Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Osy123

Pierwszy PAM - prosba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi


Witam wszystkich. Od jakiegos czasu już chodzi za mna pierwszy PAM, ale przy niewielkim obwodzie nagdarstka (17.4 cm) musze sie dosc mocno ograniczyc z wyborami. W swoich rozwazaniach bralem pod uwage 42mm i ewentualnie 44mm. Jakos druciane ucha w Radiomirze mnie denerwuja i odrzucam z automatu (choc dzieki nim lepiej lezy na malych nadgarstkach pomimo rozmiaru, ale jak dla mnie odpada). Po przemysleniu sprawy usystematyzowalem swoje oczekiwania i chcialem zapytac co sadzicie (chociaz zakup raczej z kategorii odleglych, ale dobrze miec jakis plan ). Stwierdzilem ze najbardziej podobaja mi sie tarcze symetryczne (najlepiej najprostsze) bez daty, i zrobione w formie klasycznej "kanapki" a nie malowane (choc i tu jest jeden wyjatek, ale o tym z chwile). W zestawieniu stana wiec PAMy ktore do mnie "gadaja" i chcialbym prosic o Wasze opinie.
Jako pierwszy mocny kandydat: PAM 620 - Radiomir 42mm z normalnymi uchami, klasyczna tarcza, mechanizm z mikrorotorem i 100m WR (gdyby byl taki Luminor z ochrona koronki to by bylo po zawodach )
https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/radiomir/pam00620-radiomir---42mm.html
 
Drugi, ktorego bym bral pod uwage to PAM 722 (tu data i mala sekunda, ale symetrycznie po obu stronach, tez automat+przezroczysty dekiel)
https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/pam00722-luminor-marina---42mm.html
 
Myslalem jeszcze nad 560, ale podobno go juz nie produkuja, wiec sprawa sie rozwiazala.
 
Kolejny, ktory mnie kusi klasyczna stylistyka to PAM 914 (8 dniowy manual, tylko brakuje przezroczystego dekla)
https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/pam00914-luminor-base---44mm.html
i niespodzianka na koniec PAM 779 (california dial - jedyna "nie kanapka" ktora akceptuje , 8 days, 44mm, normalne ucha, niebieskie wskazowki, tylko znowu brakuje przezroczystego dekla).
https://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/pam00779-luminor-california-8-days-dlc---44mm.html
Podobaja mi sie jeszcze tarcze ze szlifem slonecznym jak w duo, ale w ogole nie biore tego pod uwage (jak Szuwi napisal w wątku o PAMach - duo to zlo () i ten smieszny WR jest nie do zaakceptowania.
 
Co byscie wybrali na moim miejscu i dlaczego?
 
P.s. uzywki tez dopuszczam jak cos, wiec gdyby rzucil Wam sie w oczy model juz nieprodukowany a wpisujacy sie w kryteria to prosze wrzucac pomysly.
 
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrorotor jest ale jakoś gryzie mi się z Pamem. 

 

Ja celowałbym w WR300 bo tak mi się kojarzy Pam. 

Reszta wg. własnych preferencji. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikrorotor jest ale jakoś gryzie mi się z Pamem. 
 
Ja celowałbym w WR300 bo tak mi się kojarzy Pam. 
Reszta wg. własnych preferencji. 
Historycznie pelna zgoda. Teraz sie troche zmienilo. Mi najbardziej podoba sie kilka modeli, ktore z zalozenia musze odrzucic ze wzgledu na za maly nadgarstek...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy z podobne nadgarski. Na moim mieszczą się luminory 44mm bez problemu.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na szybko mierzylem 233 i bylo ok, dlatego rozwazam 44. W sumie PAM z zalozenia ma byc duzy 6a322b4d941c45dacd1c3a93dd39653e.jpg808ce5a526ea82027256e1c12b596d0a.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach rozmiar jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Byle uszy nie wisiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4, na które patrzysz - Luminor 44 8 dni. Manualny werk i 300m WR to dla mnie esencja OP. Nosisz 42 Nomosa Club Sporta z długaśnymi uszami, udźwigniesz i to :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na czym stanęło?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.