Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Ferrari & Lancia

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, subarist napisał(-a):

Założenie jest takie (Retrosport.03), że stalowa jest cała koperta i uszy /jako jeden element. Czarny jest bezel/luneta.

W Retrosporcie 02 - odwrotnie - czarna koperta, bezel/luneta stalowa (w tym przypadku chodziło o nawiązanie do jasnej/chromowanej ramki wokół licznika/zegara, osadzonej(ego) na desce w kokpicie).

zestawienie - zegarek + dekiel

 

 

Delta wygląda cudnie. Jest może taka opcja, by zobaczyć wizualizację z całą czarną kopertą i koronką?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, subarist napisał(-a):

Założenie jest takie (Retrosport.03), że stalowa jest cała koperta i uszy /jako jeden element. Czarny jest bezel/luneta.

W Retrosporcie 02 - odwrotnie - czarna koperta, bezel/luneta stalowa (w tym przypadku chodziło o nawiązanie do jasnej/chromowanej ramki wokół licznika/zegara, osadzonej(ego) na desce w kokpicie).

zestawienie - zegarek + dekiel

RETROSPORT02_www01.thumb.jpg.c54b3893983685a7bf55ed9b9513dc2c.jpg

RETROSPORT03_www01A.thumb.jpg.0088f3bce43698f493c25ce4432c2e43.jpg

 

 

R03 bomba!!! Co do R02 nie jestem przekonany :(.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic zmieniać nie będziemy bo według mnie z Piotrem odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Projekt tarcz, wskazówek czy kopert wszystko pasuje jak w top markach. R03 miał mieć całą czarną kopertę ale to optycznie pomniejsza zegarek i zaciera się  inspiracja. Jedynie czarny bezel powoduje, że jednoznacznie kojarzy się z ramką, licznikiem a srebrna koperta jest jakby tylko tłem, jest przezroczysta projektowo.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

nic zmieniać nie będziemy bo według mnie z Piotrem odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Projekt tarcz, wskazówek czy kopert wszystko pasuje jak w top markach. R03 miał mieć całą czarną kopertę ale to optycznie pomniejsza zegarek i zaciera się  inspiracja. Jedynie czarny bezel powoduje, że jednoznacznie kojarzy się z ramką, licznikiem a srebrna koperta jest jakby tylko tłem, jest przezroczysta projektowo.

 

Nie proponowałem wprowadzania jakichkolwiek zmian, a zapytałem jedynie o możliwość zobaczenia takiej wizualizacji.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

nic zmieniać nie będziemy bo według mnie z Piotrem odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Projekt tarcz, wskazówek czy kopert wszystko pasuje jak w top markach. R03 miał mieć całą czarną kopertę ale to optycznie pomniejsza zegarek i zaciera się  inspiracja. Jedynie czarny bezel powoduje, że jednoznacznie kojarzy się z ramką, licznikiem a srebrna koperta jest jakby tylko tłem, jest przezroczysta projektowo.

Nikt nie kwestionuje, że odwaliliście kawał dobrej (nawet bardzo dobrej) roboty!! Jak napisałem, R03 jest świetny, a R02 (ja i tylko ja) widziałbym inaczej (jako logiczną kontynuację R01 oraz w odniesieniu do oryginału), z ażurowymi wskazówkami i ewentualnie wskazaniem rezerwy chodu (coś takiego jak w F125p od Xicorra) stylizowanym na drugi zegar.

 

75502635-770-0@2X.jpg.bb6edd23c0430f838b6d774661115b73.jpg

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka rezerwa to juz ogrom pracy projektowej i trzeba odpowiedniego mechanizmu poszukac ktory bedzie przy tego typu komplikacjach nawet do 2mm grubszy oraz tarcza mus byc kanapka wiec kolejne dziesiatki milimetra trzeba dodac, wiec bedzie kolejne stekanie ze zegarek beczka. Nasz zegarek ma 40mm i grubość jest bardziej widoczna niz przy xicorowych 44

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

taka rezerwa to juz ogrom pracy projektowej i trzeba odpowiedniego mechanizmu poszukac ktory bedzie przy tego typu komplikacjach nawet do 2mm grubszy oraz tarcza mus byc kanapka wiec kolejne dziesiatki milimetra trzeba dodac, wiec bedzie kolejne stekanie ze zegarek beczka. Nasz zegarek ma 40mm i grubość jest bardziej widoczna niz przy xicorowych 44

Absolutnie zdaję sobie sprawę z jakimi problemami to się wiąże. Dlatego napisałem, że jest to moja i tylko moja wizja tego modelu. Ale... może kiedyś... jakaś taka limitka w tym stylu... to ja pierwszy w kolejce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Pozostaje tylko zapytac kiedy te projekty sie zmaterializują?

 

Poszły do prototypowania. Myślę, że po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 11:36, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Poszły do prototypowania. Myślę, że po wakacjach.

No i po wakacjach (trochę spokoju w domu :D). A w temacie coś słychać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo mi Lancia stygnie 😆


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

a moze takie wskazowki ?

E5D04EF6-2FE6-454F-AF78-2260981838A1.jpeg

Zdecydowanie nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem co za duzo zielinego to nie zdrowo i szczotkowane wskazowki dodają wiecej jakosci i jednoczesnie sprawiają ze zegarek dluzej bedzie sie podobał ale pewnie sie nie znam...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.