Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
selphy

Allegrolokalnie - próba wyłudzenia danych do konta bankowego

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jest sporo ogłoszeń na allegro lokalnie bez opcji kup teraz, tylko można napisać do sprzedającego.

Przedmioty są często w atrakcyjnych cenach, przykładowo, https://allegrolokalnie.pl/oferta/casio-gshock-gbx100

 

Po napisaniu, zostałem poproszony o numer telefonu, dostałem link (nr który podałem nie jest powiązany z kontem allegro, w innym wypadku istnieje szansa przejęcia konta allegro)

 

2.thumb.png.a8c51dc50ff57dde91db0d520a01741c.png

 

Niby strona wygląda jak typowa allegro lokalnie, jednak domena allegro-lokalnie.fun... już nie.

 

1.thumb.png.9749833850a4c1c446f735dcb8d4be4d.png

 

To już nie powinno budzić niczyich wątpliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam obejrzec, mechanizm scam'u krok po kroku

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle nie "Potwierdzać" ... Hmmm... no pięknie. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalni ludzie uczciwie pracują, żeby normalnie żyć. 

CI nienormalni oszukują i okradają tych pierwszych i pewnie jeszcze są dumni jacy to są wspaniali informatycy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyglądało tak:
 
[5.06, 13:53] +48 605 183 831: Witam. Czy ogłoszenie jest aktualne? Longines 12.68Z mechanizm z lat 50 tych na chodzie.
 
[5.06, 17:08] Mirek: Witam, tak.
 
[5.06, 17:11] +48 605 183 831: Cudowne:) powiedz mi stan jak na zdjęciu? Czy są jakieś ukryte wady? [5.06, 17:21]
 
Mirek: Nie jestem zegarmistrzem, nakręciłem go, chodzi kilkanaście godzin, nie ma wskazówek więc nie wiem jak z dokładnością. To tyle.
 
[5.06, 19:07] +48 605 183 831: Kupię twój produkt za pomocą płatności zdalnej na stronie internetowej i zorganizuję dostawę do mojego domu. Wysyłka będzie na mój koszt. Czy jutro będzie Ci wygodnie oddać przesyłkę kurierowi? przyjedzie do Twojego domu [5.06, 20:40]
 
Mirek: Podaję konto, ty płacisz. Jeśli kasa jest na koncie, ja wysyłam. Nie pasuje? Szukaj dalej.
 
[5.06, 20:42] +48 605 183 831: zgadzam się, ale zapłacę przez olx, sam wprowadzisz konto, aby otrzymać pieniądze. po dokonaniu płatności wyślę link do otrzymania pieniędzy za pośrednictwem bezpiecznej transakcji olx, tam podasz szczegóły, na które chcesz otrzymać pieniądze, pieniądze dotrą w ciągu 5 minut [5.06, 22:20]
 
Mirek: Chcesz teraz nr konta do wpłaty 510zł? Jeśli kasa będzie w poniedziałek na moim koncie, to wysyłam longinesa na podany przez ciebie adres. Nie trudź się z kurierem, sam pofatyguję się na pocztę.
 
[5.06, 22:24] +48 605 183 831: podasz konto, gdy otrzymasz pieniądze za pośrednictwem bezpiecznej transakcji
 
[5.06, 22:25] +48 605 183 831: jutro zapłacę, wyślę ci link, podasz tam swoje konto, otrzymasz pieniądze i w ciągu 3 dni wyślesz mi paczkę. adres zostanie podany tak samo na [5.06, 22:25]
 
Mirek: Skąd jesteś, możesz się przedstawić?
 
[5.06, 22:26] +48 605 183 831: Ogrodowa Łódź
 
[5.06, 22:26] +48 605 183 831: Łukasz Kowalski [5.06, 22:28]
 
Mirek: No dobra wyjaśnij mi po kolei jak to działa, bo ja ciemny jestem i nie robiłem dealu w ten sposób. Boisz się po mojemu?
 
[5.06, 22:29] +48 605 183 831: płacę za towar, wysyłam ci link, podajesz tam swoje konto, w ciągu 5 minut przychodzą na to pieniądze, a następnie w ciągu 3 dni musisz wysłać paczkę [5.06, 22:34]
 
Mirek: A czemu dyskutujemy o towarze przez whatsappa a nie przez OLX??? Dawaj, napisz do mnie wiadomość na OLX i tam pogadamy. Mam jednak takie przeczucie że na tym się skończy nasza dyskusja. 😄😄😄
 
 
[5.06, 22:35] +48 605 183 831: nie jestem teraz w domu i nie mogę wejść na olx, ale zapłacę za Twój towar tylko przez olx, nie martw się. nie wyślesz towaru, zanim pieniądze znajdą się na twoim koncie 🙂 [6.06, 00:03]
 
Mirek: Możesz rozmawiać prze whatsapp a nie możesz wejść na swojego OLX? To ciekawe bardzo. To z jakiej sieci korzystasz, z chińskiej 😏? W takim razie jak będziesz w domu, to zagadaj do mnie na OLX że swojego konta i tam załatwimy sprawę.
 
 
 
I na tym dyskusja się urwała.
 
 
 
 
 
 
Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś już pisał, nie warto podawać nr telefonu. Ewentualnie później, jak już transakcja dojrzewa .


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tak jak ktoś już pisał, nie warto podawać nr telefonu. Ewentualnie później, jak już transakcja dojrzewa .

Zgadzam się z kolegami, tylko kontakt za pośrednictwem wiadomości olx i przed aż z ich wysyłką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.