę ten pierwszy oczywiście, bo mi się podoba ten minimalizm, a do tego w fajnej cenie jest :).

27 minut temu, Amatsubu napisał(-a):

Moim zdaniem te zegarki są stworzone do nato i wszelkiej maści parciaków. 

Mój siedzi teraz na takim i nie widziałbym go na bransie za bardzo:

 

 

 

 

20210501_154735.jpg

 

Super, też będę szukał takiego paska, bo to zdjęcie, gdy szukałem zegarka, gdzieś widziałem. I od razu mi się spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Amatsubu napisał(-a):

Moim zdaniem te zegarki są stworzone do nato i wszelkiej maści parciaków. 

Mój siedzi teraz na takim i nie widziałbym go na bransie za bardzo:

 

 

 

 

20210501_154735.jpg

 

Co to za model swoją drogą, bo widzę, że jest z datownikiem? Ja już zamówiłem, na pudełko też czekam, na 8 zegarków :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się bodajże Officer Mechanical, ale nie pamiętam dokładnej referencji, jest na deklu to jutro Ci podam, bo nie ma mnie dzisiaj w domu:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 19:44, zdrwariat napisał(-a):

 

Co to za model swoją drogą, bo widzę, że jest z datownikiem? Ja już zamówiłem, na pudełko też czekam, na 8 zegarków :).

 

Brane tutaj? https://joyeriasenra.com ? Jak wygląda wysyłka + jakiś kodzik jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

 

Brane tutaj? https://joyeriasenra.com ? Jak wygląda wysyłka + jakiś kodzik jest?

 

Tak. Zegarek 357e, wysyłka 13e, z tym że nie do Polski, ale do kraju unii europejskiej, więc cena za wysyłkę powinna być podobna. Kodzika przy zakupie nie dostałem, ale może dostanę w paczce z zegarkiem, często tak miałem przy zakupie różnych rzeczy. Gdy tylko dostanę zegarek to wrzucę fotę i dam znać, czy kod na zniżkę przy następnym zakupie tez jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.