Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzymonW

Niezdecydowanie do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Chciałbym poradzić się tutaj Was w sprawie zakupu drugiego zegarka. Chciałbym przeznaczyć na ten zakup 5000 zł, wiadomo, budżet  ruchomy 10-15%. 
Podobają mi się całkiem Divery/Piloty. Nie szukam zegarka do garnituru. Na pewno jezeli będę kiedyś szukał minimalistyczny to będzie to JUNGHANS MAX BILL. 

Kilka wymagań:


Jeżeli macie jakiekolwiek inne ciekawe propozycje, piszcie śmiało! 
Co sądzicie o markach właśnie takich jak Tag Hauer? Wizualnie bardzo mi odpowiada, ale nie wiem czy w cenie zegarka nie jest sporo marketingu w siłę marki, niż faktyczna jakość. 
Wybaczcie, jeżeli palnąłem jakieś głupstwa, ale nie jestem expertem, przyszedłem się Was poradzić i zdobyć trochę doświadczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SzymonW napisał(-a):

Mam zagwozdkę co do mechanizmu. Na codzień sporo trenuję i noszę Garmina, więc chciałbym, aby nie trzeba było nosić zegarka po 8 godzin, aby działał

 

Czyli, rozumiem , że na czas treningu - nowy zegarek zdejmiesz z reki ?

Gdybyś jednak chciał go nosic w czasie treningu - to sprawy z mechanikiem sie nieco komplikują .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, SzymonW napisał(-a):

Przejrzałem świetny wątek o diverach, gdzie było z 150 modeli i znalazłem tam kilka ciekawych opcji

Dziękuje :)

 

Tag Heuer to świetna marka z długą historią i kultowymi modelami. Sam jestem fanem. Ale budżet trochę za mały. 5k za kwarca chyba bym nie dał. 

 

Większość zegarkow automatycznych w tym budżecie będzie pracować na sprawdzonych mechanizmach ETA / Sellita. 

Tak naprawdę skup się na aspektach wizualnych. Chyba że historia marki też jest istotna to wtedy masz więcej do analizowania. 

 

Doxa Sub 200 to fajny model, inspirowany przeszłością. Ale jak miałbym kupować Doxe, to pewnie 300.

 

Z tych zegarków co zaprezentowałeś wybrałbym chyba Orisa 65. Chyba że wygoda kwarca i bardziej sportowy charakter Ci bardziej leżą no to TH F1 (tylko mi akurat chronograf nie pasuje do tego modelu). 

 

Mogę nie być obiektywny, bo w kolekcji mam i Orisa i TH :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po propozycjach widać, że jesteś ogarnięty zegarkowo, więc nie bądź taki skromny."

@poiuyt teraz się zaczerwieniłem! 

 

"Czyli, rozumiem , że na czas treningu - nowy zegarek zdejmiesz z reki ?"
 

@basil, tak. Trenuję triathlon więc na pewno!

@evilym TH mi się podoba, + jest ten "brand vanity", że to znana marka, ahh to ego! Próbuję się tego wyzbyć! Jakiego TH byś polecił? A ten https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-129 ?

Panowie, a źródło https://www.zegarki.zgora.pl/ jest sprawdzone? Mają fajne ceny, duży dostęp. 
Dodatkowo chodzi mi ciągle ten Sinn i znalazłem tu: https://rarist.pl/nowe-zegarki/najnowsze-produkty/sinn.html?gclid=CjwKCAjwhMmEBhBwEiwAXwFoEQOl_ME1cU-hWk5M40fAUUltyxeknqAFAJ43IU1eka6vKIk0IL9yABoCR6cQAvD_BwE 

w jaki sposób zweryfikować takiego "oficjalnego dystrybutora marki" Sinn? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

www.zegarki.zgora.pl to sprawdzony sklep 👍

 

Ja ze swojej strony polecę najnowszego Christophera Warda C63:

 

https://www.christopherward.com/sport-new/c63-sealander-gmt/C63-39AGM3-S00K0-B0.html

 

Jest wersja na bransolecie oraz na paskach (różnych).

Świetna jakość, fajny design, niestety tylko online.

 

 

oraz Muhle Glashütte Panova:

 

https://www.brogle.de/muehle-glashuette/panova/

 

albo Oris Big Crown ProPilot:

 

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/oris/aviacion/oris-big-crown-propilot/oris-751-7697-4164-mb.html

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/oris/aviacion/oris-big-crown-propilot/oris-big-crown-propilot-big-date-01-751-7697-4063-07-8-20-19.html
 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

Większość zegarkow automatycznych w tym budżecie będzie pracować na sprawdzonych mechanizmach ETA / Sellita. 

Tak naprawdę skup się na aspektach wizualnych. Chyba że historia marki też jest istotna to wtedy masz więcej do analizowania. 

Duxa Sub 200 to fajny model, inspirowany przeszłością. Ale jak miałbym kupować Doxe, to pewnie 300.

Z tych zegarków co zaprezentowałeś wybrałbym chyba Orisa 65. Chyba że wygoda kwarca i bardziej sportowy charakter Ci bardziej leżą no to TH F1 (tylko mi akurat chronograf nie pasuje do tego modelu). 

I tej wersji nalażałoby się trzymać. Wymienione zegarki reprezentują podobny poziom i rolę gra tutaj kwestia gustu i osobistych preferencji.

W końcu to autor będzie nosił ten zegarek i codziennie na niego spoglądał :wub:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SzymonW napisał(-a):

 

@evilym TH mi się podoba, + jest ten "brand vanity", że to znana marka, ahh to ego! Próbuję się tego wyzbyć! Jakiego TH byś polecił? A ten https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-129 ?

Ten AR jest świetny! Jeżeli nie przeszkadza Ci że to kwarc, to bardzo dobry wybór. 

 

Ja miałem podobny dylemat rok Temu. Budżet ok 7k, sportowy zegarek. Myślałem o ML Pontos Diver w chrono albo... Właśnie o TH Formula. 

 

Skończyło się na zwiększeniu budżetu dwa razy i zakupie Carrery :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym no nie przeszkadza mi tylko powiedz mi, czy to jest tak, że jak już wydajesz 7000 zł, to kwarc to jest faux pas? Albo, że "noo jak już wydajesz 7000 zł na zegarek to kupując kwarc strzelasz sobie w stopę, bo mógłbyś mieć dużo bardziej szanowane mechanizmy? Tylko pytam :)

@basil Paaanie, śliczny! Serio, wow! Mój pierwszy zegarek ever to Certina DS Podium, więc może dlatego jednak czas na inną markę. Serio im dłużej myślę, tym ten Sinn 104 bardziej mi się podoba. Tylko, że to automat, czyli mam spodziewać się problemów nosząc go raczej kilka razy w tygodniu?

PS. Jesteście super pomocni, doceniam Panowie, albo Panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SzymonW napisał(-a):

Serio im dłużej myślę, tym ten Sinn 104

Zegarek Sinn - 104 St Sa I B - tarcza | 104.013

Jeżeli to ma być taki Sinn to wycofuje Cerine ze wstydem :)

A powaznie -  Certina ma 80 godzin rezerwy Sinn ok 38 to wystarczy co drugi trzeci dzień wrzucić go na rekę na pare godzin i po kłopocie.

Zawsze możesz dokręcić koronka sprężyne

 

19 minut temu, SzymonW napisał(-a):

strzelasz sobie w stopę, bo mógłbyś mieć dużo bardziej szanowane mechanizmy

 

Co kto lubi : kwarc albo mechanik - jest tylko jedno "ale" taka firma jak TAG nie zamieszcza na swojej stronie informacji - co to za model napedu , na jak długo styknie bateria,

a moze nie ma sie czym chwalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SzymonW napisał(-a):

@evilym no nie przeszkadza mi tylko powiedz mi, czy to jest tak, że jak już wydajesz 7000 zł, to kwarc to jest faux pas? Albo, że "noo jak już wydajesz 7000 zł na zegarek to kupując kwarc strzelasz sobie w stopę, bo mógłbyś mieć dużo bardziej szanowane mechanizmy? Tylko pytam :)

Można kupić zdecydowanie dużo droższe kwarce. 

Za 7k nie będziesz miał bardziej szanowanych mechanizmów. To będą po prostu zegarki mechaniczne, ale głównie podstawowe mechanizmy (szwajcarskie czy japońskie).

 

Taki sam mechanizm automatyczny spotkasz w zegarku za 2000 jak i za 12000 PLN.

 

W dobrach luksusowych, szukanie tylko najlepszego stosunku ceny do jakości jest chyba nietrafionym zadaniem. 

Kupujesz desing, kupujesz markę (jej historię i osiągnięcia), kupujesz znane i rozpoznawalne logo. 

 

Jeżeli Sinn bardziej Ci się podoba od Orisa 65 to bierz. Na pewno się nie zawiedziesz! 

 

PS patrzyłeś na ofertę Christophera Warda? Nowa marka, zakupu niestety tylko przez internet. Ale w czerwcu, lipcu będą wyprzedaże i niektóre modele będą dostępne nawet na -50% (i wtedy to będzie rewelacyjny stosunek ceny do jakości :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam typ mechanizmu nie musi oznaczac takiego samego mechanizmu, ETA czy Sellita wystepuja w 4 roznych klasach - im wyzsza tym mechanizm stabilniejszy w roznych pozycjach i dokladniejszy.

 

Ja bym uderzal w cos niemieckiego: Sinn ma mechanizmy w wersji Top (ETA) / Premium (Sellita, odpowiednik Top) a Muhle modyfikuje mechanizmy regulujac je po montazu w kopercie do -0 / +8s, ciezko bedzie dostac cos lepszego - u innych producentow bedziesz placic za marke.

 

PS. CW proponowany powyzej przez kolege @evilym to tez bardzo fajna opcja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że trochę jednak "ciążysz" w stronę kwarca. Dlatego, w kwocie ok. 5k, zaproponuję kwarca, którego sam posiadam. Jest absolutnie bezbłędny, IMO.  Ja mam akurat białego na bransolecie i pasuje niemal do wszystkiego, spełniając wszelkie "zadania" sportowego smart casual.  :)

 

https://www.vogue.pl/uploads/repository/longines_wrzesien_2018/4_artykul/l3.728.4.96.9-vhp-gmt-pr02-rvb.jpg

 

https://timeandtidewatches.com/wp-content/uploads/2019/01/Longines-VHP-GMT_13-845x564.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.