Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szpindlakfan

Zakup zabytkowego zegarka spoza UE o znacznej wartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tego typu zakupach? Z tego co się dowiedziałem na infolinii krajowej informacji skarbowej VAT na przedmioty zabytkowe wynosi 8% tylko mam wątpliwości jak w praktyce podchodzą do tego urzędy celne (czy nie dowalą stawiki 23%). Niestety sprzedający chce ubezpieczyć zegarek na pełną kwotę, także zastosowana stawka będzie robić znaczną różnicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może będzie konieczna opinia rzeczoznawcy potwierdzająca "zabytkowość" obiektu... Spytaj kto może wystawić Tobie taką opinię, czy mistrz zegarmistrzowski wystarczy? Bo jeśli nie, to tylko niejaki Biń we Warszawie...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba będzie pójść na żywioł :) jakbym potrzebował opinii jakiegoś fachmana to na pewno się zgłoszę ;)

A właśnie, jak by to wyglądało, gdyby jakiś Brytyjczyk wysłał Ci zegarek do naprawy? Czy w takiej sytuacji, są jakieś procedury, żeby ominąć opłaty celne gdy ktoś zamawia wykonanie usługi? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem, jak to wygląda przy zakupie zegarka i opini rzeczoznawcy w UC.

Kiedyś ściągałęm  z zagranicy zabytkową borń z przed 1850( teraz wolno do 1885) i wystarczyła strona katalogowa, gdzie był pokazany i opisany podobny egzpl.

 zapłąciłem  8% cła + VAT ( od podanej przez wysyłającego kwoty)

 

 Tylko teraz jest K.A.S.A to może lepiej mieć papier podpisany...

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaciłeś cło? Z tego co się dowiedziałem to na towary z UK nie ma cła - przynajmniej na artykuły kolekcjonerskie.

Ile VAT-u płaciłeś? W sensie jaka stawka, może te 8% to był właśnie VAT, a nie cło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8% , ale co to było?? zabij nie pamiętam


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 22:19, Szpindlakfan napisał(-a):

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tego typu zakupach? Z tego co się dowiedziałem na infolinii krajowej informacji skarbowej VAT na przedmioty zabytkowe wynosi 8% tylko mam wątpliwości jak w praktyce podchodzą do tego urzędy celne (czy nie dowalą stawiki 23%). Niestety sprzedający chce ubezpieczyć zegarek na pełną kwotę, także zastosowana stawka będzie robić znaczną różnicę...

 

 

Pewnie juz sprawa zalatwiona, ale jesli zegarek jest znacznej wartosci to nie lepiej pojechac i odebrac samemu? 

W Twoim interesie bedzie fakt, ze sprzedawca nie chce obnizyc wartosci zegrka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Pewnie juz sprawa zalatwiona, ale jesli zegarek jest znacznej wartosci to nie lepiej pojechac i odebrac samemu? 

W Twoim interesie bedzie fakt, ze sprzedawca nie chce obnizyc wartosci zegrka ;)

Nie miałem możliwości wyjazdu do UK, a co do procedur to importowane dzieła sztuki, czy antyki w wieku powyżej 100 lat są opodatkowane preferencyjnym VAT-em w wysokości 8%, ale trzeba w jakiś sposób udowodnić, że sprowadzany przedmiot jest tak stary. W moim przypadku wystarczył opis przedmiotu ze zdjęciami wykonany przez sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.