Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukiboss

MTG-S1000D VS GPW-1000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie mam ciężki dylemat, podobają mi się oba zegarki z tytułu tematu. GPW mam w chwili obecnej na ręce, a MTG na żywo nigdy nie widziałem. Zastanawia mnie wielkość, czy MTG jest mniejszy od GPW? Dla mnie g-shock musi być duży (im większy tym lepszy) :) Jeśli MTG ustępuje rozmiarowo GPW to w sumie problem rozwiązany, ale chciałbym to od kogoś usłyszeć. Na papierze wiem, że MTG jest mniejszy, ale może ktoś miał w łapach oba te zegarki i wie czy ta różnica jest widoczna.

Druga sprawa co wy byście wybrali i dlaczego?

Edytowane przez lukiboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wersji MTG, od najmniejszej do największej: MTG-B1000 --> MTG-S1000 --> MTG-G1000.

Wersja B jest na pewno mniejsza od GPW, natomiast S i G porównywalne z GPW. GPW-1000 dodatkowo swoim bezelem sprawia wrażenie olbrzymiego. No chyba, że masz wersję 2000, to ta już jest ciut mniejsza.

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Miałem kilka GPW i kilka MTG, to zupełnie inne zegarki w odbiorze.

GPW był moim ulubionym G, ale z czasem zrobił się za duży, MTG z kolei są fajne, bo częściej występują na bransoletach (tylko B ma opcję paska gumowego).

 

Na Twoim miejscu przymierzył bym wszystkie i dopiero wybrał, jeżeli chcesz mieć tylko jednego G-Shocka.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej parę zdjęć porównawczych z dzisiejszego ładowania. GPW-1000 jest duży, ale wg mnie lepiej leży na moim około 17,5-18cm nadgarstku. MTG-S1000 wydaje się być mniejszy, jednak nie leży tak dobrze, jak GPW-1000 (na bransie czy na pasku, bo mam i taką, i taką wersję). Jeśli masz nadgarstek 19-19,5cm, to MTG-S1000 może Ci leżeć lepiej. Poza tym - moim zdaniem oczywiście - MTG-S1000 jest fajny, jak nie jest poobijany, dla mnie to taki bardziej reprezentacyjny zegarek, zaś GPW-1000 nie odbiera uroku ryska czy dwie, bo widać, że spełnia swoje zadanie jako zegar do cięższych prac czy sportów.

Warto zaznaczyć również, że linię MTG Casio traktuje jako linię premium i w związku z tym nie zezwala na jej serwisowanie nigdzie poza serwisem fabrycznym w Japonii, a - co za tym idzie - niskich kosztów raczej bym się nie spodziewał. W związku z powyższym nie da się niestety dokupić do tego zegarka w zasadzie żadnych części poza bransoletą - jak zarysujesz bezel, to niestety klops, nic nie zrobisz poza zleceniem w Zibi wysłania zegarka do serwisu głównego w Japonii na odpłatną wymianę interesującego Cię elementu.

W GPW-1000 jest normalnie: każdy element możesz sobie zamówić i czy to samemu, czy w serwisie sobie wymienić, jak Ci się zarysuje czy po prostu będziesz chciał odświeżyć zegarek.

Jako EDC bardziej polecałbym Ci GPW-1000 (albo GPW-2000, ale jak lubisz bransolety, to pewnie zostaniesz przy 1000), no chyba, że pracujesz w biurze i prawdopodobieństwo podrapania zegarka jest znikome.

A jeśli bywasz w Warszawie, to zapraszam na organoleptyczne porównanie obu modeli.4a8def28e7777ccd31fae0a1253cb29e.jpga111b3edd0edf5891bb74e31c3069b61.jpgc763a4be19f67c08929d38718fc25648.jpg4fd71f5e9737dcab5486b736f7372a16.jpg70837fc4705f1e56ed62d2028808c087.jpgffe71c08581dfb5fabaa5cedecad8236.jpg341bf9bfdd462d4c8ece61d0bd0485a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję Panowie za odpowiedzi i zdjęcia. Zostanę przy GPW (jedynie bransoleta potrzebna). 

@TomG80może nie potrzebna Ci bransoleta do GPW? :D Z chęcią bym przejął, nawet używaną.

Edytowane przez lukiboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Poniżej parę zdjęć porównawczych z dzisiejszego ładowania. GPW-1000 jest duży, ale wg mnie lepiej leży na moim około 17,5-18cm nadgarstku. MTG-S1000 wydaje się być mniejszy, jednak nie leży tak dobrze, jak GPW-1000 (na bransie czy na pasku, bo mam i taką, i taką wersję). Jeśli masz nadgarstek 19-19,5cm, to MTG-S1000 może Ci leżeć lepiej. Poza tym - moim zdaniem oczywiście - MTG-S1000 jest fajny, jak nie jest poobijany, dla mnie to taki bardziej reprezentacyjny zegarek, zaś GPW-1000 nie odbiera uroku ryska czy dwie, bo widać, że spełnia swoje zadanie jako zegar do cięższych prac czy sportów.

Warto zaznaczyć również, że linię MTG Casio traktuje jako linię premium i w związku z tym nie zezwala na jej serwisowanie nigdzie poza serwisem fabrycznym w Japonii, a - co za tym idzie - niskich kosztów raczej bym się nie spodziewał. W związku z powyższym nie da się niestety dokupić do tego zegarka w zasadzie żadnych części poza bransoletą - jak zarysujesz bezel, to niestety klops, nic nie zrobisz poza zleceniem w Zibi wysłania zegarka do serwisu głównego w Japonii na odpłatną wymianę interesującego Cię elementu.

W GPW-1000 jest normalnie: każdy element możesz sobie zamówić i czy to samemu, czy w serwisie sobie wymienić, jak Ci się zarysuje czy po prostu będziesz chciał odświeżyć zegarek.

Jako EDC bardziej polecałbym Ci GPW-1000 (albo GPW-2000, ale jak lubisz bransolety, to pewnie zostaniesz przy 1000), no chyba, że pracujesz w biurze i prawdopodobieństwo podrapania zegarka jest znikome.

A jeśli bywasz w Warszawie, to zapraszam na organoleptyczne porównanie obu modeli.4a8def28e7777ccd31fae0a1253cb29e.jpga111b3edd0edf5891bb74e31c3069b61.jpgc763a4be19f67c08929d38718fc25648.jpg4fd71f5e9737dcab5486b736f7372a16.jpg70837fc4705f1e56ed62d2028808c087.jpgffe71c08581dfb5fabaa5cedecad8236.jpg341bf9bfdd462d4c8ece61d0bd0485a8.jpg

... chyba ufasz sąsiadowi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Panowie za odpowiedzi i zdjęcia. Zostanę przy GPW (jedynie bransoleta potrzebna). 
[mention=96885]TomG80[/mention]może nie potrzebna Ci bransoleta do GPW?  Z chęcią bym przejął, nawet używaną.
@lukiboss W poniedziałek powinienem wiedzieć coś więcej na temat bransolety, to - jak obiecałem - dam Ci znać. Swojej raczej nie widzę sensu się pozbywać, bo ma już jedną małą ryskę na zapięciu, która mi osobiście nie przeszkadza, a gdybym miał Ci ją sprzedać, to i tak musiałbym sobie nową uzupełnić, a nie chcę do tego interesu dokładać. Niemniej gdybyś miał ciśnienie czasowe, że potrzebujesz bransę "na już", to myślę, że byłbym w stanie swoją Ci puścić, a na nową dla siebie poczekać.
@unadarek Bardziej dzieciakom biegającym po podwórku, ale balkon otwarty, ja w pokoju, także może stan ilościowy przed i po ładowaniu się nie zmieni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, TomG80 napisał(-a):

@lukiboss W poniedziałek powinienem wiedzieć coś więcej na temat bransolety, to - jak obiecałem - dam Ci znać. Swojej raczej nie widzę sensu się pozbywać, bo ma już jedną małą ryskę na zapięciu, która mi osobiście nie przeszkadza, a gdybym miał Ci ją sprzedać, to i tak musiałbym sobie nową uzupełnić, a nie chcę do tego interesu dokładać. Niemniej gdybyś miał ciśnienie czasowe, że potrzebujesz bransę "na już", to myślę, że byłbym w stanie swoją Ci puścić, a na nową dla siebie poczekać.
@unadarek Bardziej dzieciakom biegającym po podwórku, ale balkon otwarty, ja w pokoju, także może stan ilościowy przed i po ładowaniu się nie zmieni. ;)

a tak przypomniałem - to dopytam - w tym z GPS-em ustawianie godziny jak pisałeś rano jak jedziesz do pracy łapie  - to on ma automatycznie czy ręcznie to robisz - czy w nim automaty jest ustawiony na całą dobę nie jak w radiowym kiedy najsilniejszy sygnał jest w nocy wiec automat ustawiają od 12-do 5-6 rano  ?

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Poniżej parę zdjęć porównawczych z dzisiejszego ładowania. GPW-1000 jest duży, ale wg mnie lepiej leży na moim około 17,5-18cm nadgarstku. MTG-S1000 wydaje się być mniejszy, jednak nie leży tak dobrze, jak GPW-1000 (na bransie czy na pasku, bo mam i taką, i taką wersję). Jeśli masz nadgarstek 19-19,5cm, to MTG-S1000 może Ci leżeć lepiej. Poza tym - moim zdaniem oczywiście - MTG-S1000 jest fajny, jak nie jest poobijany, dla mnie to taki bardziej reprezentacyjny zegarek, zaś GPW-1000 nie odbiera uroku ryska czy dwie, bo widać, że spełnia swoje zadanie jako zegar do cięższych prac czy sportów.

Warto zaznaczyć również, że linię MTG Casio traktuje jako linię premium i w związku z tym nie zezwala na jej serwisowanie nigdzie poza serwisem fabrycznym w Japonii, a - co za tym idzie - niskich kosztów raczej bym się nie spodziewał. W związku z powyższym nie da się niestety dokupić do tego zegarka w zasadzie żadnych części poza bransoletą - jak zarysujesz bezel, to niestety klops, nic nie zrobisz poza zleceniem w Zibi wysłania zegarka do serwisu głównego w Japonii na odpłatną wymianę interesującego Cię elementu.

W GPW-1000 jest normalnie: każdy element możesz sobie zamówić i czy to samemu, czy w serwisie sobie wymienić, jak Ci się zarysuje czy po prostu będziesz chciał odświeżyć zegarek.

Jako EDC bardziej polecałbym Ci GPW-1000 (albo GPW-2000, ale jak lubisz bransolety, to pewnie zostaniesz przy 1000), no chyba, że pracujesz w biurze i prawdopodobieństwo podrapania zegarka jest znikome.

A jeśli bywasz w Warszawie, to zapraszam na organoleptyczne porównanie obu modeli.4a8def28e7777ccd31fae0a1253cb29e.jpga111b3edd0edf5891bb74e31c3069b61.jpgc763a4be19f67c08929d38718fc25648.jpg4fd71f5e9737dcab5486b736f7372a16.jpg70837fc4705f1e56ed62d2028808c087.jpgffe71c08581dfb5fabaa5cedecad8236.jpg341bf9bfdd462d4c8ece61d0bd0485a8.jpg

Niezły paśnik😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak przypomniałem - to dopytam - w tym z GPS-em ustawianie godziny jak pisałeś rano jak jedziesz do pracy łapie  - to on ma automatycznie czy ręcznie to robisz - czy w nim automaty jest ustawiony na całą dobę nie jak w radiowym kiedy najsilniejszy sygnał jest w nocy wiec automat ustawiają od 12-do 5-6 rano  ?
Tak szczerze to ja nigdy nie zajrzałem nawet do instrukcji obsługi tego zegarka. Ale zazwyczaj po GPSie łapie samoczynnie, jak tylko go się wyniesie z budynku. Czasem jak jest mocno pochmurno albo leje deszcz, to jak na pierwszych światłach, na których muszę dłużej postać sprawdzam, czy ma dziś synchro i okazuje się że nie ma, to i tak zazwyczaj jak już dojadę do pracy, to na miejscu okazuje się, że gdzieś w międzyczasie złapał i już ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TomG80 napisał(-a):

Tak szczerze to ja nigdy nie zajrzałem nawet do instrukcji obsługi tego zegarka. emoji14.png Ale zazwyczaj po GPSie łapie samoczynnie, jak tylko go się wyniesie z budynku. Czasem jak jest mocno pochmurno albo leje deszcz, to jak na pierwszych światłach, na których muszę dłużej postać sprawdzam, czy ma dziś synchro i okazuje się że nie ma, to i tak zazwyczaj jak już dojadę do pracy, to na miejscu okazuje się, że gdzieś w międzyczasie złapał i już ma.

a to jednak cały czas nasłuchuje i jak złapie to odpuszcza na resztę  doby (bo chyba nie robi tego co godzina czy jak tam ma ustawione)  wynika  z tego - logiczne że dla gps nie ma problemu czy noc czy dzień :) - dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Niezły paśnik


Dzięki, trochę się tego towarzystwa uzbierało. Ale to część tylko, którą udało się zapiąć na barierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, TomG80 napisał(-a):


 

 


Dzięki, trochę się tego towarzystwa uzbierało. Ale to część tylko, którą udało się zapiąć na barierce.

 

dospawać drugą barierkę :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dospawać drugą barierkę  
Barierki to są, tylko podpórki barierek nie pozwalają założyć tych z bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomG80 napisał(-a):

Barierki to są, tylko podpórki barierek nie pozwalają założyć tych z bransoletą. emoji4.png


 

8F02E150-BB9E-4E61-B8F2-2CDEFEEB17EB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Louis Cypher napisał(-a):


 

8F02E150-BB9E-4E61-B8F2-2CDEFEEB17EB.jpeg

chciałem o tym przyrządzie napisać... w dłoń i pojechał  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał(-a):

chciałem o tym przyrządzie napisać... w dłoń i pojechał  :) 


W zależności co łatwiej: barierka czy kajdan 🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):


W zależności co łatwiej: barierka czy kajdan 🤣

 

hehheheheheheeh no o barierce pomysłem hehhehe ale można i w drugą stronę :) to daje wiele możliwości :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności co łatwiej: barierka czy kajdan 
 
No właśnie, zależy, co pierwsze puści albo na czym bardziej nam zależy. 0b5234ee3f245881caa7e9d8114bddd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukiboss napisał(-a):

co wy byście wybrali i dlaczego?

Jakby to miał być zegarek do noszenia a nie ... innych celów to z tych dwóch wymienionych wybrałbym GWG-1000 - dlatego że wszystkie trzy miałem i moim zdaniem MTG-S1000 oraz GPW-1000 świetnie się sprawują gdy się je użytkuje w sposób zademonstrowany przez Tomka tzn. świetna zawieszka na płot - dawniej na płocie suszyło się garnki, ewentualnie jakieś gacie - obecnie czasy się zmieniły i... :)

@TomG80 nie chcesz kupić przęsła od balustrady balkonowej? Tanio oddam nówka sztuka - jeszcze owinięta folią bąbelkową :) :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daito napisał(-a):

jeszcze owinięta folią bąbelkową :) :D

tylko przyrząd dorzuć aby wyciąć na zawieszki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito Piotrek, tak szczerze to ja jak zobaczyłem temat założony przez kolegę @lukiboss , to jako że mam oba interesujące go zegarki, to pomyślałem, że zanim mu odpiszę, to wyprowadzę je oba na balkon, żeby je w dobrym świetle opstrykać. A jak już je tam założyłem, to pomyślałem, że dobrze dać od razu do porównania jeszcze zarówno GPW-2000, jak i MTG-B1000, a jak już i one wisiały, to postanowiłem również do tej okazjonalnej sesji wywiesić na balustradzie jeszcze kilka popularnych sztuk. Niestety GWG-1000 powiesiłem za daleko i ze zdjęcia nie wyłapiesz bezpośredniego porównania, ale to - jak wiemy - też kawał fajnego skurczybyka, zresztą był u mnie na początku przygody z G w zasadzie jedynym EDC, który nie schodził z nadgarstka ponad rok non-stop.

A co do mojego GPW-1000, to tak, trzeba mu oddać, że ostatnio ustąpił trochę pola kilku innym modelom, jak GPW-2000, GWG-1000, Kingowi, ostatnio skanibalizował mojego pierwszego GPW-1000RD-4 nowo nabyty GPW-1000T-1A, który cieszy, jak cholera.

Moim zdaniem warto wszystko poprzymierzać, gdy będzie taka możliwość i samemu zadecydować, gdyż - jak widać - ile osób, tyle opinii. I tak naprawdę każdy z nas ma rację, bo każdemu pasuje co innego. :)

A żeby nie było, że tak dużo tekstu, a tak mało obrazków, to dorzucę na osłodę fotkę kompletnie niezwiązaną z tematem, czyli lumę GW-A1100FC-1A. 8cefa2e861750ce1c7adc481588ae248.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daito napisał(-a):

Jakby to miał być zegarek do noszenia a nie ... innych celów to z tych dwóch wymienionych wybrałbym GWG-1000 - dlatego że wszystkie trzy miałem i moim zdaniem MTG-S1000 oraz GPW-1000 świetnie się sprawują gdy się je użytkuje w sposób zademonstrowany przez Tomka tzn. świetna zawieszka na płot - dawniej na płocie suszyło się garnki, ewentualnie jakieś gacie - obecnie czasy się zmieniły i... :)

@TomG80 nie chcesz kupić przęsła od balustrady balkonowej? Tanio oddam nówka sztuka - jeszcze owinięta folią bąbelkową :) :D

Może tego nie pisałem, ale nie podobają mi się wyświetlacze w g-shockach, dlatego wybór taki a nie inny. GWG dla mnie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.