Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Moje zegarki z tej samej marki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wybaczcie za jakość zdjęć, niestety brak dobrego aparatu robi swoje. 
Moja kolekcja casio. 

forum.jpg

forum2.jpg

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, który wywołał u mnie pewne przemyślenia. Przede wszystkim, zaczynając swoją przygodę zegarkową, nie planowałem kupowania wielu egzemplarzy tej samej firmy. Fascynowała mnie różnorodność. Później okazało się, że z różnych powodów zdarzały mi się zakupy zegarków marek, które już posiadałem. Większość z nich do mikrokolekcje 2 zegarkowe. Z większych (minimum 3 zegarkowych) znalazłem tylko 3 marki: Orienta, Roamera i Poljota. W wolnej chwili spróbuję zebrać je i zrobić zdjęcia. Pozdrawiam R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa z "gatunku" uzasadniają demonstrację? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie króluje Seiko. Stan na dziś :)

 

1610628061567.jpg

1615458652378.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Czy dwa z "gatunku" uzasadniają demonstrację? 

 

Jakby to..? "Co najmniej trzy" to nie dwa.  :D Ale wkleić możesz co chcesz - również i fotę Davida Hasselhoffa.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Jakby to..? "Co najmniej trzy" to nie dwa.  :D Ale wkleić możesz co chcesz - również i fotę Davida Hasselhoffa.  ;)

Muszę zrobić mały remanent i może jakąś trójkę znajdę, żeby zasad nie łamać ;) . 

Wyszło mi na to, że mam tylko trójkę z jednej poważnej, japońskiej firmy. Pozostałe trzy trójki to chińczyki..., czy są tu tolerowane? Z tym, ze jeden szanowany Sea-gull. ;) 

55 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Nie wiem czy te się kwalifikują? Jeśli tak to kilka Atlantic-ow.

20210511_200542.jpg

 

Toż to Ocean Atlantycki!! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Wyszło mi na to, że mam tylko trójkę z jednej poważnej, japońskiej firmy. Pozostałe trzy trójki to chińczyki..., czy są tu tolerowane? Z tym, ze jeden szanowany Sea-gull. ;)

 

Pewnie, Dawaj Chińczyki.  ;)

 

39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Moja trójka Citizena. Na razie same eco...

 

 

No i pacz. Dałeś radę.  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Pewnie, Dawaj Chińczyki.  ;)

 

 

 

No i pacz. Dałeś radę.  :D

Nie mam ich zbyt dużo, to będę rozsądnie dawkował. Powiem tylko, że oprócz wspomnianego Seagulla, mam Reef Tigera i Pagani Design (tego mam nawet 4). Kilka dwójek czeka na trzeciego towarzysza. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz "trójka Stevena" ;) .

IMG_20210512_094435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jakie klasyczne trio! emoji2960.png
Garniturowiec, field/EDC i nuras emoji106.png

Lubię rozmaitość. Tak buduję swoją kolekcję, by kolejne zegarki wnosiły coś czego nie miałem wcześniej (w różnych aspektach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawa, to i ja dołożę od siebie takie trzy kwarcowe Casio. Co je łączy, to wiek. Wszystkie są z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. I wszystkie są nadal na chodzie.
Z innych marek nie udało mi się zmontować trójeczki. Tylko Poljoty znalazłem dwa, a tak to pojedyncze sztuki z różnych marek.

ff7d3e777371119154f5849e8ac80847.jpg&key=3fb66f77da0299dc20f9a54f39540b2e6b585994ed6133c5427667b879c3cde9

I tutaj też „elegant”, EDC i powiedzmy że nurek, bo WR200 jednak jest. A przynajmniej zegarek do zadań specjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Fajna zabawa, to i ja dołożę od siebie takie trzy kwarcowe Casio. Co je łączy, to wiek. Wszystkie są z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. I wszystkie są nadal na chodzie.
Z innych marek nie udało mi się zmontować trójeczki. Tylko Poljoty znalazłem dwa, a tak to pojedyncze sztuki z różnych marek.

ff7d3e777371119154f5849e8ac80847.jpg&key=3fb66f77da0299dc20f9a54f39540b2e6b585994ed6133c5427667b879c3cde9

I tutaj też „elegant”, EDC i powiedzmy że nurek, bo WR200 jednak jest. A przynajmniej zegarek do zadań specjalnych. emoji6.png

 

Może poszperaj u żony? Ja poszukałem i dwie jeszcze mi trójki doszły. :) Wkrótce zaprezentuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Po skoku na szkatułkę żony, emoji848.pngto jeszcze 3 Citizeny by się znalazły. emoji3.png

 

A widzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy ;), wśród moich zbiorów "powyżej trzy" są również BOLDR i MV. Jest pewien problem z wyborem tych do prywatnej kolekcji - m.in. ze względu na "dużą pokusę" i sporą dość rotację. Ale jakoś trza żyć! :D Z BOLDR więc, na początek, wybrałem (wg aktualnego stanu) te tutaj:  :)

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 18:53, Chorwat napisał(-a):

U mnie zdecydowanie króluje Seiko. Stan na dziś :)

 

Właściwie to teraz jest stan aktualny :) Pewnie jeszcze coś wpadnie prędzej czy później ;)

 

1620910455774.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza trójka mieszana. 

IMG_20210513_184234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.