Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
smoke

Prośba o pomoc w identyfikacji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu niejako przypadkowo wszedłem w posiadanie zegarka z lat 50'. Miał mocno zużytą kopertę (został prawie sam mosiądz), ale miał "to coś", co sprawiło, że go kupiłem. Zleciłem inspekcję mechanizmu i jego czyszczenie, dzięki czemu zegarek chodzi w miarę punktualnie. Ostatnio zdecydowałem się na chromowanie koperty i zegarek obecnie prezentuje się całkiem ładnie (jak na stan, w którym się znajdował), tarcza i wskazówki pozostały oryginalne.

 

Gryzie nie jednak, że ani na tarczy ani na werku nie mogę się dopatrzeć oznaczenia producenta. Werk to AS 1203, koperta ma 34mm szerokości bez koronki. Na tarczy widnieje dumny napis SWISS MADE. Na dekielku znajduje się dedykacja dla pracownika fabryki NV VOLT datowana na kwiecień 1958 r. związana ze stażem pracy.

 

Niestety moje próby samodzielnego ustalenia producenta nie powiodły się, w związku z czym uprzejmie proszę o pomoc.

 

Poniżej załączam zdjęcia.

 

1620199305335.jpg

 

1620199305330.jpg

 

1620199305323.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dekielek zaginął?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale nie ma na nim żadnych użytecznych informacji - załączam zdjęcia.

1620208277351.jpg

1620208277360.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak na zegarek ok 70-letni mocno swego czasu używany, tarcza i pewnie wskazówki były poddane renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możliwe, że jest to Ebel. Taki niuans, że w Ebelach na werku wybijane było oznaczenie 120 (to faktycznie as 1203) i opisane koło naciągu. Ale może w którymś okresie produkcji tego nie było (Twój wygląda na wczesny model). Generalnie szukaj ebel 120

 

Tu masz:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&0&2usau&1125500457&  

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wskazówki, na tego Ebela trafiłem już wcześniej. Koperta jest bardzo podobna (jeśli nie identyczna), natomiast tarcza jest inna - u mnie część tarczy pod subsekundą posiada tłoczone okręgi. Pod kołem balansowym jest widoczny napis AS 1203 (przy czym litery AS w "chmurce" typowej dla oznaczeń A. Schild). Brak jakichkolwiek innych oznaczeń, a Ebel zawsze (z tego, co znalazłem) miał co najmniej jeden element sygnowany - czy to koła czy mostek.

 

Podejrzewam, że mogło się tak zdarzyć, że pracodawca zamówił u producenta (może nawet u producenta zegarków Ebel) pewien wolumen tych zegarków jako przyszłe prezenty rocznicowe dla pracowników, a producent dostarczył je w generycznych kopertach z werkiem "z półki".

 

Znalazłem też niemal identyczny zegarek Girard Perregaux, który - podobnie jak Ebel, miał sygnowany werk.

 

Edit: znalazłem jeszcze coś podobnego, ale także bez oznaczeń i bez podanego producenta:

spacer.png

 

spacer.png

 

Edytowane przez smoke
nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.