Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LAIK1972

JLC Memovox

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

JLC Memovox

 

Dla fanów m-ki Jaeger LeCoultre – mistrzów precyzyjnych werków i nowatorskich rozwiązań.

Master Memovox 956 – mnie ten model ujął dodatkowo ….. budzikiem.

Numer referencyjny JLQ1418430

To król mojej kolekcji nabyty (nowy) 10 lat temu na moją 40-tkę. Ponieważ numer PESEL zbliża się do 50-tki, to czas na zmianę. Ale wyboru nowego chcę dokonać sam i dlatego żadna zamiana nie wchodzi w grę, tylko sprzedaż.

Jak na króla kolekcji przystało stan 9/10 (jak dla mnie 10/10).

Pudło, papiery wszystko udokumentowane.

Zdjęcia zegarka po zakupie zamieściłem, więc ma także swoją forumową historię 😉

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/56808-memovox-jlc/?tab=comments#comment-621618

Chciałbym, by pozostał u forumowicza i dlatego cena na forum to 32.500 zł 31.500 zł. . Jak nie będzie chętnych, to wystawię go na ogólnym portalu za 34.500 zł. Wg Czasu Zegarków wartość rynkowa to 44.110 zł.

Zegarek dostarczę do Warszawy osobiście (może być także Poznań lub Gdańsk).

Kontakt - PM

Dodatkowy opis:

Stainless steel case with a black leather strap. Fixed stainless steel bezel. Silver dial with silver-tone hands and stick hour markers. Arabic numerals mark the 6, 9 and 12 o'clock positions. minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Date display appears at the 3 o'clock position. Automatic movement. Jlc caliber 956 engine. Scratch resistant sapphire crystal. Pull / push crown. Solid case back. Case diameter: 40 mm. Case thickness: 14 mm. Round case shape. Band width: 22 mm. Deployment clasp. Water resistant at 50 meters / 165 feet. Functions: date, hour, minute, second, alarm.

 

 

memov1.jpg

memov2.jpg

memo95a.jpg

20210509_133348.jpg

memo95c.jpg

Edytowane przez LAIK1972
zmiana ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeżerki rzadko bywają na bazarku, więc warto podbić ofertę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka z niebieską/granatową tarczą jako uzupełnienie do aktualnie posiadanych. Przeznaczenie casual, niebieska/granatowa tarcza, rozmiar koperty najlepiej około 42 mm, minimum 40 mm, w uszach najlepiej 22mm bo mógłbym korzystać z pasków które posiadam ale nie koniecznie, kwota maksymalna na poziomie ceny zegarków ujętych w ankiecie.
       
      Przeglądając internet rozważam wybór pomiędzy:
      Jaeger Lecoultre Polaris

      Tag Heuer Monaco

      Wybrany zegarek miałby być uzupełnieniem do podanych poniżej:
      Omega De Ville
      Eterna KonTiki
      Oris Artelier Calibre 111
      Omega Aqua Terra
      Oris Big Crown Pointer Date
      Xicorr F125p Akropolis
       
      Którą opcję wybrać, 1 z Jaeger Lecoultre Polaris czy drugą z Tag Heuer Monaco? A może jeszcze jakiś inny?
       

       
      Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania postów ze swoimi spostrzeżeniami i uzasadnieniami wyboru, a także propozycjami innych zegarków, które byłyby alternatywą dla zamieszczonych w ankiecie i spełniały wymagania opisane na początku.
    • Przez Michalno321
      Dzień dobry,
       
      Znalazłem na targu staroci taki zegarek, nie za dużo wiem na jego temat.
      Pomożecie mi Panowie określić czy jest oryginalny?
      Jakie to mogą btć lata produkcji, jaki to model, czy ma znaczenie, że werk nie jest sygnowany?
       
      Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
      Michał



    • Przez BlasiusG
      Swego czasu kilku producentów wypuszczało na rynek zegarki mechaniczne z komplikacją alarmu. Wszystkue je poza komplikacją łączyły dodatkowo trzy inne cechy: dysk wewnątrz okręgu tarczy do wskazywania godziny dzwonienia, dwie koronki na prawym boku i „memo” w nazwie. Ja znam Omega Memomatic, Jaeger Lecoulture Memovox oraz Enicar Memostar. Być może były i inne. Mam w związku z tym pytanie. Czy te zegarki miały identyczny mechanizm i czy były produkowane według identycznej dokumentacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.