Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Ferrari & Lancia

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście chętniej kupiłbym coś takiego bardziej premium za 3 kpln niż kolejny wypust na Miyocie.
Ale to ja. Rynek może być inny. I rozumiem, że ryzyko producenta jest wysokie.
W Polsce bardziej „premium” próbuje być Polpora. Nie jestem w stanie ocenić, jak im to wychodzi finansowo, ale cenowo wyjechali już dawno poza poziom 3-5 kpln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polpora to zupełnie inna rozmowa, bo to nie był nigdy microbrand w kontekście użytych mechanizmów i elementów produkcji, tzn komponenty były szwajcarskie i niemieckie. Obecny właściciel Polpory prowadzi ja niejako z zajawki, więc też nie musi to (IMO) specjalnie na siebie zarabiać, wystarczy że nie przynosi strat. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

(tylko proszę dokładnie za rok bo w tym miałem nic nie kupować :D ). 

Kolego Wojtku... Z całym szacunkiem, ale niezależnie od tego co kiedy i czy powstanie, to my wszyscy dobrze wiemy jak się kończą te nasze obietnice, że "w tym roku to już nic"... 🙂

Choć sam się jeszcze trzymam 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to każdy by kupił a potem „głosowałem na inne wskazówki, nie kupie niestety” 😅

 

Paru osobom w ciagu ostatnich miesiecy pokazałem zegarki VC i czasami zagadują sami czy sie pojawił nowy model i zeby pokazac i praktycznie zawsze padaja pytania: ile ma wskazówek i czy cos wyścigowego ;) Czy to znaczy, ze VC powinno klepać tylko retrosporty, lancie i ferrari? Chyba nie do konca. Bez konkretnych danych to ciezko wywróżyć co sie sprzeda a co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sanik napisał(-a):

Grand Vratislavia 😜

 

Wy tu Panowie podśmiechujki szerzycie, a nazwa całkiem trafna się pojawiła 😉

 

Tarcza premium + wskazówki premium. Design bardzo klasyczny, bez udziwnień. Taki "waszeronowy".

Myślę, że cena 3000 będzie jak najbardziej OK. Nie ma za wielu ładnych klasycznych garniturowców w tym budżecie.

 

Może jako pilotaż zrobić limitkę forumową. Pełna wpłata po projekcie. Jak zagryzie Marcin będzie miał pole do rozwoju swojej marki premium.

Trzymam kciuki - to dobry kierunek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam pomysł na pójście krok dalej w mechanizm manualny i wszystko jak to się ładnie mówi w wersji premium za dobrą drogę dla dalszego rozwoju marki. Pozostawałoby tylko wybrać kierunek w jakim ten model by miał pójść, bardziej widziałbym coś codziennego niż garniturowca ale to daleka droga jest i coś niestety czuję, że z naszych dywagacji niewiele wyniknie. Ale kto wie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sławek W napisał(-a):

 

Wy tu Panowie podśmiechujki szerzycie, a nazwa całkiem trafna się pojawiła 😉

 

Tarcza premium + wskazówki premium. Design bardzo klasyczny, bez udziwnień. Taki "waszeronowy".

Myślę, że cena 3000 będzie jak najbardziej OK. Nie ma za wielu ładnych klasycznych garniturowców w tym budżecie.

 

Może jako pilotaż zrobić limitkę forumową. Pełna wpłata po projekcie. Jak zagryzie Marcin będzie miał pole do rozwoju swojej marki premium.

Trzymam kciuki - to dobry kierunek 🙂

 

w tłumaczeniu - wielki wrocław, srednio pasuje. 

 

Fajne poczytać wkład użytkowników tego forum w markę ale wydaje mi się, że jednak lepsza opcja byloby wyjście  poza forum i własne podwórko przy dywagowaniu o tym co jest dobrym kierunkiem na rozwój.

 

W sumie zawsze można zrobić ankietę na takim FB z pytaniem „czy kupiłbyś zegarek VC kosztujący wiecej niz 3000”. Sam jestem ciekaw wyników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na ten moment 3k było by już ceną zaporową. Czy w takim przedziale cenowym udałoby się przebić pomiędzy markami o ugruntowanej pozycji... Może być ciężko. Tissot, Certina itp. ludzie kojarzą (a dać miesięczna/prawie miesięczną wypłatę za coś nowego)?

Mam nadzieję, że się mylę i nabywców było by jak najwięcej. Ludzie boją się nowego, może u nas na wschodzie taka mentalność.

 

Gramatycznie coś nieskładny dziś jestem, ale rozumiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, vcf napisał(-a):

 

w tłumaczeniu - wielki wrocław, srednio pasuje. 

Lingwistą nie jestem, ale dla mnie Grand Vratislavia w odniesieniu do znanej firmy zegarkowej bardziej znaczyłoby "to co najlepsze od Vratislavi".

Oczywiście w cywilnym tłumaczeniu to Wielki Wrocław 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego do kogo ma być kierowany produkt. Jeśli do wąskiej grupy odbiorców to ok natomiast jeśli marka ma ambicje pójść szerzej to zaryzykuję twierdzenie, że 90% użytkownikom jest bez znaczenia jaki w środku jest mechanizm poza stwierdzeniem czy to automat czy kwarc... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
11 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

dowiedzialem sie ile kosztuje 7001 dekorowany 1500zl po oplatach sam mechanizm. Trzeby by wiec liczyc ok 3000zl za caly zegarek bo robiac na tym werku reszte tez bysmy ogarniali w szwajcarii i de a nie w chinach.

image.thumb.jpeg.5eb4ff9d08ac04477976830a0c9af935.jpeg

 

 

 

Idealny do limitowanej wersji premium z małą sekundą np. Formmeistera lub Architekta w cienkiej kopercie do 7 lub 8 mm. Chyba jeszcze nie było designed in Poland o takiej grubości?

Na przedpłaty - taki forumowy kickstarter, jaki z sukcesem był wykorzystany przy limitowanym klubowym Dornbuthcie.

I kończąc koncert życzeń - łososiowa tarcza. Subarist kiedyś pokazał taki kolorek:

https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_2020_10/535338517_VCARCHITEKTwersja2XXXX.jpg.96e4fc4d2c205bc24d196a651ff398d8.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z modnego ostatnio koloru Tiffany 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że odbiegliśmy i to znacznie od tematu wątku. A co tam słychać w sprawie Retrosportów 02 i 03??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ETA 7001 daje pole popisu dla projektów inspirowanych w kierunku heritage/vintage.

Uważam, że to dobre miejsce i czas dla polskiego klasyka premium.

Bez lumy, bez trytu, bez WR500, bez ceramicznego bezela. I bez zbędnej literatury na tarczy.

Rozmiar garniturowy. Zegarków codziennych i kolorowych jarmarków mamy w pudłach pod dostatkiem.

 

Czysta forma i jakość premium - tego nie ma na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7001 wlasciwie do innych zegarkow niz stonowane i eleganckie nie pasuje. Szkoda by bylo cienki werk pakowac do divera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że koledzy z VC mają technikalia i rynek dobrze rozpoznane.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mechanizm ETA 7001 daje pole popisu dla projektów inspirowanych w kierunku heritage/vintage.
Uważam, że to dobre miejsce i czas dla polskiego klasyka premium.
Bez lumy, bez trytu, bez WR500, bez ceramicznego bezela. I bez zbędnej literatury na tarczy.
Rozmiar garniturowy. Zegarków codziennych i kolorowych jarmarków mamy w pudłach pod dostatkiem.
 
Czysta forma i jakość premium - tego nie ma na rynku.


I za to wszytko, ujęte w jenej kopercie, chętnie bym 3 tys. zł do Wrocławia posłał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę, że problemów i zagrożeń jest kilka fundamentalnych, pomijając sytuację rynkową w postaci zmiennych cen walut, drogiego transportu, inflacji, produkcji małoseryjnej etc.

○ super, że VISy, Panameryka, ProMilitari etc odniosły taki sukces i są poszukiwane na rynku wtórnym. Zbudowało to w jakimś stopniu prestiż marki, zaufanie i szerszą rozpoznawalność. Tylko co to Marcinowi dało oprócz tego i szybszego upłynnienia towaru? W zasadzie nic, bo to grey market zarabia teraz na tym, a nie on.

○ żeby realizować nowe i ambitne projekty, bez uszczerbku na płynności, trzeba mieć jakąś serię, która będzie dupochronem i regularnie na siebie zarabiała. Przez lata moim zdaniem takim koniem napędowym były heritage chrono. Fajne daily watche, ciekawa stylistyka i świetny stosunek jakości do ceny za naprawdę rozsądną kwotę. Szkoda, że się skończyła.

○ limitacja. Z jednej strony coś, co wyróżnia markę. Z drugiej coś, co ją dobija. Może przejść na mix - takie heritage w ofercie stałej (w kolorystykach, które się najlepiej sprzedawały na bazie danych historycznych), a ekspetymenty, czy drożse modele limitowane?

○ marketing poza forum - i mam na myśli coś więcej niż grupa na fb, która robi głównie za bazarek czy wykupienie promowania postów na IG. Inne micro, które trafiają do szerszej świadomości robią to np. przez kick startera lub mocno się promują przez social media jeszcze przed premierą każdego modelu. Konkretnie - 1 czy 2 zegarki, czy tam dopracowany w miarę sampel rozesłać po kolei do 5, 10, 15, 30 osób (tak jak było z Avantagarde), które robią ładne fotki, udzielają się na forum, na innych grupach FB, na WUS, na IG z dużą liczbą followersów etc i synchronicznie w dniu premiery zarzucają fotki, żeby poddać innych skoncentrowanej ekspozycji na produkt. Tak robiło np. Undone, Phoibos na początku, czy Spinnaker. Zresztą pisałem już kiedyś o tym z Marcinem. Myślę, że dużo osób chętnie by się zaangażowało i pomogło w tym, wliczając w to mnie.

To takie moje przemyślenia :)



www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czas zapomnieć o sentymentach i wznowić Visa i PanAfricę ( z jakimiś drobnymi różnicami ). Na pewno prostokąt, mniejszy niż Avantgarde, miałby szansę bo takich po prostu nie ma, Wiadomo że "inwestorzy" przebierający w miejscu że taniej kupili a drożej sprzedadzą będą jęczeć ale trudno... Chyba lepiej żeby firma istniała

Edytowane przez flightnew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia - wiem, że w przypadku produkcji na taką skalę jaką działa VC opóźnienia są nie do uniknięcia, ale moim zdaniem one też grają bardzo ważną rolę w kwestii tego kto kupi zegarek.

 

Wielu z nas kupuje impulsywnie, szybko się na coś napala a potem jeszcze szybciej traci zainteresowanie. Pokazanie projektu wzbudza chęć kupienia VC, ale z biegiem czasu ta chęć zamienia się już w tylko chęć kupna zegarka, innego, coś co można dostać od razu. Potencjalny klient wpada na temat taki jak ten, zegarek mu się mega spodobał, ale zanim będzie dostępny minie tyle czasu, że może już nawet znajdzie sobie inne hobby. 

W obecnych czasach ludziom wszystko nudzi się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebują ciągłej stymulacji, po prostu nie lubią czekać bo do tego przywykliśmy wszyscy. Dzisiaj klikasz, za maks dwa dni masz w ręce. 

 

Taki temat jak ten gdyby pojawił się w formie informacyjnej - lancia i ferrari wjeżdżają na salony jutro - sprzedałby więcej zegarków niż pewnie jakieś akcje promocyjne. 

 

 

 

 

Edytowane przez vcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się - siłą marki jest fakt, że jej miłośnicy mają swój udział w finalnym kształcie projektu.

 

Natomiast jeśli VC będzie chciała wyjść szerzej to prezentowanie projektów wcześniej nie będzie miało znaczenia dla masowego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.