Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Ferrari & Lancia

Rekomendowane odpowiedzi

Po 200tu poprawkach i zmianach koncepcji. Prezentuję poniżej zegarek inspirowany zegarem pokładowym Ferrari 308 GTB. W projekcie nic już się nie zmieni.

Nie pokażę natomiast na razie zegarka inspirowanego Lancią....to na deser za jakiś czas. Zdradzę tylko że wskazówki będą identyczne kształtem.

 

ferrari.thumb.png.f4496d64788a614631fed2b2d746a5ad.png75502635-770-0@2X.thumb.jpg.37bef1d0e0d079a11a01b2a499cdf3f4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari quarzo
VC automatic

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W porównaniu z oryginałem trochę za dużo nakreseczkowane, albo zbyt wyraźna podziałka minutowa 🤔

Wskazówki aż się proszą o takie ażury jak w Retrosporcie.

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

W dniu 18.05.2021 o 12:13, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

W projekcie nic już się nie zmieni.

 

Cieszę się, że nie ma datownika, ale szkoda mi trochę, że wskazówki odstają od oryginału.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak Koledzy piszą wyżej wskazówki trzeba zrobić zgodnie z oryginałem!

Edytowane przez BAT123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Projekt uległ na tyle dużej ewolucji, że i wskazówki zostały zaprojektowane od początku. Właściwie koncepcja została wypracowana na nowo -

częściowo w oparciu o nowe motoryzacyjne inspiracje. Pewnie jak Marcin odtajni bliźniaczy wariant będzie to jaśniejsze.

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrany wariant jest najciekawszy.

Wskazy nawiązujące do pierwowzoru aż się proszą 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nigdy nie jarałem się zegarkiem przez sam fakt inspiracji czymkolwiek tak jestem niesamowicie podjarany tym, że dekiel daje do zrozumienia, że chodzi tutaj o Delte.

Pomijając rajdową legendę to dla mnie absolutnie najpiękniejszy hot-hatch w dziejach, a dzisiaj miejskie piździki starają się udawać szybsze.

Na tym aucie nie dzieje się niemal nic, a jednocześnie zachwyca. Tak potrafią tylko Włosi :)

Odejście od tego stylu to dla mnie jedna z najbardziej niezrozumiałych decyzji w dziejach motoryzacji... Początek upadku legendarnej marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta po prostu się nie zestarzała. Myślę, że nie starzenie się karoserii wychodzi przede wszystkim z proporcji. Długa maska, w miarę duża szerokość w stosunku do wysokości, rozstaw kół itd. Poldek to ponoć projekt który miał być zrealizowany pod logo Lancii ale w sumie naprawdę niebrzydką karoserię postanowiono posadowić na totalnie archaicznym podwoziu z komicznym rozstawem kół. To w głównej mierze zabiło ten projekt. Spaprano proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel do retrosporta to widać na pierwszy rzut oka przemyślana konstrukcja.

Odwrotnie jak Poldek, który mógł być niezłym sprzętem ale niestety nie był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Delta po prostu się nie zestarzała. Myślę, że nie starzenie się karoserii wychodzi przede wszystkim z proporcji. Długa maska, w miarę duża szerokość w stosunku do wysokości, rozstaw kół itd. Poldek to ponoć projekt który miał być zrealizowany pod logo Lancii ale w sumie naprawdę niebrzydką karoserię postanowiono posadowić na totalnie archaicznym podwoziu z komicznym rozstawem kół. To w głównej mierze zabiło ten projekt. Spaprano proporcje.


Nie tylko podwozie. Mysle, ze mnostwo detali przejetych po duzym fiacie i wcisniete tam na sile zrobilo swoje. Nawet chyba bardziej niz proporcje. Chocby takie duperele jak przednie lampy. Borewicz brzydki nie byl, ale porownaj sobie pas przedni (lampy glownie) Delty i Borewicza.

Ciezko winic o to projektantow, bo bylo jak bylo, ale Polonez jest uwazany przez kogokolwiek za klasyka tylko dlatego, ze pochodzi z egzotycznego w motoryzacyjnym swiecie kraju. A i to polskie pochodzenie i tak jest troche na sile. Rownie polskie auto co Astra A, Fiat 500 czy Panda II :D

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfecta proszę Pana

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ladniutki ;)

Szkoda tylko, że uszy tez nie są czarne, chociaż przez to jest ciekawiej.

za to uszy grają z koronką 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała czarną koperta mnie się bardziej podoba ale innym nie musi i na pewno zegarek z taką kombinacja jak jest to mniej spotykany projekt i trzeba dodać że kolejny udany od VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie (Retrosport.03), że stalowa jest cała koperta i uszy /jako jeden element. Czarny jest bezel/luneta.

W Retrosporcie 02 - odwrotnie - czarna koperta, bezel/luneta stalowa (w tym przypadku chodziło o nawiązanie do jasnej/chromowanej ramki wokół licznika/zegara, osadzonej(ego) na desce w kokpicie).

zestawienie - zegarek + dekiel

RETROSPORT02_www01.thumb.jpg.c54b3893983685a7bf55ed9b9513dc2c.jpg

RETROSPORT03_www01A.thumb.jpg.0088f3bce43698f493c25ce4432c2e43.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.