Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikee91

Longines Spirit 42mm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad kupnem zegarka Longines Spirit. W sklepie mogłem przymierzyć  tylko wersje 42 mm. Czy waszym zdaniem leży dobrze na nadgarstku? A może lepiej pójść w wersje mniejsza 40mm ? Dla porównania wrzucam fotki z czarna i niebieska tarcza.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz 

18A5608C-71A1-490E-A99B-C448A4C37AC4.jpeg

9AEE4144-2CBB-4A94-879B-8AD8A92ACE1D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z moimi zakupami jeśli nie masz nadgarstka 19-20 lub więcej to ja bym się w coś wielkości 42 lub więcej nie pakował. Fakt że dużo zależy od modelu i bryły zegarka ale jednak jeśli jest możliwość kupienia mniejszego to tak bym radził. Myślę że 40'tka nie będzie na Tobie za mała a ten 42 wygląda mi na za dużego. Ale to moja opinia... Może mi się przejadły duże zegarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za duży :( 

Jaki masz obwód nadgarstka? Jaka szerokośc nadgarstka ? 

Jak sie nosi ? to jest najwazniejsze odczucie. Jak dobrze lezy i nie "lata" ani nie wystaje - bierz ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 40mm będzie chyba leżał lepiej. Ten model ma dość długie uszy i ten fakt razem z kopertą 42mm nie pomaga w dobrym usadowieniu się na nadgarstku.

 

Do tego model 40mm jest po prostu ładniejszy, bo nie ma indeksu na godzinie trzeciej tak dziwnie obciętego przez okienko datownika jak w wersji 42mm. Po prostu wersja 40mm nie ma tam wcale indeksu, a przez tą uciętą trójkę wersja 42mm wygląda trochę słabo.

 

Poniżej wersja 40mm. Porównaj sobie co się dzieje na tarczy na godzinie 3 w obu zegarkach.

obraz.png.2f3f462a508e8921f2a6c3a60c498e67.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu nie wyglada na za duzy choc ja osobiscie szedlbym w 40 mm (lepiej sie bedzie nosil, jak juz koledzy pisali uszy sa dlugie w tym modelu).

Do oceny rozmiaru proponuje zawsze dodatkowo robic zdjecie na tle calej sylwetki, zblizenie na nadgarstek przeklamuje rozmiar (efekt rybiego oka).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wersja 40mm ładniejsza.

A co do rozmiaru - to ponoć piloty mogą (muszą?) być większe :)

 

Większość AD Longinesa ma możliwość zamówienia konkretnego modelu do salonu. Zapytaj.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca klasyczny pilot jak dla mnie, bardziej EDC w stylu pilota, Steinhart B-Uhr ma 44 mm srednicy i 52 mm L2L, Spirit przy 42 mm tez ma 52 mm L2L :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Wszyscy praktycznie stwierdzili, że rozmiar 42 mm na moim nadgarstku(obwód 18cm) jest za duży :)

 

@Perpetuum Mobile masz rację, wersja 40mm bez tej uciętej 3 wygląda o wiele lepiej!


Nic muszę przymierzyć sobie tą 40stke w innym salonie i porównać. Przy tak wydanej kwocie musze mieć pewność, że zegarek leży jak ulał i prezentuje się dobrze na nadgarstku.

 

Dzięki wielkie za opinie i pomoc! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar rozmiarem ale widziałeś wersję z zieloną tarczą?! 

Na zdjęciach wygląda mega 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.