Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zdrwariat

Który Hamilton Khaki?

Rekomendowane odpowiedzi

 
Tak. Zegarek 357e, wysyłka 13e, z tym że nie do Polski, ale do kraju unii europejskiej, więc cena za wysyłkę powinna być podobna. Kodzika przy zakupie nie dostałem, ale może dostanę w paczce z zegarkiem, często tak miałem przy zakupie różnych rzeczy. Gdy tylko dostanę zegarek to wrzucę fotę i dam znać, czy kod na zniżkę przy następnym zakupie tez jest.
Dzięki wielkie. Czekam w takim razie razem z tobą

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dostałem maila:

 

"Good morning, They have confirmed to us at the brand that the watch model you have bought has been replaced by another that is the same but has a mechanism with 80 hours of power reserve. The previous one was 45 hours. At this moment it is in stock and having a mechanism superior to the previous one, the RRP is € 470. Our price would be € 400. Waiting for your reply, a cordial greeting. J. Senra."

 

Te 43e mogę dopłacić, ale wie ktoś o co chodzi z tym mechanizmem, czy w tym modelu został zmieniony?

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś montonowano w tym modelu mechanizm ETA 2801 (rezerwa 45h, 8bps) około 2018-2019 (chyba?) roku zmienili mechanizm na H-50 (rezerwa 80h, 6bps).

W nowej wersji jest więcej kolorków do wyboru, ale z powodu niższej częstotliwości jest trochę bardziej "skaczący" sekundink.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli wychodzi teraz na to, że kosztuje tyle co ten sam na zielonym pasku. I rzeczywiście na stronie przy tym z zielonym paskiem informacja jest podana 80h, przy tym z beżowym nie było. Zatem znowu pojawił się dylemat, który kolor? :)400e to chyba dalej dobra cena?

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym brał z ETA. Miałem H50, ale drugi raz wybrałbym ETA :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Vonziej napisał(-a):

Ja bym brał z ETA. Miałem H50, ale drugi raz wybrałbym ETA :)

 

Nie ma z eta już. Raczej biorę, tylko jeszcze zastanawiam się nad kolorem paska, chyba jednak zielony wybiorę, skoro muszę dopłacić 43e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał z ETA. Miałem H50, ale drugi raz wybrałbym ETA
Ale H50 to jest ETA.
2801-2 produkowana specjalnie dla Hamiltona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adiblue2 napisał(-a):

Ale H50 to jest ETA.
2801-2 produkowana specjalnie dla Hamiltona.

Tak, tak, wiem, że to jest ETA. Miałem ten zegarek. Posłużyłem się skrótem myślowym :) H50 a zwykła ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

Ja bym brał z ETA. Miałem H50, ale drugi raz wybrałbym ETA :)

 

Wolisz plynniejszy ruch sekundnika czy z jakis innych powodow?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Wolisz plynniejszy ruch sekundnika czy z jakis innych powodow?

 

 

To także. Chodzi też o ewentualną regulacje - tak wiem jest możliwa, itd itp, ale co podstawowa ETA to podstawowa ETA. Cały serwis jest prostszy 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mały się wydaje, a to dlatego, że nie jestem przyzwyczajony do rozmiaru mniejszego, niż 41-42, chyba leży ok, bo zastanawiam się też w przyszłości na garniturowcem 38mm?

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

W dniu 3.05.2021 o 10:18, Vonziej napisał(-a):

Dzięki wielkie. Czekam w takim razie razem z tobą emoji1787.png

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ostatecznie zwrócili mi pieniądze, żebym zamiast dopłacać jeszcze raz złożył zamówienie, z wysyłką wychodziło 413e, ale znalazłem taniej, bo za 400e z wysyłką free na chrono24.co.uk.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce wyglada ok, zrobisz zdjęcie na tle całej sylwetki? Tak najlepiej widać co i jak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaczynam się przyzwyczajać, po prostu nigdy takiego małego nie miałem, ma coś w sobie, a do tego bardzo przyjemnie się go nosi. Jutro wrzucę, ale nie wiem, czy muszę, bo i tak podoba mi się bardzo. 176cm/84kg.

 

Małe jest piękne, lepiej jak jest trochę mniejszy, niż za duży :).

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest OK. Ten zegarek tak się ma nosić. To nie patelnia Orienta. Field watch ma być nieduży, wygodny i nieprzeszkadzający. Narzędzie a nie biżuteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy nakręcaniu powinienem poczuć jakiś opór, bo przekręciłem już trochę razy, ale końca nie widać, a nie chciałbym zepsuć zegarka?

 

Jaki jeszcze pasek, oprócz nato, będzie pasował do tego zegarka, chciałbym jakiś zamiennik, żeby mieć inną opcję, a za tym idzie inny wygląd?

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zdrwariat napisał(-a):

Przy nakręcaniu powinienem poczuć jakiś opór, bo przekręciłem już trochę razy, ale końca nie widać, a nie chciałbym zepsuć zegarka?

 

To jest ten mechaniczny z rezerwą chodu 80 godzin? Trochę rezerwy zyskuje się z mniejszej częstotliwości a reszta pewnie z dłuższego włosa i z kręcenia. Więc kręć bez obaw. Na pewno na końcu będzie opór.

 

1 godzinę temu, zdrwariat napisał(-a):

Jaki jeszcze pasek, oprócz nato, będzie pasował do tego zegarka, chciałbym jakiś zamiennik, żeby mieć inną opcję, a za tym idzie inny wygląd?

 

Jaki Ci się spodoba 🙂. Jak dla mnie to do takiej tarczy coś materiałowego w kolorach khaki/zieleni/piaskowym albo prosta, brązowa skóra.

 

obraz.png.cd153f40fb852df90209f7220c4b7499.pngobraz.png.66eb48c58fab4d03414e73a8c3d20c11.png

 

obraz.png.66a54f9d9e892fd7d988c66488ccd9f3.pngobraz.png.c9ce672911f9c3ef260102cf4b14200d.pngobraz.png.68c9576af02cb773dd6b9629c5e765d6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Jaki Ci się spodoba 🙂. Jak dla mnie to do takiej tarczy coś materiałowego w kolorach khaki/zieleni/piaskowym albo prosta, brązowa skóra.

 

obraz.png.66a54f9d9e892fd7d988c66488ccd9f3.png

 

Dzięki, ten jest boski, jak ja lubię taką prostotę, piękno leży w prostocie. Skłamałeś z tym narzędziem, a nie biżuterią, wygląda cudnie :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super ! Pasek z nabukowej brazowej skóry to jest to !

 A jak  daje rade w nocy ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat rozwiązany to pozwolę się sobie pod niego podpiąć (mam nadzieję, że autor nie ma nic przeciwko).

Miałem Hamiltona Field Mechanical i swego czasu sprzedałem go na rzecz innych zegarków.

Teraz najprawdopodobniej będę sprzedawał swoją Omegę Railmaster i szukam prostego EDC, którego nie będę obawiał się "ciorać" na co dzień.

W Khaki Field (jak i w sumie w Railmasterze) doskwierał mi troszkę brak daty oraz sztucznie postarzana luma.

Kolega @Perpetuum Mobile rzucił wyżej chyba coś co załatwia wszystkie te kwestie:

obraz.png

 

Podoba mi się koperta bead blasted, data oraz białe wskazówki - zastanawiam się jedynie nad mechanizmem.

Czy w przypadku tego modelu również była przesadka z ETY z 46-godzinną rezerwą na wersję 80h?

Nowy mechanizm świetnie się sprawował w moim Field Mechanical i nie chciałbym w tym momencie robić kroku do tyłu w przypadku mojego nowego zakupu 😉

Tutaj mój stary Field oraz Railmaster:

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Kolega @Perpetuum Mobile rzucił wyżej chyba coś co załatwia wszystkie te kwestie:

obraz.png

 

Podoba mi się koperta bead blasted, data oraz białe wskazówki - zastanawiam się jedynie nad mechanizmem.

Czy w przypadku tego modelu również była przesadka z ETY z 46-godzinną rezerwą na wersję 80h?

Nowy mechanizm świetnie się sprawował w moim Field Mechanical i nie chciałbym w tym momencie robić kroku do tyłu w przypadku mojego nowego zakupu 😉

 

To jest referencja H69439933 i ten model jest już na mechaniźmie H50, więc 80 godzin rezerwy chodu.

https://www.hamiltonwatch.com/en-gb/h69439933-khaki-field-mechanical.html

 

Na Chrono24 do wyrwania za jakieś 1760 PLN z Hiszpanii, więc bez dodatkowych opłat importowych.

 

obraz.thumb.png.1ad12d78fd21f331dc17fea38bae5b69.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, basil napisał(-a):

Wygląda super ! Pasek z nabukowej brazowej skóry to jest to !

 A jak  daje rade w nocy ?

 

 

 

Standardowo, luma jak w moich pozostałych dwóch zegarkach, ale nie sprawdzałem jeszcze jak długo świeci.

 

Jest wersja na chrono24.co.uk, nówka z 2018 roku, z mechanizmem 42h, za dobre pieniądze, jakby kogoś interesowało:

 

https://www.chrono24.co.uk/hamilton/hamilton-mens-h69429901-khaki-field-mechanical--beige-nato--id12402635.htm

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

To jest referencja H69439933 i ten model jest już na mechaniźmie H50, więc 80 godzin rezerwy chodu.

https://www.hamiltonwatch.com/en-gb/h69439933-khaki-field-mechanical.html

 

Na Chrono24 do wyrwania za jakieś 1760 PLN z Hiszpanii, więc bez dodatkowych opłat importowych.

Dzięki! Mogłem sam zrobić dokładniejszy research przed zadaniem pytania 😉

Zwykle wybieram modele bez daty, ale mam już bez daty BB58, Railmastera, Tissota Petite Seconde i jeszcze kilka innych - doszedłem do wniosku, że w tanim EDC na co dzień przyda się data 😉 Chociaż uważam, że po wpasowaniu datownika mogli już zrezygnować z umieszczenia przy nim numeru 15.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Chociaż uważam, że po wpasowaniu datownika mogli już zrezygnować z umieszczenia przy nim numeru 15.

 

To prawda. Też mnie to trochę uwiera. Bez tej "15" to nawet biała tarcza datownika wyglądałaby tutaj całkiem dobrze.

Do takiego codziennego "ciorania" warto zerknąć na BOLDR Venture. Co prawda mechanizm nie ma startu do Hamiltona, tradycji i historii też w nim nie ma ani krzty, za to jest szafir, dokręcana koronka, WR200, niezła luma, rozmiar 38mm oraz tytanowa koperta. Tylko brak takich tradycyjnych uszu mnie w tym modelu przeszkadza. Inaczej taki bym właśnie kupił. A tak, to ostatecznie do "ciorania" podszedłem zupełnie budżetowo i kupiłem poniższego "fielda" za jakieś osiemdziesiątparę USD 😉.

 

DSC01970_3000_2000.thumb.JPG.56e4c7d8dd521ba21b1e63306eb5dd6e.JPG

 

DSC02031_3000_2000.thumb.JPG.fa12a1ea22f35206b4591eac53733897.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Do takiego codziennego "ciorania" warto zerknąć na BOLDR Venture.

 

Szanuję marki oferujące świetną jakość do ceny, ale w Hamiltonie lubię też historię samego Fielda - większość moich współczesnych zegarków jest inspirowanych modelami vintage 😉

Sprawdzałem jeszcze czy ma matową tarczę - i rzeczywiście ma - jest to dla mnie dosyć ważne przy tego typu zegarku i zgodne z pierwowzorem 😉

Co do Seiko to również go miałem kilka lat temu - naprawdę przyjemny zegarek, ale przy 37mm i krótkim L2L był trochę za mały. Hamilton z dłuższymi prostymi uchami (dla wielu to minus) będzie się nosił jak nieco większy co jest dla mnie plusem. Porównałem kilka ofert i już napisałem do tego konkretnego sprzedawcy z Hiszpanii, może uda się go wyrwać jeszcze minimalnie taniej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.