Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kamil1986

Zegarek 2500-3000 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu zegarka i chciałbym się poradzić  szanownych forumowiczów. Nie jestem kolekcjonerem, będzie to mój jedyny i codzienny czasomierz, na który odkładałem ciężko zarobione pieniądze, więc chcę, by to był przemyślany zakup. Oczekiwania, którymi się kierowałem przy jego wyborze to: stan nowy, mechanizm automatyczny, stalowa bransoleta, szafirowe szkło, cena do 3000 PLN. Zamierzam dokupić skórzany pasek (nie dotyczy Alpiny) i traktować ten czasomierz również jako garniturowca. Poniżej modele, które biorę pod uwagę:

Raymond Weil Freelancer 2710-ST5-65021
Eterna Eternity Gent 2700.41.50.1736
Maurice Lacroix Less Classique Automatic LC6027-SS002-120
Ball Trainmaster Legend NM2030D-SJ-SL
Longines Conquest L3.728.4.66.6
Hamilton Jazzmaster Gmt
Doxa Vintage Fusion Gent 6241.0022R10
Hamilton Khaki Field H70595163
Alpina Avalanche Regulator AL650X4A6

Epos 3401

 

Wygląd każdego z nich przypadł mi do gustu.

 

A może jakieś inne modele, które wpisują się w powyższe oczekiwania? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem da się kupić poniżej 3k Doxę Noble. Świetnie wykonany zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball fireman enterprise - świetny, ale nowego nie kupisz do 3k. A jak znajdziesz w tym budżecie, to bierz w ciemno. 40mm, 100wr, tryt i dobrze wyregulowany werk. Od 16,5cm w nadgarstku IMO ciężko to przebić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna lub Hami, ale ja bym dołożył do Balla. Kup używkę za ok 3k. Model z lupką jest świetny - to najtańszy z moich zegarków, a często go noszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze : jaki masz obwód nadgarstka ? - szczupły nadgarstek mocno ogranicza wybór koperta powyżej 42 może byc za duża i niewygodna

Pyt nr 2 : czy bedziesz nosił zegarek w sobote i niedziele ? - wyjasnienie - wiekszośc automatów na rezerwe chodu ok 40 godzin

zegarek zdjęty w piatek w poniedziałek juz nie chodzi i trzeba go ustawiać i dokręcać koronką. 

Remedium - mechanizm powermatic 80 np.  w Certinie lub Tissocie .

Pyt nr 3. Czy jestes fanem precyzyjnych wskazań zegarka ? jezeli tak to musisz wiedziec ze dokładnośc chodu automatu w tym budżecie to ok +/- 10 sek na dobe

po tygodniu juz bedziesz zestresowany niedokładnościami wskazań zegarka. - co zrobic ? - kwarc sterowany radiowo Citizena . albo kwarce z serii  super dokładnych od Ceriny lub Longinesa albo Bulowy.

Pyt 4 - bedziesz sie kąpał z zegarkiem ? - WR minimum  10 atm

Pyt 5 czytałes ten wątek ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w granicach 3000 nie ma obecnie żadnego Balla na portalach aukcyjnych:-\

11 minut temu, basil napisał(-a):

Pytanie pierwsze : jaki masz obwód nadgarstka ? - szczupły nadgarstek mocno ogranicza wybór koperta powyżej 42 może byc za duża i niewygodna

Pyt nr 2 : czy bedziesz nosił zegarek w sobote i niedziele ? - wyjasnienie - wiekszośc automatów na rezerwe chodu ok 40 godzin

zegarek zdjęty w piatek w poniedziałek juz nie chodzi i trzeba go ustawiać i dokręcać koronką. 

Remedium - mechanizm powermatic 80 np.  w Certinie lub Tissocie .

Pyt nr 3. Czy jestes fanem precyzyjnych wskazań zegarka ? jezeli tak to musisz wiedziec ze dokładnośc chodu automatu w tym budżecie to ok +/- 10 sek na dobe

po tygodniu juz bedziesz zestresowany niedokładnościami wskazań zegarka. - co zrobic ? - kwarc sterowany radiowo Citizena . albo kwarce z serii  super dokładnych od Ceriny lub Longinesa albo Bulowy.

Pyt 4 - bedziesz sie kąpał z zegarkiem ? - WR minimum  10 atm

Pyt 5 czytałes ten wątek ?

 

1. Zarówno 40 mm (Worldmaster) jak i 43 mm Epos 3401) są dla mnie ok. Oba miałem. Rozmiar jest poza moimi oczekiwaniami.

2. Tak jak zaznaczyłem w poście - zegarek będzie zakładany codziennie.

3. Wymienione przeze mnie zegarki są na Eta lub Sellita, więc niedokładności nie będą mi przeszkadzać. Kwarc, tak jak zaznaczyłem w poście, poza zainteresowaniami.

4. Wodoszczelność nie wchodzi w ramy moich oczekiwań, zakładam że wymienione przeze mnie zegarki nie przestaną chodzić, gdy nadgarstek zmoknie w deszczu, tylko w takich sytuacjach będzie miał kontakt z wodą.

5. Tak, pytanie moje dotyczy już wybranych, po przemyśleniach, przeze mnie zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kamil1986 napisał(-a):

Oczekiwania, którymi się kierowałem przy jego wyborze to: stan nowy, mechanizm automatyczny, stalowa bransoleta, szafirowe szkło, cena do 3000 PLN.

 

5 godzin temu, Kamil1986 napisał(-a):

Longines Conquest L3.728.4.66.6

 

Bardzo fajny Longines, ale w środku pracuje kwarc nie automat. Bardzo dobry, ale jednak kwarc. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

 

Bardzo fajny Longines, ale w środku pracuje kwarc nie automat. Bardzo dobry, ale jednak kwarc. 😉

Rzeczywiście! Dziękuję, moje gapiostwo😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3401? Ja np. wolę większe, już nie ten wzrok 😉 A skoro jeden "na zawsze"(?), to może wziąć to pod uwagę...

 

20210126_150006.jpg

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Passionat napisał(-a):

3401? Ja np. wolę większe, już nie ten wzrok 😉 A skoro jeden "na zawsze"(?), to może wziąć to pod uwagę...

 

20210126_150006.jpg

To "na zawsze" raczej w znaczeniu noszenia jak najdłużej, nie oczekuję, że czasomierz wytrzyma kilkadziesiąt lat🙂 Chociaż kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zegarek, który wprawdzie jest diverem, ale może również spełniać daleko bardziej uniwersalną funkcję - czyli właśnie EDC. Mikroregulacja bransolety, funkcja szybkiej zmiany bransolety (quick release spring bar), 300m wodoszczelności, ceramiczna wkładka bezela z matowaniem, szafir (rzecz jasna), grawerowany dekiel, świetny, sprawdzony mechanizm Miyota 9015. Chodzą słuchy, że forumowicze mogą go dostać w naprawdę atrakcyjnej cenie - tak ok. 5 stów poniżej Twojego budżetu. No i jest kilka opcji kolorystycznych. Dodatkowo - jest i wersja z tarczą wykonaną z fragmentów meteorytu Muonionalusta - również w Twoim budżecie.  :)

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0855/7318/products/DSC06588_5e655903-ee1b-4ab1-895d-1703c1073178_1600x1067.jpg?v=1613924082


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.