Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Moje zegarki z tej samej marki

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ja natomiast OD POCZĄTKU pisałem, że podoba mi się MC20. Ale skoro tak stawiasz sprawę, to ok - żaden "koreańczyk", nawet z wbudowanym automatem do japche, nie ma nawet cienia startu do ŻADNEGO Maserati. Awarie mogą się natomiast zdarzyć i w Bugatti. Reszta to, rzeczywiście, wyłącznie Twoje wrażenia.  ;)

Oj ktoś tu zaczyna wkładać nie moje teksty w moje usta. To żeby było jasne, samochód jest do jeżdżenia a nie oglądania. Pisałem o konkretnym egzemplarzu stojącym od roku a nie o marce. MC20 jest pięknym i nieskromnym cackiem, trudno byłoby nie mieć na niego ochoty, ale cena 10 razy większa od mojego wybrańca, więc nawet gdybym mógł kupić, to samo ubezpieczenie by mnie zabiło. Muszę Cię zmartwić, ale kupując samochód też kierowałem się kalkulacją co dostaję za cenę na jaką mogę sobie pozwolić. Jak to u mnie prestiż był w dalekim planie. Co do uwagi, że każdy może się popsuć, to akurat ma znaczenie i dlatego też nie kupiłem 5 letniego Maserati, mimo że mógłbym. Ceny części i napraw zdecydowanie dla bogatszych albo przynajmniej optymistów, którzy koniecznie chcą się pokazać. ;) 

Ach na koniec jeszcze jedno, nie pogardzaj tak mocno koreańczykami, bo Genesis to marka robiąca wiele za znacznie mniej, niż ich niemieccy, czy włoscy konkurenci. Polecam zapoznać się z tematem (bez cienia złośliwości), naprawdę piękne samochody, szczególnie ich sedany. Najtańszy model na poziomie już ok. 180k zł. (G70). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Oj ktoś tu zaczyna wkładać nie moje teksty w moje usta. To żeby było jasne, samochód jest do jeżdżenia a nie oglądania. Pisałem o konkretnym egzemplarzu stojącym od roku a nie o marce. MC20 jest pięknym i nieskromnym cackiem, trudno byłoby nie mieć na niego ochoty, ale cena 10 razy większa od mojego wybrańca, więc nawet gdybym mógł kupić, to samo ubezpieczenie by mnie zabiło. Muszę Cię zmartwić, ale kupując samochód też kierowałem się kalkulacją co dostaję za cenę na jaką mogę sobie pozwolić. Jak to u mn

ie prestiż był w dalekim planie. Co do uwagi, że każdy może się popsuć, to akurat ma znaczenie i dlatego też nie kupiłem 5 letniego Maserati, mimo że mógłbym. Ceny części i napraw zdecydowanie dla bogatszych albo przynajmniej optymistów, którzy koniecznie chcą się pokazać. ;) 

Ach na koniec jeszcze jedno, nie pogardzaj tak mocno koreańczykami, bo Genesis to marka robiąca wiele za znacznie mniej, niż ich niemieccy, czy włoscy konkurenci. Polecam zapoznać się z tematem (bez cienia złośliwości), naprawdę piękne samochody, szczególnie ich sedany. Najtańszy model na poziomie już ok. 180k zł. (G70). 

 

Niczym nie pogardzam. Ale pisanie o Kii, czy jakimkolwiek innym koreańskim aucie w kontekście przykładu z MC20,  o którym wspomniałem, czy też jakimkolwiek innym Maserati, to po prostu absurd. Chyba nie będziesz twierdzić, że Maserati, Ferrari, czy Lamborghini to "wysoko-awaryjny złom"...? :D A, z drugiej strony, koreańskie samochody się nie psują?

 

Mnie TWOJE wybory i motywacje ani nie martwią, ani nie cieszą. Nie dotyczą przecież mnie, tylko Ciebie - a ja nawet Cię nie znam. Ty też mnie nie znasz. ;)

 

Ja się przykładem Maserati posłużyłem WYŁĄCZNIE po to, żeby Ci na Twój poprzedni post odpowiedzieć, że - moim zdaniem - WŁAŚNIE NIE TRZEBA KONIECZNIE, ZA WSZELKĄ CENĘ mieć wszystkiego, co nas kusi. Twoja natomiast motywacja jest... Twoją motywacją. Ja pisałem o sobie, że nie kupiłbym podróby Maserati za 20 razy mniej kasy niż trzeba na oryginał, bo to dla mnie bez cienia sensu. Nie kupiłbym również reprodukcji "Słoneczników" Van Gogha - dla mnie to bez sensu. Wolałbym inny, oryginalny obraz, który także mi się podoba. Niechcący chyba jednak się ze mną zgodziłeś, bo w tym kontekście akurat, samochody koreańskie to na pewno lepsza opcja niż np. chińskie "mercedesy", czy "bmw". To takie samochodowe Seiko/Orienty - w "opozycji" do Parnisa, Pagani, czy San Martina, które, z kolei, są zegarkowymi odpowiednikami w motoryzacji czegoś w stylu tego tutaj zestawu: https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/dead-ringers-history-chinese-copycat-car

 

Nie pogardzam koreańskimi samochodami. Genesis znam. Dlaczego zakładasz, że "nikt nic nie wie"...? Wszyscy mamy tutaj choćby i ten...no... Internet.  ;) Znając jednak koreańskie auta (nawet kiedyś jedno prawie kupiłem) i uważając niektóre za całkiem przyzwoite w swojej cenie, wybierałem dla siebie dotychczas inne. Z różnych - MOICH - powodów. No i historia motoryzacji, w tym również innowacji technologicznych, zdaje się jednak - póki co - pokazywać, że to raczej Koreańczycy inspirowali się niemieckimi (i innymi) osiągnięciami i wynalazkami niż odwrotnie. :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Niczym nie pogardzam. Ale pisanie o Kii, czy jakimkolwiek innym koreańskim aucie w kontekście przykładu z MC20,  o którym wspomniałem, czy też jakimkolwiek innym Maserati, to po prostu absurd. Chyba nie będziesz twierdzić, że Maserati, Ferrari, czy Lamborghini to "wysoko-awaryjny złom"...? :D A, z drugiej strony, koreańskie samochody się nie psują?

 

Mnie TWOJE wybory i motywacje ani nie martwią, ani nie cieszą. Nie dotyczą przecież mnie, tylko Ciebie - a ja nawet Cię nie znam. Ty też mnie nie znasz. ;)

 

Ja się przykładem Maserati posłużyłem WYŁĄCZNIE po to, żeby Ci na Twój poprzedni post odpowiedzieć, że - moim zdaniem - WŁAŚNIE NIE TRZEBA KONIECZNIE, ZA WSZELKĄ CENĘ mieć wszystkiego, co nas kusi. Twoja natomiast motywacja jest... Twoją motywacją. Ja pisałem o sobie, że nie kupiłbym podróby Maserati za 20 razy mniej kasy niż trzeba na oryginał, bo to dla mnie bez cienia sensu. Nie kupiłbym również reprodukcji "Słoneczników" Van Gogha - dla mnie to bez sensu. Wolałbym inny, oryginalny obraz, który także mi się podoba. Niechcący chyba jednak się ze mną zgodziłeś, bo w tym kontekście akurat, samochody koreańskie to na pewno lepsza opcja niż np. chińskie "mercedesy", czy "bmw". To takie samochodowe Seiko/Orienty - w "opozycji" do Parnisa, Pagani, czy San Martina, które, z kolei, są zegarkowymi odpowiednikami w motoryzacji czegoś w stylu tego tutaj zestawu: https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/dead-ringers-history-chinese-copycat-car

 

Nie pogardzam koreańskimi samochodami. Genesis znam. Dlaczego zakładasz, że "nikt nic nie wie"...? Wszyscy mamy tutaj choćby i ten...no... Internet.  ;) Znając jednak koreańskie auta (nawet kiedyś jedno prawie kupiłem) i uważając niektóre za całkiem przyzwoite w swojej cenie, wybierałem dla siebie dotychczas inne. Z różnych - MOICH - powodów. No i historia motoryzacji, w tym również innowacji technologicznych, zdaje się jednak - póki co - pokazywać, że to raczej Koreańczycy inspirowali się niemieckimi (i innymi) osiągnięciami i wynalazkami niż odwrotnie. :)

Problem w tym, że w zasadzie się zgadzamy, ale jedną rzecz chyba muszę podkreślić, byś nie zrozumiał tego inaczej, niż chcę przekazać. Porównanie dotyczy tylko DWÓCH EGZEMPLARZY AUT, nie marek. Wspominane przeze mnie Maserati stoi i rdzewieje, bo kogoś nie stać na naprawę, nie dziw się że zdecydowanie wolę swoją "kijankę" (nie Piccanto ;) ). 

Gdybym był bogaczem, jak śpiewał Tewje Mleczarz, jabadaba(....) kupiłbym Maserati  albo jak szaleć to szaleć - Bugatti Veyron :) . 

Tu mała ciekawostka o samochodach "nie-chińskich": 

 

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-pol-swiata-juz-produkuje-w-chinach,nId,2454084

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No i bardzo przyjemne trio.  :)

A dziękuję bardzo :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Zaktualizuję swoje zdjęcia z wcześniejszych postów ;) Doszły dwa nowe zegarki.

 

 

komplet.JPG

nowość.JPG

Ilościowo za-casio-wałeś wszystkich. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ilościowo za-casio-wałeś wszystkich. ;) 

A to nie wszystkie, jakie bym chciał mieć. Jest na allegro jedna sztuka która mi się podoba i nie wiem jak długo wytrzymam żeby nie kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Emil/efa116 napisał(-a):

A to nie wszystkie, jakie bym chciał mieć. Jest na allegro jedna sztuka która mi się podoba i nie wiem jak długo wytrzymam żeby nie kupić ;)

Nie trzymam kciuków za siłę woli - kupuj! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Widzę, że dwa Casio-klasyki doszły. Ten Bin Laden (F-91W) to z okazji wkroczenia talibów do Kabulu? emoji6.png

Z okazji pszepszedaży na ceneo ;) za 33 zł żal było nie brać ;) wziąłem dwa, jeden chyba nawet jeszcze taniej, i bratanek jeden dostał na dzień dziecka ;)

Ogólnie Casio ma sporo klasyków to jedno, a drugie to cena. No taka że niektórych zegarków żal nie mieć w takich pieniądzach :) 

2 godziny temu, Emil/efa116 napisał(-a):

A to nie wszystkie, jakie bym chciał mieć. Jest na allegro jedna sztuka która mi się podoba i nie wiem jak długo wytrzymam żeby nie kupić ;)

Dziękuję za wsparcie. W tym tygodniu się jeszcze wstrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nie dość, że z tej samej marki, to jeszcze z tej samej kolekcji/serii.  ;)

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

po ustawieniu wskazówek w każdym zegarku, zgaduję że dużo podróżujesz i jak niektórzy zmieniają godzinę w zegarku, tak Ty zmieniasz po prostu zegarek? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z jednej strony, mam dosyć sporo zegarków i niekiedy zmieniam kilkakrotnie w ciągu dnia. Czasami potrafię się posunąć do czegoś ekstrawaganckiego - np. nie ustawiam prawidłowej daty w zegarku lub wręcz... w ogóle nie sprawdzam tejże przed założeniem zegarka!  :D

 

Z drugiej strony, opanowałem umiejętność przestawiania wskazówek w niemal dowolny sposób, niekoniecznie zgodny z rzeczywistą godziną. To samo dotyczy daty - potrafię ją ustawić tak, żeby np. w dniu 17-go wskazywała... 20-go!  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2021 o 11:37, Paulus57 napisał(-a):

Moja pełna, bez wspomagania zegarkami żony, trójka Seiko. Od lewej na prawo w kolejności chronologicznej. 

 

 

oie_oZEbhmxdau7P.jpg

Środkowy najlepszy.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Środkowy najlepszy.  

Ja tam wszystkie lubię. :) Recraft marnie wyszedł na focie. Tu lepsze ujęcie: 

 

 

IMG_20210821_101343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zielonych zegarków każdej marki. Włącznie z Seiko. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie lubię zielonych zegarków każdej marki. Włącznie z Seiko. 

No i oby ta różnorodność gustów nie zaginęła. Nie chciałbym krakać, ale nie wydaje się to takie pewne.., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będzie wybór dopóty będziemy wybierać.  :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, są trzy sztuki, dwie piękne i brzydal. :)

24035dc6c3cf8df521180b9bdfe8cc22.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.